Kožené bundy a doplňky - výběr a koupě

Pokud ve svém životě dáváte přednost kvalitě, pořizujte si kvalitní kožené výrobky. Ať už jsou to, bundy, saka, kabelky, zavazadla, šperky či boty. Kůže je ta jediná a nejlepší volba pro vás a vaše blízké.

Jak si správně vybrat koženou bundu?

 • Pokud si budete pořizovat bundu z pravé kůže, je lepší nakupovat u renomovaných výrobců, u nichž máte zaručenu kvalitu materiálu. Před prvním použitím je třeba kůži pořádně naimpregnovat, pokud již tak neučinil výrobce, to znamená, pokud již nemá za sebou hydrofobní úpravu. Hydrofobní úprava znamená, že je kůže odolná vůči dešti i mrazu. Je jisté, že jinou kvalitu má kůže z Itálie a také z Turecka.
 • U levnější varianty bundy volte spíš matný vzhled, aby na první dojem nebylo poznat, že se jedná o imitaci kůže a, aby nepůsobila příliš lacině.
 • Při zkoušení musí bunda perfektně padnout a to hlavně v ramenou a na rukávech. V žádném případě nesmí být rukávy krátké! Při výběru kožené bundy neděláme žádné kompromisy! Už proto, že se nejedná o levnou záležitost!
 • Nejste-li extrémně hubení, vyberte si raději bundu či kabátek, který zakrývá alespoň linii pasu.
 • Jestliže chcete být vyjímeční a nezapadnout v davu, experimentujte s barvami. Černá je sice pěkná, ale působí již trochu nudně. Dnes již máme mnoho barevných odstínů kůže, takže můžete vybírat z nepřeberného množství a oblékat se do jakéhokoliv barevného odstínu.

Jak správně pečovat o kožené výrobky?

 • se nesmí promáčet, pokud k tomu dojde, sušte je mimo tepelné zdroje volně při pokojové teplotě.
 • pravidelně impregnujte proti vlhkosti a nečistotám, k čištění a ochraně používejte jen kvalitní ošetřující přípravky.
 • s rozsáhlejším znečištěním nebo poškozením předejte do rukou odborníka!
 • Nepoužívejte krémy na obuv! Mají jiné vlastnosti a obsahují látky, které by mohly jemnou a citlivou useň galanterních výrobků poškodit!
 • k čištění nepoužívejte běžná mýdla a prostředky na mytí nádobí! Mají jiné vlastnosti a obsahují látky, které by mohly jemnou a citlivou useň galanterních výrobků poškodit!
 • Skladujte  je tak, aby nedocházelo k jejich deformaci.
 • Nepřetěžujte zavazadla, dodržujte maximální nosnost.
 • Používejte výrobky pouze k danému účelu.

Co vše si lze z kůže pořídit?

 • bundy, kalhoty, sukně, saka, klobouky čepice, kraťasy, rukavice, kombinézy, motorkářské oblečení, pásky, kabelky, zavazadla, boty, šperky.

Jak jste si přečetli, z kůže pořídíte vše od hlavy, až k patě. Kůže nikdy nevyjde z módy. Je to materiál sice dražší, ale na druhou stranu si za více peněz pořizujete něco, co skvěle vypadá a také dlouho vydrží. Takže investice do kožených výrobků je zcela v pořádku. Zvláště, když milujete kvalitní výrobky.

Do kůže se mohou obléci všichni, bez ohledu na to, zda je to žena či muž, dítě nebo dospělý a mladší nebo starší generace.

Ať již si pořídíte koženou bundu do pasu, ke kotníkům, s manžetami, s kožíškem, páskem či cvočky, vůbec na tom nezáleží. I taková může být kožená bunda. Nadčasová klasika všech šatníků. I ona však podléhá módním trendům, které se každý rok mění. A tak je jedno, zda už jich máte ve skříni několik, pořiďte si klidně další. Hodí se totiž ke všemu… Kožené bundy jsou trendy stále. Ať už si oblečete kožené sako, nebo bundu k riflím, kalhotám nebo sukni, je to jedno. Nic tím neskazíte.

