Módní náušnice, tipy a výběr

Ozdoba ucha, která může rozzářit váš obličej a zdůraznit vaši osobnost. Vyberte si proto ty nejvhodnější náušnice pro vás, zjistěte jaké typy existují a poznejte nové trendy.

Proč se vlastně zdobíme náušnicemi? Proč si kvůli nim necháváme propíchnout část těla? Je to od již dávných dob a i dnes v méně vyspělých civilizacích patří zdobení za pomocí i určité destrukce těla k lidským zvykům. Je to dané tím, že se chceme líbit. Že naše tělo není dokonalé a chceme ho vylepšit, aby bylo jiné. Jiné než ho mají ostatní. A jedním z míst, se kterým se dá něco dělat, jsou uši. Ty totiž mají závěsný tvar, na který můžeme něco umístit a co nám tam nebude překážet.

Jemné a drobné náušnice

Drobotiny, někdy zvané** pecičky**, stačí k tomu, aby nás ozdobily. Malý kamínek nebo perlička v uchu nijak zásadně neruší celkový dojem a naskýtá nám větší možnost experimentovat se zbytkem šperků a oděvu. Pokud se zastavíme u perel, tak někdy se stává, že někdo má pocit, že perly patří spíše starším ročníkům nebo tak maximálně nevěstám. Omyl. I mladým dívkám sluší perleťové variace nebo i černé obměny, které se tak často nenosí, jsou zajímavé.

Trošku složitější variantou jemných náušnic jsou pak motivy květin nebo pavoučků, kteří jakoby lezou po uchu, což je jako stvořené pro hravé ženy. Jednotlivé drobné produkty také umožňují nosit i více náušnic v jednom uchu.

Náušnice - kroužky a kruhy

Velmi oblíbené variace náušnic, které se nosí v několika podobách v podstatě pořád. Zažívají ovšem období, kdy se vyloženě vrací do módy a to se nosí zejména výrazné obměny kruhů. V současné době nemůžeme tvrdit, že by se jednalo o trend. Pokud si ale vezmete zdobené kroužky se zajímavým nápisem uprostřed kruhu nebo artikl posázený kamínky, tak se zde nejedná o trend, ale zajímavost, a tudíž si je můžete dovolit. Jakmile se dostanou opět do módy, tak si je užívejte a můžete si dovolit i maxi velikosti.

Náušnice v podobě řetízků

Jemné řetízky zavěšené na uchu se hodí i na den. Ovšem zdobnější a štrasem vykládanější pásky si nechte raději na večer. Ty nikdy nevyjdou z módy a učiní vás zajímavými. Dávejte si však pozor na ostatní šperky, abyste nebyly zbytečně moc přezdobené. Jediný případ, kdy se toto povoluje, je součást setu. Protože zde se nachází jednotlivé díly, které mají stejný motiv a tudíž se celkový dojem tak netříští. Pokud chcete působit zvlášť originálně, tak si pořiďte jednu dlouhou pásovou náušnici, která vám budete sahat až po ramena. Vezměte si ji na jedno ucho, čímž budete působit zajímavě.

Další formou a oblíbenou variantou páskových náušnic jsou ty, které se skládají z pár řetízků a kromě nich klenot doplňuje i jiný komponent jako je korálková aplikace, peříčko nebo kovový ornament. Tyto šperky můžete nosit jak k rozpuštěným nebo vyčesaným vlasům, kdy budete působit slavnostněji.

Kovové náušnice, náušnice ze stříbra a zlata

Zlato nebo stříbro jsou klasika. Ať už máte jakýkoli tvar, tak kvalitní kov působí vždy vznosně. To platí o již zmíněných kruzích nebo složitějších motivech. Spousta nositelů náušnic často řeší dilema, jestli jim kovové náušnice nebudou dráždit pokožku. Protože i celoplastové nebo z jiného materiálu zhotovené artikly mají v místě upevnění na ucho kovový základ. Dnes se už vyrábějí kvalitní kovy, a tak stačí i postříbřené produkty, které neobsahují alergenní látky. Pokud nekoupíte podezřele levný výrobek, tak nemáte-li citlivější pleť, nemusíte se podráždění obávat. A jestli vás přeci jenom bude dráždit, tak si inkriminované místo nechtě vyměnit nebo potáhnout něčím hypoalergenním.

