Poradna zdravého hubnutí

Zdravá výživa je pro člověka důležitá. Většina z nás žije zcela nezdravě, a proto, když si to uvědomí, vyhledává pomoc u výživového poradce. Ten nám dokáže přizpůsobit jídelníček tak, abychom se opět cítili zdravě a spokojeně.

Pomoc výživového poradce

Máte-li pocit, že Vaše váha není adekvátní k Vaší postavě a veškeré Vaše předchozí pokusy zklamaly, vyhledejte pomoc u výživového poradce. Výživový poradce je člověk, který Vám bez toho, aniž byste hladověli či jinak drasticky trápili své tělo, pomůže dosáhnout přirozené váhy a cítit se zdravě.

Výživové poradenství by mělo být hlavně založeno na přesné diagnostice, kterou výživoví poradci využívají k tomu, aby Vám mohli pomoci s Vašimi problémy.

Výživového poradce Vám mimo jiné může doporučit také Váš ošetřující lékař, kterému je potřeba se svěřit se vším, co se týká Vašeho zdraví. Lékař, který Vás ošetřuje by měl znát Váš zdravotní stav co nejlépe a pokud byste mu neřekli vše o tom, co je s Vaším zdravím spojeno, mohl by něco zanedbat a tím také ohrozit Vaše zdraví.

Proto byste měli mít ke svému lékaři plnou důvěru a není-li tomu tak, je potřeba jej vyměnit za lékaře jiného. I když Váš ošetřující lékař o Vás ví vše a léčí Vás jak nejlépe dovede, v otázkách výživy by Vás měl odkázat na** výživového poradce**.

  • ovoce

Komu pomáhají výživoví poradci

Výživový poradce je připraven poradit každému, kdo se na něj obrátí.

Výživový poradce pro těhotné ženy

Těhotné ženy mají jiné potřeby a jejich potrava by měla být přizpůsobena tomu, že jejich organismus živí dalšího tvorečka a potřebuje zvýšený počet vitamínů, minerálů atd.

Výživový poradce pro sportovce

Sportovci musí vynaložit při tréninku větší množství kalorií a k tomu musí být uzpůsoben také jejich jídelníček, který by měl tyto kalorie zcela pokrývat.

Výživový poradce pro různé diety

Lidé trpící různými zdravotními problémy, kteří musí dodržovat dietní režim, by měli tuto dietu také promítnout do své stravy.

Průběh návštěvy u výživového poradce

  • Úplně první, co** výživový poradce** udělá, je, že Vás zváží na speciální váze a určí Vaše procento tuku,minerály v kostech, tělesnou vodu, svalovou hmotu fyzické bilance a metabolický věk.
  • Druhá věc je, že zhodnotí dotazník, který mu vyplníte, aby se mohl zorientovat v anamnéze Vaší rodiny a poté mohl vypracovat Váš optimální jídelníček.
  • A také Vám poradí, jaké další kroky podniknout a jak doplnit jídelníček a tím podpořit funkci hubnutí.

Co bychom neměli ve stravě vynechávat?

Chceme-li být zdraví a mít optimální váhu, neměli bychom z jídelníčku vynechávat tyto věci:

  • Ovocné šťávy
  • Čerstvou zeleninu
  • Čerstvé ovoce
  • Ryby a bílé maso

Dbejte na to, aby všechny potraviny, které chcete jíst, neměly prošlou trvanlivost. U všech potravin je potřeba sledovat, z čeho jsou vlastně složeny. To zjistíte na zadní straně obalu u většiny potravin. Jen někdo však tyto informace čte a přemýšlí o tom, co vlastně znamenají.

zeleninový salát

Kdy může dieta zabrat?

Nikdy bychom neměli držet jednotvárné diety. Máme-li potřebu zhubnout a chceme to zkusit sami, aniž bychom vyhledali výživového poradce, je vhodné vybírat si z několika diet a poté se rozhodnout, která je pro nás výhodnější.

Dieta sama o sobě nám nepomůže. K tomu, aby dieta zabrala je potřeba dodržovat pravidelný pitný režim a také se dostatečně pohybovat. Nemusíte hned dělat vrcholového sportovce. Docela postačí, když se budete denně procházet, nebo jednou či dvakrát týdně navštívíte fitcentrum či jakýkoli jiný sport.

