Pánské obleky - výběr

Mít skvěle padnoucí oblek je vizitkou dokonalého a úspěšného muže. Velmi záleží na kvalitě látky a také dokonalém střihu. Pokud tyto dvě věci obleku chybí, nelze mluvit o obleku.

Pánský oblek a jeho nezbytné doplňky

Oblek nosí muži, kteří jsou sebevědomí a dbají na sebe. Na druhou stranu je nosí také proto, že si to žádá jejich pracovní postavení či společnost, ve které se pohybují. Součástí obleku jsou nejen kalhoty a sako, ale také kravata a košile. Můžete mít totiž sebelepší oblek, ale pokud si k němu oblečete například sportovní triko, jeho dojem to zcela zničí.

Z čeho se šijí pánské obleky?

Obleky se šijí z velmi kvalitních materiálů a proto je jejich cena většinou také vysoká. A z čeho, že jsou obleky zhotoveny?

  • vlna
  • hedvábí
  • cupra
  • kašmír
  • mohér

Jak má vypadat pánské sako?

V první řadě se koukneme na sako. To by mělo být z kvalitního materiálu. Hlavním je, aby rukávy u saka byly kratší než rukávy na košili. U nás je to tak, že toto pravidlo lidé neznají a myslí si, že pokud má sako rukávy kratší, tak že je to špatně. Opak je pravdou a je potřeba, aby byly vidět manžety u košile. Působí to také elegantně.

Největším prohřeškem, který čeští muži dělají je to, zapínají poslední knoflík na saku. Je to velmi špatně, poslední knoflík se prostě zásadně nezapíná. Dále je zde otázka kolik by mělo mít sako knoflíků. Pokud jsou knoflíky dva, působí to na okolí uvolněně. Pokud jsou knoflíky tři, vypadáte zase přísněji.

Jak mají vypadat pánské společenské kalhoty?

Kupujete-li již hotový oblek v prodejně, musíte dávat velký pozor na to, aby nohavice nebyly příliš krátké či naopak dlouhé. Nohavice by měly být tak akorát. Hlavní je to, aby jste se cítili dobře Vy. Ovšem délka nad kotníky působí velmi divně. Navíc, když si sednete, nohavice se ještě zvednou a vypadá to otřesně.

Pokud si necháte šít oblek na míru, budou Vám také nohavice střiženy přímo na míru, podle Vašich potřeb, jak jste zvyklí. Navíc zkušený krejčí přesně ví, jak by měly nohavice být dlouhé. A pokud si nejste jisti, nechte si od něj poradit.

Další součástí obleku jsou košile a kravata. A nedílnou součástí jsou také manžetové knoflíčky a spona na kravatu. I když manžetové knoflíčky moc lidí nenosí, ty jsou výsadou elegánů a mužů, kteří mají styl. Spona na kravatu také není moc rozšířená, ale pokud ji koupíte svému muži, který chodí v obleku a je to jedna z těch luxusnějších, uděláte mu určitě velkou radost.

Jak má vypadat pánská košile?

Kvalitní košili dnes v obchodech najdete již celkem snadno. Je potřeba dávat pozor na kvalitu látky a také na to, jak je košile ušitá. Košili byste si měli před její koupí vyzkoušet. Měli byste vybírat podle toho, k jakému obleku ji vybíráte. Dále musíte mít na paměti, že se musí hodit jak barvou, tak látkou. K obleku bychom měli vybírat košile decentnější a hlavně luxusnější. Flanel se opravdu nehodí.

Jakou kravatu vybrat?

Vybírat kravatu je velmi složitá věc. V každém případě by měla být z luxusního materiálu a měla by být kvalitně ušitá. Tudíž nejlepší volbou je kravata opravdu značková. Kravatu je potřeba vybírat podle barvy a vzorů. Neměla by být krátká a široká, to se opravdu nehodí. Kravata by měla být dlouhá k pupíku a hlavně by měla mít kvalitní uzel.

Manžetové knoflíčky a jejich výběr

Na trhu je velká spousta manžetových knoflíčků, ze kterých můžete vybírat. Koupit si můžete od ocelových, přes textilní, až po ty ze zlata či stříbra. Manžetové knoflíčky zcela změní Váš vzhled a pokud zvolíte správně, budete navíc vypadat velmi seriózně a elegantně. Kdysi byly manžetové knoflíčky nezbytnou nutností. Dnes, když se nosí knoflíky, jdou již manžetové knoflíčky do pozadí. Najdou se však i dnes lidé, kteří na ně nedají dopustit.

Spona na kravatu stříbrná, zlatá

Spony na kravatu nejsou příliš rozšířeným doplňkem obleku. Vybíráte-li pro někoho sponu na kravatu, dbejte na to, aby byla kvalitní a hlavně decentní. Většinou jsou to spony stříbrné a zlaté. Spony na kravatu jsou elegantním doplňkem a zároveň jsou také praktické.

Ceny pánských obleků

Kupujete-li si kvalitní oblek musíte počítat s tím, že to nebude levná záležitost. I když si mnozí z nás myslí, že oblek šitý na míru je daleko dražší, než oblek koupený v obchodě, není tomu tak. Za oblek šitý na míru sice zaplatíte o něco více, ale na druhou stranu se Vám odvděčí tím, že bude ušit opravdu kvalitně, vypadat bude také daleko lépe a jeho životnost bude delší.

Je důležité, aby jste před tím, než oblek z internetového obchodu objednáte zajeli do jeho sídla a vyzkoušeli si velikost, která Vám sedí, aby jste se vyvarovali toho, že si oblek objednáte, ale nakonec Vám nebude sedět. Velikosti jsou v každé zemi jinak značeny a to znamená, že si kupříkladu kupujete jednu velikost a poté si vyzkoušíte něco, co je vyrobeno v jiné zemi a zjistíte, že ta Vaše velikost je Vám velká či malá.

Dobře padnoucí oblek

Pánské obleky jsou velmi elegantním druhem oblečení, který nosí pouze muži, kteří dbají na svou vizáž. Obleky se kupují buďto pouze pro svůj osobní pocit nebo také proto, že si to žádá společnost. A to v případech jakými jsou návštěvy divadel, komorních koncertů či svatby a podobné události. Obleky nosí lidé, také proto, že si do žádá jejich pracovní náplň, tím rozumíme různé manažery, obchodní zástupce, advokáty atd.

Ať už nosíte oblek proto, že chcete, nebo proto, že musíte, jednu věc máte společnou. A tou společnou věcí je to, že chcete, aby byl Váš oblek kvalitní a hlavně, aby Vám skvěle seděl a Vy jste se v něm cítili co nejlépe. Aby jste toho dosáhli, musíte být ochotni proto obětovat trochu peněz. A pokud jste ochotni to udělat, máte vyhráno a Váš oblek Vám budou všichni ti, kteří tomu rozumí jen závidět.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id12715 (magazinpodnikani.cz#201)


Přidat komentář