Kšiltovky - pánské i dámské

Dnes je již kšiltovka nedílnou součástí našich šatníků, nosí ji sportovci – například tenisti, golfisti, milovníci street stylu, vyznavači hip hopu, skateboardingu, slavné osobnosti, které chtějí být inkognito a tak dále.

Vznik kšiltovek, kšiltovky mezi hopery

Čepice s kšiltem má ovšem vlastní historii, více než 150 let dlouhou, poprvé se objevuje v devatenáctém století jako** součást uniforem portýrů, vrátných a šoférů**. Za dnešní popularitou kšiltovek stojí především baseball. Čepice s rovným kšiltem, bez které dnes mnohý teenager nevyjde na ulici, mají předobraz v slavném modelu 59Fifty od značky New Era, výhradního dodavatele čepic pro americké baseballové týmy.

Před padesáti lety začala společnost New Era šít kšiltovky 59Fifty s rovným kšiltem, ** bez zapínání vzadu** pro hráče MBL přímo na míru. O čepice New Era byl samozřejmě zájem, ale pravou mánii odstartoval až kultovní režisér Spike Lee v roce 1996, který společnost New Era požádal, aby mu vyrobila kšiltovku jeho oblíbeného týmu New York Knicks v červené, neoficiální klubové, barvě.

Ve streetové kultuře je dnes rovný kšilt velice populární, snad i díky americkým hip hoperům a raperům. Historie rovných kšiltů má i svoje temné stránky. Na ulicích, kde vládl hip hop a rap, se kšiltovky stávaly** poznávacím znakem gangů**. Tím, jak kšiltovka vypadala, kam směřoval její kšilt, dával nositel najevo, ke kterému gangu patří.

Vedle čepic s rovným kšiltem si ale své místo udržely i** kšiltovky se zahnutým kšiltem**. Ocení je především sportovci, z českých sportovců je kšiltovkami pověstný tenista Tomáš Berdych. Nejen na sportovním poli jsou čepice s kšiltem nezbytné, bez kšiltovky se neobejde ani oscarový režisér Steven Spielberg.

Jaké jsou nejznámější značky kšiltovek

 • DC: Kšiltovky DC jsou to pravé pro každého vyznavače skateboardingu i jiných extrémních sportů. Všechny kšiltovky DC jsou skvěle propracované a chlubí se výjimečným designem, jsou vyráběny z těch nejlepších materiálů. Každá čepice DC je originálním, kvalitním kouskem. Samozřejmostí je pevný kšilt,** unikátně vyřešený systém odvětrávání, ochrana proti oslnění**. Kšiltovky DC jsou navrhovány tak, aby stoprocentně vyhovovaly svému nositeli.
 • Ed Hardy: Kšiltovky Ed Hardy jsou známé pro svůj maximálně nápaditý, neotřelý design a výborné zpracování. Typickými motivy kšiltovek jsou draci, lebky a krásné ženy. Všechny čepice jsou vyrobeny z kvalitních materiálů, samozřejmostí je pevný kšilt a skvělý systém odvětrávání. Kšiltovky Ed Hardy jsou vhodné pro každého, kdo se rád originálně obléká a nebojí se vyčnívat z davu.
 • Fox: Kšiltovky jsou navrhovány s ohledem na jejich nositele, mají dobře vyřešený systém odvětrávání a pevný, několikrát prošitý kšilt. Značka Fox nabízí široký sortiment čepic a kšiltovek – například dámské kšiltovky v oblíbeném** army stylu** i pánské čepice, které ocení především vyznavači adrenalinových sportů i ti, co milují „street“ styl oblékání.
 • Horsefeathers: Všechny čepice Horsefeathers jsou** vyrobeny z kvalitních materiálů**, mohou se pochlubit skvělým,** nadčasovým designem**. Kšiltovky Horsefeathers jsou dodávány jak ** v univerzálních velikostech, tak i s nastavitelnou velikostí**. Vlastnosti kšiltovek Horsefeathers ocení především mladí lidé, vyznavači skateboardingu, snowboardingu i jiných adrenalinových sportů.
 • New Era: Pohodlnost, funkčnost, kvalitní materiály a skvělý design – to dělá kšiltovky New Era výjimečnými. Každá čepice je propracovaná až** do nejmenšího detailu**, pevným kšiltem počínaje,** unikátním systémem odvětrávání** konče. Pro jejich výborné vlastnosti si je oblíbili především fanoušci skateboardingu, posluchači hip hopu, tanečníci break dance i jiní, kteří vyznávají aktivní styl života.
 • Nike: Kšiltovky od proslulé značky Nike jsou známé pro svoji kvalitu, výborné zpracování a nadčasový design. Díky použitým materiálům se všechny kšiltovky Nike hodí** i do extrémních podmínek**. Velkou předností kšiltovek Nike je systém odvětrávání, čepice mají také uvnitř všitý pásek, který ** výborně pohlcuje pot**. Kšiltovky Nike plní svoji funkci při jakémkoliv sportu, ať je to tenis, golf nebo běh.
 • Puma: Čepice značky Puma jsou navrhovány s ohledem na jejich nositele,** mají skvěle vyřešený systém odvětrávání, pevný, tuhý kšilt, který chrání před oslněním, a hodí se do jakýchkoliv podmínek**. Kšiltovky od značky Puma se také mohou chlubit výborným designem a kvalitními materiály.
 • Adidas: Všechny čepice jsou výjimečné pro svoji kvalitu, skvělé provedení a báječný design. Kšiltovka Adidas je ideální pro všemožné sportovní aktivity – má unikátní systém odvětrávání, vždy ochrání před přímým slunečním světlem a použité materiály výborně sají pot.
 • Quiksilver: Kšiltovky Quiksilver svým skvělým designem vystihují osobnost nositele. Společným znakem kšiltovek Quiksilver jsou** kvalitní materiály a vynikající zpracování**. Samozřejmostí je pevný, několikrát prošitý kšilt a dobře vyřešený systém odvětrávání.
 • Von Dutch: Kšiltovky Von Dutch jsou známé pro svůj extravagantní design, výborné zpracování a kvalitní materiály, samozřejmostí je dobrý systém odvětrávání. Čepice Von Dutch si oblíbili mladí lidé, vyznavači „street“ módy i hip-hopového stylu. Kšiltovky Von Dutch jsou symbolem nedbalé elegance a rebelství, ocení je každý, kdo se nebojí vyčnívat z davu a má rád oblečení s nápaditým designem.
 • Hip Hop: Kšiltovky byly a jsou nedílnou součástí hudebního i tanečního stylu hip hop. Výrobci populárních čepic s rovným kšiltem moc dobře vědí, co vyznavači hip hopu požadují. Důraz je kladen na vynikající zpracování kšiltovek, kvalitní materiály a především na výjimečný, originální design.
 • Skate: Čepice se zahnutým kšiltem jsou dnes nedílnou součástí kultury skateboardingu. Tyto kšiltovky si vyznavači skateboardingu vybírají zejména kvůli skvělému designu a kvalitním materiálům. Samozřejmostí je výborně vyřešený systém odvětrávání, pevný a několikrát prošitý kšilt. Protože je Skateboarding náročný sport, nechybí kšiltovkám ani všitý pásek, který pohlcuje pot.