Pokud máte hluboko do kapsy a ulítáváte si na kožených bundách, nevadí i pro vás je zde řešení. Obchody s konfekcí vám nabízejí bundy v tak zdařilých napodobeninách kůže, že je od pravé rozeznáte jen zblízka. Samozřejmě musíte počítat s tím, že tento kousek oblečení vydrží trochu kratší dobu, ale aspoň se vám bundička neokouká. Pokud si, ale koupíte bundu z pravé kůže, jejíž cena se pohybuje od čtyř tisíc korun výš, a budete o ni správně pečovat, stane se pro vás jistě dlouhodobou investicí.

Kalhoty, sukně, kraťasy, klobouky, rukavice, motorkářské oblečení z kůže

Již však není jako kožené bundy a saka možno nosit stále. Tyto druhy koženého oblečení totiž podléhají módním trendům a ročním obdobím daleko více. Zde je již třeba brát zřetel na to, za jakým účelem dané oblečení oblékáme a je-li to tzv. "in".

Kožené pásky, kvalita kožených pásků

Každý z nás má, nebo měl doma aspoň jeden pásek. Pásky nás provázejí již od mala. U pásku zase až tak nezáleží na kvalitě kůže, i když jak již jistě víme, kvalitní kožený pásek nám vydrží roky. A neodradí nás ani jeho cena, protože i když bude dražší, pořád si jej můžeme dovolit, třeba oproti koženým bundám.

Kvalitní kožené kabelky

Nemálo z nás klade opravdu velký důraz na kvalitní opravdu kožené kabelky! Na kabelkách si ulítáváme a mnohdy si ji koupíme, i když ji třeba nepotřebujeme. Prostě ji zahlídneme jen ve výloze a zjistíme, že zrovna tahle jediná musí být naše! Kupujeme si je prostě jen tak, pro radost, nebo pro útěchu, když se nám zrovna něco nedaří.

Pokud kupujeme zavazadla, investujte do kůže, vyplatí se to! Je to přece jen sezónní záležitost a cestováním se zavazadla opotřebovávají. Nevidíte kupříkladu, jak s vašimi zavazadly zacházejí na letištích, proto je vhodnější kupovat kvalitní kožená zavazadla, která jsou odolnější.

Kožené boty pracovní, vycházkové, společenské

Mít kvalitní koženou obuv se vyplatí již proto, že vydrží. V dnešní uspěchané době musíme svým nohám dopřát aspoň luxus kvalitních kožených bot. Mnozí z nás se celý den nezastaví. Proto kupujte opravdu kvalitní kůži, ať už v podobě pracovní obuvi, lodiček, kozaček či vycházkových bot. Dokonce i muži si již nechávají záležet na výběru kožených bot. V dnešní době jsou boty vaši vizitkou.

Kožené šperky nejsou mezi námi příliš rozšířené

Když se poohlídneme daleko do minulosti, uvidíme, že lidé daleko před námi používali kůži ke zkrášlování svého těla. Dnešní doba nám vydává stále více a více materiálů, ze kterých jdou šperky vytvářet. Ale v jednom šperku se přece jen kůže stále drží na předním místě a tím je hodinářství. Snad každý z nás si při výběru svých vysněných hodinek vybírá zrovna ty, které mají kožený pásek. Je to tím, že kůže je prostě zárukou kvality a elegance! Proto na hodinkách vynikne kožený pásek nejlépe.

Jaké šperky si lze vytvořit z kůže?

 • náramky
 • náušnice
 • přívěsky
 • prstýnky
 • ozdoby do vlasů

Jak vidíte, kůže je zcela variabilní materiál. Lze ji také zabarvit na jakýkoliv barevný odstín. Ani tvarování není pro kůži žádný problém. Takže rozhodnete-li se pro výrobu jakéhokoliv šperku, je právě kůže to správnou volbou.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id12610 (magazinpodnikani.cz#55)


Přidat komentář