Plavky podle posledního trendu

Léto je sice v nedohlednu, ale to neznamená, že si již teď nemůžete pořídit plavky, ve kterých zazáříte u bazénu či na pláži. Jaké barvy letos poletí? Jaké plavky si vybrat, aby lichotily vaší postavě? Na tyto otázky najdete odpověď v následujícím článku.

Plavky rozhodně patří mezi nejdůležitější kousek, který vám v létě nesmí chybět v šatníku. Při pohledu z okna vás možná napadne, že je příliš brzo na nákup plavek, ale opak je pravdou. Pokud vyrazíte teď, nebudete se muset mačkat v obchodě s dalšími nakupujícími, kteří narychlo shánějí vhodný kousek na dovolenou. Také nebude problém sehnat vaši velikost, což může být nemožné v letních měsících. Proto neotálejte a pořiďte si stylové plavky ihned. A nechcete-li čekat až do léta, můžete se novým úlovkem pochlubit třeba ve vyhřívaném** bazénu** nebo se vydejte do teplých krajin.

Barvy plavek pro letošní rok

Na rozdíl od ostatních druhů oblečení, plavky změnám trendů příliš nepodléhají. To, co se nejvíce mění, je především barva a vzor. Letošní léto bude ve znamení výrazných barev, jako jsou žlutá, sytě růžová, oranžová a modrá. Na opáleném těle bude vypadat krásně tmavě hnědá, která je také favoritem mezi barvami plavek. Pokud jste zarytý fanda metalických barev, sáhněte po zlaté, která by se měla objevit ve vašem šatníku i na jiném kousku oblečení. Jednobarevnými plavkami nic nezkazíte, ale uděláte lépe, když je schováte do skříně. Mnohem zajímavěji a také více stylově budete vypadat v plavkách se vzorem nebo s barevným lemováním.

Vzory a ozdoby na plavkách

Plavky, stejně jako oblečení, bývají ozvláštňovány jak vzorem, tak ozdobami.

Módní vzory plavek

Vzory, které byste si neměli nechat ujít, jsou široké pruhy. Ty mají tu výhodu, že zdůrazní partie, na které chcete poukázat. Horizontální proužky na horním díle plavek zajisté ocení ženy, ke kterým nebyla příroda příliš štědrá. Pokud chcete na pláži vyvolat rozruch, oblékněte si plavky se zvířecím potiskem. Leopardí či** tygří vzor** z vás vykouzlí sexy šelmu. Klasikou opět zůstávají květinové vzory a puntíky.

Kovové doplňky na plavkách

Léto 2011 bude ve znamení doplňků a ozdob. A budete mít rozhodně z čeho vybírat. Kovové doplňky na podprsence nebo na bocích kalhotek najdete téměř v každé nové kolekci plavek. Nedoporučuje se ale vystavovat je přímému slunci, jelikož pohlcují sluneční paprsky a mohly by vás popálit.

Volánky a mašle na plavkách

Máte-li duši romantičky, určitě vás potěší, že jsou v kurzu volánky. Pokud by vám volánky nestačily, sáhněte po mašličkách, která váš romantický look podtrhnou. Jen to příliš nepřežeňte, ať nevypadáte jako obří bonbón.

Třpytky na plavkách

Naopak ty z vás, které jsou rády středem pozornosti, se nemusí bát plavek se třpytkami. Budou krásně odrážet slunce a vy budete vypadat jako bohyně. Jen si dejte pozor na údržbu. Třpytky a flitry bohužel mají tu špatnou vlastnost, že často odpadávají.

Sexy zavazování na plavkách

Patříte-li mezi milovníky plavek na zavazování, letos si opět přijdete na své. Obzvlášť šňůrky na bocích kalhotek vypadají roztomile a svůdně zároveň. Nezapomeňte je ale zavázat na uzel, pokud nechcete, aby se vám omylem rozvázal

Jaký střih plavek zvolit?

Ať si zvolíte** plavky jednodílné nebo dvoudílné**, jedna věc zde bude společná. Absolutním hitem letošní sezóny jsou netypické a asymetrické střihy. Pokud chytře zvolíte ten správný, dokážou vám ubrat i několik kilogramů.