Vytvoří-li nám výživový poradce vhodný jídelníček, je potřeba jej zcela dodržovat a nedělat žádné kompromisy. Pouze tak, že dodržíme předepsanou nutriční hodnotu, kterou nám výživový poradce předepíše se nám podaří udržet si optimální váhu.

Je potřeba se zcela vyvarovat tuků, které mají velkou energetickou hodnotu a navíc obsahují cholesterol. Také cukru by nemělo být mnoho, to znamená omezit sladkosti, které lze nahradit ovocem.

Na co bychom si měli dávat pozor, je dostatečný přísun vitamínů a minerálních látek, na které je bohaté čerstvé ovoce a zelenina a také různé minerální vody.

Jaký by měl být zdravý jídelníček?

Zdravý jídelníček by měl být nenáročný a hlavně kaloricky vyvážený. Jíst zdravě dnes již neznamená jíst něco, co Vám nechutná. Zdravá jídla mohou být také velmi dobrá.

Co nás bude návštěva u výživového poradce stát?

Cena vstupní a tedy osobní konzultace je zadarmo. Na dalším postupu i ceně se domlouváte s výživovým poradcem při vstupní konzultaci.

Věděli jste, že…?

Existuje jakýsi katalog výživových poradců, kteří v naší republice ordinují? Najdete jej na internetu a pomocí něho si můžete v pohodlí domova vyhledat toho, který je Vašemu bydlišti nejblíže.

Velkým problémem při touze po dokonalé postavě je anorexie. Touto nemocí trpí především modelky, které v touze mít dokonalou postavu končí na hranici života a trpí právě anorexií.

Co je to vůbec anorexie?

Anorexie je mentální porucha psychického původu, která se musí léčit. Tato nemoc se řadí mezi ty nejtragičtější vůbec. Mnoho lidí, kteří touto nemocí trpí svůj problém tají a proto jim nelze dostatečně pomoci. Někdy, když člověk trpící anorexií žije sám a nemá nikoho, kdo by si všiml toho, že s ním není něco v pořádku, může zapříčinit také smrt.

Samotná léčba této nemoci je velmi dlouhodobou záležitostí a zcela se podaří pouze u 40% všech nemocných, kteří této s touto nemocí bojují. U zbylých procent se nemocní k recidivě neustále vracejí.

Dosažení zdravého životního stylu

Být krásnou, je snem každé ženy. Některé z nás chtějí být krásné proto, že si to žádá společnost. Většinou jsou to různé soutěže krásy a modelky v televizi a všude kolem nás. Další možnost je být krásnou pro nás samotné.

Chceme-li být krásné proto, abychom se vyrovnali jakési představě, kterou si společnost vysnila, vystavujeme se riziku, že se dostaneme až k anorexii, neboť mnohdy je pro mladá děvčata touha po tom, líbit se větší, než pud sebezáchovy. Stanou se posedlé touhou po kráse.

Ženy, které se chtějí líbit samy sobě myslí zcela jinak a racionálně. Vyhledají pomoc výživového poradce a postupují zcela zodpovědně. A jejich zodpovědnost jim dopomůže bez jakýchkoliv rizik dosáhnout svého vysněného cíle, kterým je postava, se kterou jsou spokojeny, a zdravý životní styl.

Celý náš život se točí kolem jídla a tekutin. Kdybychom neměli co jít a co pít, nemohli bychom žít. Dnešní doba nám nabízí velkou soustu potravin a pití různého složení. Chceme-li dlouho a kvalitně žít je potřeba zamyslet se nad tím, co konzumujeme a udělat vše proto, abychom do sebe dostávali jen věci potřebné a hlavně kvalitní.

Prvním člověkem, který nás seznamuje s jídlem je naše maminka. Proto bychom měli děti již od narození učit jíst a pít především zdravě, aby byl jejich start do života co nejkvalitnější. Pomůžeme jim tak k tomu, aby byl jejich život lehčí a aby se vyhnuli špatným stravovacím návykům.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id12727 (magazinpodnikani.cz#220)


Přidat komentář