Moderní pásky, výběr

Opasek, hovorově také pásek, je specializovaná oděvní nebo výzbrojní součástka, může se jednat i o zvláštní oděvní doplněk. Opasek vždy slouží k opásání (přepásání) lidského těla přibližně ve výšce boků.

Pásek pro přidržení kalhot i jako ozdoba

Pásek se používá u různých typů oděvů, kde může plnit tyto** základní funkce**:

 1. Přidržuje kalhoty, sukni případně jinou oděvní součástku, na lidském těle tím, že stahuje oděv a snižuje jeho vůli vůči lidskému tělu, může se zde jednat o zmírnění tlaku na zapnutý kabát atd.
 2. U stejnokrojů a uniforem může sloužit také jako výzbrojní součástka, kde na těle přidržuje další předměty a potřeby - např. nůž v pochvě, pistoli v pouzdře, sečnou či bodnou zbraň (např. šavli, kord, či meč apod.), pouzdro na náboje a další potřeby. Tato funkce je užívána jak u různých typů ozbrojených složek (např. armáda, policie), tak i při lovu respektive v myslivosti, dále také u některých typů specializovaných pracovních oděvů nebo při některých druzích sportovní a rekreační činnosti atd.
 3. Ozdobnou (módní doplněk), zde zejména u dámského a módního oblečení, kde kdo své ozdobné funkce napomáhá zdůrazňovat linii ženských boků a tělesných proporcí.

Podle účelu jsou opasky vybaveny různými typy spínacích a spojovacích mechanizmů (např. přezek)

Jaká je historie opasků?

Historie opasků sahá až do dob pravěku, kdy byl kus látky s otvorem pro hlavu opásán šňůrkou či provázkem, aby "šaty" držely pohromadě. V druhé polovině 19. století se opasky staly nezbytným prvkem uniformy důstojníků. Od roku 1920 už lidé začali pásky běžně nosit. Zatímco muže více zajímala jejich praktická funkce, ženy hodnotily i jejich estetickou stránku.

Pásky dámské, pánské, dětské

Pásky máme jak dámské, tak dětské a samozřejmě také pánské. Každý z těchto pásků je pro svou skupinu něčím typický.

Dámské pásky jsou elegantní a rozmanité, jak v barvách, tak svým provedením, také materiály, ze kterých jsou vyráběny.

Dětské pásky jsou vyráběny zejména natahovací, k čemuž je použita guma a samozřejmě lákají také barevností a samozřejmostí jsou také oblíbené postavičky z televize.

Pánské pásky jsou většinou vyrobeny z kůže a jejich hlavní součástí jsou speciální spony.

Opasek patří mezi velmi praktické módní doplňky, jenž nikdy nevymizí z našich šatníků. Prvotní účel opasku, kterým bylo pouze držet kalhoty, aby nespadly, ustoupil do pozadí. Dnes je pásek především módní záležitostí.

Z čeho se pásky vyrábějí?**

**

 • hovězí kůže
 • opasek z Rejnoka
 • opasek s hadí kůže
 • umělé kůže
 • plast
 • eko kůže
 • řetízkové opasky
 • koženka
 • látky
 • pletené pásky
 • bižuterie

Opasek z rejnočí kůže

Opasky z rejnočí kůže se stávají novým módním trendem na světovém trhu. Jsou vhodné jak pro zvláštní příležitosti, tak i pro každodenní nošení. Rejnočí kůže byla ** ** svou jedinečnou kvalitou a dlouhou životností uznávána již před staletími japonskými řemeslníky, kteří ji používali k** ** výrobě brnění, rukojetí mečů a mnoha dalších dekorací. Nyní, díky své exotické kráse a pověsti nejodolnější kůže na světě, se rejnok těší rostoucí oblibě.

Tato nesmrtelná kůže je 25 krát pevnější než kůže hovězí. Je odolná vůči vodě, ohni, propíchnutí, vzniku trhlinek a oděru. Rejnočí kůže má** luxusní texturu skládající se ze stovek malých tvrdších korálků**. Příroda se rozhodla k této textuře vytvořit kontrast - zářící perleťově bílý kosočtverec na hřbetě každého rejnoka, který je jedinečný a liší se jako otisk prstu. Rejnoci nepatří mezi ohrožené druhy, v hojnosti je nalezneme v mělkých, teplých vodách na celém světě, převážně v oblasti Tichomoří.

