Těhotenská móda - výběr

Patříte-li mezi ty šťastné, které se za několik měsíců promění v maminky, máte před sebou spoustu práce. Aby se na vás všechny starosti spojené s těhotenstvím nevyhrnuly najednou, vyřiďte alespoň jednu věc už nyní. Pořiďte si kvalitní těhotenské oblečení!

Těhotenství je zajisté nejkrásnějším životním obdobím ženy. Vědomí, že ve vás roste nový život, je k nezaplacení. Na příchod malého rošťáka se musíte řádně připravit, ale neměli byste zanedbat ani období před porodem. Vaše tělo se bude chtě nechtě měnit, a proto musíte do svého šatníku zařadit pohodlné a trendy těhotenské oblečení.

Už dávno neplatí, že ženy chodí během těhotenství v neforemných a často nevkusných šatech a s napětím čekají na chvíli, kdy budou moci oblečení zahodit. Mnoho návrhářů se zaměřilo na módu pro nastávající maminky, takže je opravdu z čeho vybírat. I během těhotenství můžete vypadat stylově.

Těhotenská móda - Frýdek Místek

Inspiraci určitě najdete v Prodejně KRTEČEK, která se zaměřuje na těhotenskou módu. Paní Danuše Žáčková, majitelka prodejny, Vám ochotně poradí a pomůže právě při výběru těhotenského oblečení. Vězte, že budete absolutně spokojeni stejně jako celá řada zákazníků před Vámi. Její prodejnu najdete na adrese: náměstí Svobody 43, Místek.

Prodejna KRTEČEK - Danuše Žáčková

Provozní doba: PO - PÁ  8:00 - 18:00, SO  8:00 - 12:00

email: krtecekzackova@centrum.cz

telefon: +420 602 749 107

Na co se při výběru těhotenského oblečení zaměřit

Rozhodnete-li se rozšířit šatník o těhotenské oblečení, navštivte raději specializovaný obchod. Výběr bude o dost větší a prodavačky více informované, a tudíž připravené vám poradit, pokud si nebudete vědět rady. Nákup oblečení pro těhotné se nijak zvlášť neliší od nákupu běžné konfekce. Jen je třeba dát si pozor na určité věci.

Velikost těhotenského oblečení

Během devíti měsíců vám vaše bříško vyroste až o padesát centimetrů, a tudíž si nevystačíte s kalhotami, které jste nosila před touto radostnou událostí. Nemusíte se ale bát, že si s každým nárůstem bříška budete muset pořídit kousky nové. Oblečení pro těhotné je vyrobeno tak, aby ho bylo možné nosit po celou dobu těhotenství. Díky různým mechanismům, jako jsou například řady knoflíků na džínech, máte možnost obvod pasu utahovat či povolovat. Při výběru správné velikosti se většinou nebudete muset přeměřovat a zjišťovat, jaká je vaše velikost. Těhotenské oblečení je šito tak, že pokud koupíte stejnou velikost, kterou běžně nosíte, měla by vám sedět. Rozhodně ale oblečení před nákupem vyzkoušejte a neunáhlujte se. Důležité je, abyste se cítila pohodlně a nic vás netlačilo. Kousky, ve kterých se sotva hýbete a všude vás škrtí, raději ihned odložte. Pamatujte na to, že nechcete miminku ublížit.

Materiály těhotenského oblečení

Vaše tělo bude vlivem hormonů mnohem citlivější na různé typy materiálů než obvykle. Přírodní materiály jsou proto tou nejlepší volbou. Zvolit můžete** len, viskózu nebo nejlépe bavlnu**. Velmi často se také setkáte s oblečením obsahujícím lycru. Ta zvyšuje pružnost materiálu, a proto je ideální právě pro těhotné ženy, jejichž tělo se neustále mění. Syntetické materiály a materiály, které vás štípou a koušou, si schovejte na období po porodu. Zbytečně svoji pokožku nedrážděte.


Jaké těhotenské oblečení můžete pořídit

Pořídit si můžete různé druhy těhotenského oblečení: těhotenské kalhoty (džíny, legíny, lacláče), těhotenské sukně, těhotenské šaty, halenky tuniky, trička, svetry, těhotenské spodní prádlo, těhotenské punčocháče, plavky, pyžama a noční košile, soupravy na cvičení.