Dámské kšiltovky výběr

Kšiltovky se staly velkým módním trendem. Tuto pokrývku hlavy si oblíbila zejména mladší generace, která současné trendy sleduje. Někteří lidé si bez ní svůj život již nedokáží představit. Dámské kšiltovky se na rozdíl od těch pánských vyrábějí v mnoha různých pestrých barvách či s různými vzory. Dají se také zakoupit v různých tvarech, také použitý materiál nemusí být vždy shodný.

Jelikož je dámských kšiltovek velmi mnoho a existují také různé designy, dá se říci, že kšiltovka prozradí mnohé o své nositelce.

Většina dívek či žen vlastní alespoň jednu kšiltovku, není to jen módní doplněk, má i praktické využití. Dámské kšiltovky dokáží perfektně chránit proti slunečním paprskům, které mohou nepříjemně oslňovat. Dají se použít jak ke** sportovním činnostem**, tak v** běžném každodenním životě**.

Dnes již není pro ženu tabu vyjít v kšiltovce na ulici. V současné době je můžeme v ulicích vidět na ženách různých věkových kategorií. Stále však není vhodné nosit ji na společenské akce, působí to neslušným až drzým dojmem.

Jaká je cena dámských kšiltovek?

Co se týče ceny, nejsou drasticky vysoké, pokud si však budete chtít pořídit kšiltovku od některé luxusnější a známější značky, musíte s investicí počítat. Průměrná cena se pohybuje od** 300 Kč** do zhruba 1000 Kč.

S jistotou se tedy dá říci, že investice do dámské kšiltovky je zajisté dobrou volbou, které nebudete litovat. Berte však na vědomí, že se tato pokrývky** nehodí ke všem druhům oblečení**, nejlépe se dá kombinovat** se sportovním, pohodlným oblečením**. Dá se kombinovat** i se sukní**, ovšem bez podpatků na nohou.

Dokáže na Vás prozradit mnohé, například jaký je Váš oblíbený styl.** Kšiltovka je trend**, který jen tak nevyjde z módy, proto není třeba se obávat, že by se Vám investice nevyplatila, a kšiltovka Vám poté ležela na dně skříně.

Pánské kšiltovky výběr

Pánské kšiltovky se staly** velmi oblíbeným doplňkem**, především díky své praktičnosti si je oblíbili milióny mužů po celém světě. V současné moderní době není kšiltovka jen vynikajícím doplňkem, má také praktické vlastnosti. Pánské kšiltovky již nejsou součástí šatníků jen sportovně zaměřených mužů, jsou vhodné pro každého.

Díky novým technologiím a postupnému vývoji, dnes nabízí** vynikající pohodlí** či lehkost pro své nositele. Naštěstí jsou již pryč doby, kdy na trhu bylo jen několik různých druhů, které Vám v podstatě ani nepadli. Při dnešním množství si zaručeně každý muž vybere. Aby Vám kšiltovka padla skutečně přesně, má většina z nich na zadní straně přezku, kterou můžete utáhnout a tím si regulovat její velikost.

Pánská kšiltovka se dá zakoupit i v mnoha barvách, či s různými vzory, stačí si jen vybrat z toho obrovského množství.

Kšiltovka by se měla vybrat taková, která nositele nebude nikde** tlačit či dokonce škrtit**, neměla by být zcela uzavřená, ale měla by být vzdušná.

Jaká je cena pánských kšiltovek?

Ceny pánských kšiltovek nejsou příliš vysoké, dají se sehnat od 250 Kč do 1000 Kč, u luxusních značek jsou ceny samozřejmě vyšší. Ovšem tato investice se vyplatí, jelikož kšiltovka je velmi praktická a zároveň je i módním trendem, který jen tak neodezní.

Nezáleží, jaká značka kšiltovek je oblíbená právě u Vás.** Nezáleží totiž na značce**, ale na tom, jak moc jste se svou kšiltovkou spokojeni Vy. Kšiltovka, kterou máte doma právě teď je třeba úplně obyčejná, ale pro Vás je to ta jediná a nejoblíbenější, která byla vyrobena.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id12691 (magazinpodnikani.cz#168)


Přidat komentář