Opasky z hadí kůže

Tyto opasky patří mezi jedny z nejluxusnějších exotických výrobků na světě. Jsou záležitostí velmi pečlivé ruční práce. Hadí kůže je hebká, odolná, nádherná a velice nenáročná na údržbu. Má jedinečnou strukturu a neobvyklý estetický vzhled. Pásky se vyrábějí zejména z** ** mořského hada.

Jak se měří opasky?

Opasky se vyrábí standardně s 5-ti dírkami. Délka opasku se neměří, jak se mnozí nesprávně domnívají od začátku spony do konce opasku.

Správně zapnutý opasek musí dobře "sedět" zapnutý na prostřední dírce. Takže, když se změříte krejčovským metrem (obvod pasu, nebo boků , podle toho, kde budete pásek nosit)a poté koupíte pásek, který bude dle Vaší naměřené velikosti, bude Vám přesně pasovat zapnutý na prostřední dírku.

Nejjednodušší bude, provléknete-li krejčovský metr poutky v kalhotách, tak se nejlépe změříte.

Jak mohou opasky vypadat?

Opasky mohou dnes již vypadat takřka jakkoli. Mohou být tenké či široké, mohou mít jakoukoli barvu. Jejich tvar taky nemusí být pouze rovný, jako kdysi. Mohou obsahovat také různé ornamenty. Ať už vystřižené, či natištěné.

U kterého oblečení můžete najít pásek?

 • kalhoty
 • kraťasy
 • sukně
 • šaty
 • kabát
 • kimono

Spona na opasek, materiál spony na opasek

Součástí každého pásku jsou také** spony**, bez kterých by opasek nemohl plnit svůj účel. Spony bývají různé, ale všechny jsou většinou vyrobeny z kovu. Ty dražší pásky mívají spony vyrobeny například ze stříbra či ze zlata. Takové pásky se však moc nehodí na běžné nošení.

Jak jistě víte, spona je pro opasek velmi důležitou součástí, bez které prakticky pásek není páskem. Spona je základ pásku. Někteří lidé si také vybírají pásek podle toho, jak vypadá jeho spona. Spona na opasku by měla jaksi vystihovat svého nositele. Takže spona je něco, jako odraz naší osobnosti. Takže vidíte, že pásek bychom měli vybírat opravdu důkladně.

LED spona na opasek

Je možno si navolit až 6 různých zpráv, které se budou zobrazovat na displayi dle Vašeho přání. Sami si nastavíte rychlost a intenzitu svícení displaye. Můžete tak říci všem, na co myslíte, co chcete, po čem toužíte. Uložte si například jméno své lásky nebo oblíbeného zpěváka jako zprávu a vyrazte na koncert nebo party.

 • paměť na šest zpráv o velikosti až 256 znaků

 • nastavení rychlosti a intenzity svícení displaye

 • napájení 2 lithiové baterie CR 2032

Tak pokud si pořídíte tento pásek budete opravdu originální a nikdy se neztratíte v davu. Tento pásek si můžete pořídit okolo 600,- Kč.

Ceny pásků

Pásky můžeme pořídit za pár korun. Ty nejlevnější pásky lze pořídit do sta korun. Jejich životnost však nebude moc dlouhá. Proto je potřeba si před koupí pásku uvědomit, kolik peněz jsme ochotni za něj dát. Pokud jste ochotni na pásku nešetřit, tak se Vám nový pásek odvděčí svou originalitou a v neposlední řadě také dlouhou životností.

Pásek jako skvělý módní doplněk

Dnes jsou pásky doslova módní záležitostí. Takový pásek Vám může změnit docela fádní oblečení v něco úžasného, co Vám bude okolí závidět. Snad každý z nás má doma alespoň jeden pásek. Pásky se kupují již malým dětem, u kterých jsou ve velké oblibě. Koupíte-li Vašemu malému děťátku pásek, bude Vás milovat. Bude totiž vypadat jako dospělý člověk a to se malým dětem líbí, neboť nás dospělé neustále napodobují.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id12705 (magazinpodnikani.cz#188)


Přidat komentář