Těhotenské kalhoty

Nosíte-li ráda džíny, není zde žádný důvod, proč se jich vzdát během těhotenství. Pořiďte si elastické džíny zakončené úpletem, které se na rozdíl od klasických džínů natahují jako legíny. Běžné zapínaní na zip a knoflík by bylo velmi nepraktické a se zvětšujícím bříškem byste měla problémy se zapínáním. Bokové kalhoty nejsou vhodné, mnohem lépe se budete cítit v kalhotách končících pod bříškem nebo sahajících do půlky bříška. Pokud nechcete zůstat u těchto střihů, pořiďte si tzv. lacláče.

Těhotenské sukně

Ideální pro ženy, které chtějí během těhotenství vypadat něžně a žensky. Sukně v délce ke kotníkům se dostávají zpátky do módy, takže budete navíc oblečená podle posledních trendů. Stejně jako kalhoty se dělají s elastickým pásem, který se podle potřeby roztahuje.

Těhotenské šaty

Mnoho z vás si bude chtít osladit dobu čekání na potomka návštěvou divadla, plesu či jiné společenské akce. Obavy z toho, že neseženete luxusní šaty, které by vám padly, můžete hodit za hlavu. Nechte své sexy bříško vyniknout a buďte za hvězdu. Pokud si nejste jistá jaký typ těhotenských šatů zvolit, inspirujte se třeba na červeném koberci. Mnoho těhotných hereček na něm zazářilo v překrásných róbách.

Nejslavnostnější událost, které se můžete v době těhotenství zúčastnit, je svatba. Mnoho žen žije před početím dítěte s přítelem bez sňatku a vyhovuje jim to. Zjištění gravidity ale může být impulsem pro změnu, a proto se spousta žen vdává s bříškem. Rozhodnete-li se řady rozšířit, uděláte nejlépe, když si necháte svatební šaty ušít. Pokud ovšem nevystrojíte svatbu ve velmi krátké době, budete muset počítat s tím, že se od prvních plánů až po realizaci svatby vaše tělo změní. Šikovná švadlena by s tím ale měla počítat.

Těhotenská trička

Závisí pouze na vás, zda budete chtít bříško co nejdéle schovávat nebo ho vystavíte na odiv. Volné halenky a tuniky bříško v počátečních měsících zamaskují a navíc si najdou místo i ve vašem šatníku po porodu. Máte-li naopak chuť světu ukázat své štěstí, nebojte se obtáhnutých triček a topů. Jen pozor, aby vám z nich nevykukovalo bříško. Velkou výhodou těhotenství, a to hlavně u méně obdařených žen, je nárůst poprsí. Nestyďte se ukázat své krásné těhotenské vnady v hlubším výstřihu.

Spodní prádlo pro těhotné

Velmi důležitou součástí vašeho nového šatníku by se mělo stát** kvalitní a účelové spodní prádlo**. Těhotenská podprsenka roste spolu s poprsím, poskytuje mu důležitou oporu a zabraňuje tvorbě strií. Seženete-li podprsenku s klipem na ramínkách, nebudete muset kupovat novou na období kojení. Kalhotky pro těhotné také rostou společně s bříškem a měly by poskytovat pohodlí. Nejlepší volbou jsou kalhotky beze švů, které vás nebudou nikde tlačit.

Plavky pro těhotné

Užívejte si slunečného počasí i během těhotenství. Favoritem mezi plavkami nejen pro těhotné jsou tzv. tankiny. Spodní díl tvoří většinou klasické kalhotky, ale klasickou podprsenku vystřídal delší elastický top. Pokud si tyto plavky koupíte během těhotenství, určitě je po porodu nezahazujte. Kralují na předních příčkách i mezi plavkami pro netěhotné. Je snad samozřejmostí, že pokud vyrazíte na pláž, měla byste se vyhnout přímému slunci.

Boty pro těhotné

Budete-li v obchodě shánět těhotenské boty, většina prodavaček na vás bude koukat jako na blázna. Speciální obuv se zatím nevyrábí, ale měla by se dodržovat určitá pravidla. Boty na vysokých jehlách zahoďte do kouta. Podpatky bývají často zrádné a vy určitě nechcete sobě a dítěti ublížit. Velmi dobře uděláte, pokud si pořídíte boty bez tkaniček. Ohýbat se přes velké břicho kvůli zavazování není vůbec příjemné.

Doplňky váš outfit oživí

Jelikož oblečení pro těhotné nebudete nosit příliš dlouho, není třeba si nakupovat hromadu věcí. Krásný a originální outfit vytvoříte pomocí doplňků, které hojně využijete i později. Zde se skutečně žádné meze nekladou, takže si s klidem pořiďte šátky, náušnice, korále a spoustu dalších věcí.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id12839 (magazinpodnikani.cz#406)


Přidat komentář