Jednodílné plavky, plavky na jedno rameno

Tento typ plavek dříve silně pokulhával za plavkami dvoudílnými, které byly na ženě považovány za atraktivnější. Odhalovaly totiž více nahé kůže, a proto byly zvláště u mužské populace oblíbenější. V posledních letech si ale jednodílně plavky našly své místo v dámských skříních. Pomalu se boří mýty o antisexualitě a neatraktivnosti těchto plavek. Díky asymetrickým střihům, kterým tyto plavky dávají velký prostor, se stávají mnohem zajímavějšími než běžné dvoudílné plavky. Můžete si pořídit plavky s velkým výkrojem na zádech nebo modely, jejichž spodní a horní část spojuje tenký pruh látky. Najdete je také pod názvem monokiny. Velmi stylové budou i plavky na jedno ramínko.

Dvoudílné plavky, tankiny, s nohavičkami

Stále ještě neoblíbenější a nejprodávanějším typem zůstávají plavky dvoudílné. Jejich obrovskou výhodou je, že si můžete pořídit horní a dolní díl v různých velikostech. Nemusíte se tedy trápit tím, že vám podprsenka bude velká, ale do kalhotek se nevejdete. Dále můžete jednotlivé díly kombinovat, takže ze tří plavek můžete vykouzlit několik různých modelů. Opatrnost je na místě při míchání vzorů.

Při výběru horní části plavek máte skutečně z čeho vybírat. Plavky na zavázání vaše poprsí nadzvednou a vytvarují. Pokud se můžete chlubit velkými vnadami, pořiďte si podprsenku s výztuží, která vše udrží na svém místě. Raději ale zapomeňte na úzké podprsenky, ty jsou doménou žen s menším poprsím. Patříte-li mezi druhé jmenované, zajisté budete spokojeni s podprsenkou s kosticí. Mnoho žen také trápí povislé bříško, které můžete stylově zakrýt delším plážovým topíkem. Takovému druhu plavek se říká tankiny.

U kalhotek máte také několik možností. Klasické střihy jsou stále nejvyhledávanější, nejčastěji se setkáte s trojúhelníkovým střihem na zavazování. Mnoho žen si ale také oblíbilo kalhotky s nohavičkou. Nejvíce se hodí ženám s celulitidou, kterou schovají před zraky ostatních. Posledním typem jsou tanga, která si mohou dovolit pouze ty z vás, které mají perfektní postavu. Buďte raději soudné a nechte určité partie zakryté. Někdy více materiálu na těle vypadá mnohem slušivěji.

Pánské plavky, jaké vybrat

Doposud jsme hovořili o plavkách pro dámy, a proto bychom měli věnovat pár řádek plavkám pro muže. V kurzu budou barvy pestré v kombinaci s netradičními vzory a potisky. Na rozdíl od plavek dámských je zde ale menší prostor pro nové střihy a tvary. To neznamená, že muži nemůžou stylově vyrazit na pláž. Veselými a hravými barvami dáte něžným polovičkám jasně najevo, že nezkazíte žádnou legraci.

Letní módní doplňky

Pokud chcete v létě skutečně zazářit, nespokojte se pouze s plavkami podle poslední módy. Budou to hlavně doplňky, které dotvoří váš hvězdný look. Před prudkým sluníčkem vás ochrání pokrývka hlavy.** ** V obchodech seženete nespočet druhů, ale nejlépe uděláte, když si koupíte klobouk s širokým lemem. Budete v něm vypadat jako skutečná dáma a navíc ho nebudete muset po skončení sezóny odložit. V kombinaci s kostýmkem či šaty v něm uděláte parádu i po létě.

Další nezbytnou součástí vašeho** plážového outfitu** by se měly stát sluneční brýle. Nejen, že chrání vaše oči, ale také jsou skvělým módním doplňkem. Můžete je barevně sladit s žabkami, které jsou ideální obuví k vodě. Poslední nezbytný kousek tvoří plážová taška, do které můžete uložit pěknou knihu, opalovací krém, láhev s vodou a spoustu dalších potřebných věcí.

Nutnost opalovacího krému

Než vyrazíte nachytat sluneční paprsky, nezapomeňte své tělo namazat kvalitním opalovacím krémem s příslušným faktorem, který odpovídá typu vaší pokožky.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id12756 (magazinpodnikani.cz#265)


Přidat komentář