Plastové náušnice, barevné náušnice

Hravé, barevné a motivově nápadité náušnice. S plastovou hmotou se dá bohatě čarovat a doplňky z tohoto materiálu tvoří neotřelý doplněk. Protože se však jedná o výrazné prvky, dejte si pozor na to, s čím je zkombinujete. Motivy rozverných háďat nebo složité geometrické vzory se ne vždy nosí ke konzervativnějšímu oblečení.

Extravagantní náušnice, piercingové náušnice

V obchodech s alternativním nebo metalovým zbožím naleznete opravdu zajímavé kousky. Ne vždy je ale musí nosit jen vyznavači daného stylu. Naleznete zde i roztomilé** bodlinkové pecky** nebo větší** polokroužky s ostny**, které kopírují tvar vašeho ucha. Jinde zase naleznete variantu, kdy vám od ušní dírky vede řetízek spojený s postavičkou horolezce, jež šplhá po vašem lalůčku. Tento motiv čerpá inspiraci z indických náušnic, kdy dva klenoty na boltci a lalůčku spojuje řetízek. Pokud zůstaneme u alternativnějších stylů, tak si zkuste do ucha dát** piercingovou náušnici**, kterou si nositelé dávají spíše do pupíku. A ještě jedno připomenutí. Některé vyznavčky metalu mají tendence si dávat spínací špendlík do ucha. Existují i takové náušnice. Je to bezpečnější než krejčovská pomůcka z galanterie, protože pravé šperky nemají tak ostrou jehlu, která vás po případném otevření nemůže poranit.

Vyrobte si náušnice

Náušnice jsou častým produktem, se kterými si pohrávají zruční výtvarníci. Pokud patříte mezi ně, zkuste si koupit komponenty a vytvořte si něco dle vašich představ a vaší osobnosti. Prodávají se různé základy od zapínání až po různé motivy kruhů, květin či motýlů. Ty můžete bohatě zdobit korálky, barvit speciální barvou nebo odrátovat. Můžete si vytvořit i šperk ze základů kvalitní bižuterie. Z té, která zdobí šperky v hodnotě několika stovek. Jednotlivé firmy nabízejí totiž základy za menší částku peněz a vy můžete ušetřit. Dalším z oblíbených a hojně nošených materiálů je** hmota fimo**. Jedná se o jakousi plastelínu, která po zapečení v obyčejné troubě ztvrdne, takže zde si pohrajete. Pokud nemáte tak šikovné ruce nebo se budete chtít jen inspirovat, hledejte na stránkách, která nabízejí rukodělné výrobky.

Designové náušnice

Šperk sám o sobě představuje určitý druh umění. Náušnice můžete nalézt v jejich nejjednodušších formách, ale stejně tak zkuste odhalit jejich výtvarný podtext. Jedním z takových artiklů je klenot z kolekce šperků, kdy z pod kovové polokoule vykvétá látková květina. Nebo se podívejte po spojení polodrahokamu a jeho efektním zasazení do kovu. Čisté linie a materiály vám přinesou originalitu a neotřelost. Proto tyto šperky hledejte v designshopech a obchůdkách v galeriích.

Jaké náušnice se nejvíce nosí?

Co se nejvíce nosí? Kameny. Dominantní část náušnice je připevněna na boltci a odtud visí ještě nějaký drobný komponent. Kameny jsou spíše matné a barevně pestré, ovšem křiklavé barvy mají zatím vale. Z materiálů se nosí nejčastěji zmíněné kamínky a různé kovy. Sází se na přirozenost, kam tyto suroviny bezpochyby patří.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id12716 (magazinpodnikani.cz#204)


Přidat komentář