Kabelky a tašky jako módní doplněk

Kabelky ženy považují za praktickou součást svého šatníku. Vedle bot je povýšily i na sběratelský produkt, který z většiny zaplňuje jejich skříň. Vybírat můžete z různých materiálů, podle příležitosti nebo praktičnosti. Která je ale ta pravá pro vás?

Malá nebo velká kabelka?

Velikost kabelky hraje pro její nositelku zásadní roli. V Čechách máme v této souvislosti jeden nešvar. Naše ženy jsou totiž často kritizovány za to, že igelitové tašky ze supermarketů využívají i jako běžný doplněk, ve kterém nosí vše, co se nevejde do jejich kabelky. Proč? Důvodů je několik. Nejčastěji proto, že na našem trhu máme největší výběr co do barev, materiálů a střihů ve velikostech, které pojmou spíše základní předměty, které žena běžně nosí. Ovšem líbivost produktu je v momentě koupě silnější a zákaznice si z obchodu odnáší další z nepraktických doplňků. Větší a elegantní varianty lze sehnat, ale musíte více hledat.

Co nejčastěji nosíte za kabelku?

Pokud běžně převážíte různé smlouvy nebo jiné dokumenty v papírové podobě, tak se raději poohlédněte spíše po druhé příruční tašce, kterou budete mít vedle klasické kabelky. Samotná kabela, byť je objemná, většinou neochrání jemnou listinu, která se v podpaždí může pomačkat. Střihem může vaše druhá taška sice připomínat onu kritizovanou igelitku, ale materiálem, zpracováním a barevnou kombinací jí doladíte svůj aktuální model. Vybírejte proto jednak velikostně podle toho, co v ní budete nosit a barevně ji přizpůsobte své „hlavní" kabelce. Některé ženy si mnohdy také kladou otázku, zda mohou nosit papírové tašky, které dostávají na různých akcích nebo v obchodech s luxusním zbožím. Zde vybírejte citlivě. Opravdu luxusní značky mají propracované i vizuály nákupních tašek, které jsou většinou velmi decentní a z kvalitnějšího, odolnějšího materiálu, tak je můžete použít. Co se týká propagačních motivů, tak zde už buďte opatrnější. Nevadí, když se prostřednictvím nápisu na tašce budete hlásit k přívržencům týdne módy, ale jako žena nedělejte reklamu autoservisu (pokud nemá extra vtipnou tašku).

Nosíte-li často předměty, které nepotřebují pečlivé uskladnění a nepomačkají se, tak si vystačíte s jednou větší kabelou. Barevně si opět pořiďte tu, která se dá nejvíce kombinovat s koloritem vašeho šatníku, ale samozřejmě vám nikdo nebrání i v divočejších kreacích. Dávejte si ale hlavně pozor na pevnost tašky. Mějte na paměti, jaké předměty v ní budete nosit, a proto vyzkoušejte, zda-li je kabela udrží. Investujte do kvality, šetřit můžete na malých psaníčkách, které občas vynesete na večírek.

Z jakého materiálu si vybrat kabelku?

Materiály kabelek:

Kabelka z kůže

Kůže, látka nebo umělotina? Designéři dnes experimentují s různými surovinami, proto můžete sehnat tašky i v biokvalitě či z recyklovaných materiálů. Mezi nejoblíbenější kabelky patří ty kožené nebo alespoň koženkové. V případě** pravé kůže** nebo kvalitní koženkové napodobeniny se nemusíte obávat výdrže materiálu, ale u levných variant musíte počítat s tím, že v zimě vám možná popraská. Proto, pokud si pořizujete reprezentativní kabelu, raději se vyhněte trhům a zajděte do kamenného obchodu.

Látkové kabelky

Kabelky látkové představují pole experimentu s barvami. Existuje několik značek, jež se vyloženě vyznačují hravostí díky svému koloritu. Klasická látka je oproti kůži poddajnější a tvárnější materiál, proto se může stát, že po nějaké době změní tvar. Pokud není ještě speciálně vyztužená, tak počítejte s tím, že v ní nemůžete nosit tolik věcí, jako v kožené obměně. Látkovou kabelu proto spíše berte jen jako doplněk pro občasnou příležitost.

Barvy kabelek - když kabelka pouští barvu

U všech materiálů si dejte pozor na jednu věc. Vyzkoušejte, jestli nepouští barvu. Kabelku máte totiž těsně u těla a pokud se zpotíte nebo zmoknete, tak to může odnést vaše bílá halená či smetanový kabát. Jestliže zjistíte, že váš nový doplněk opravdu pouští, ale nechcete se jej vzdát, tak ho zkuste vyprat. Můžete i vícekrát a na závěr jej vykoupejte v solné lázni, kdy by se barva měla více zafixovat. Někdy ale ani to úplně nestačí a pokud kabela pouští dál, tak volte alespoň tmavé oblečení.

Jakou kabelku k jaké příležitosti?

Pro běžné denní nošení si vybírejte kabelu v podstatě podle nálady. Pokud máte obchodní jednání a nejste například rozverná umělkyně, tak spíše sáhněte po decentní kůži. Jste-li nadšená sportovkyně, tak nezapomínejte, že i při cestě na trénink můžete vypadat skvěle i se sportovní taškou. V těchto uvolněnějších chvílích si můžete vzít i extravagantní barevnou variantu, se kterou budete na ulici zářit. Výrobci sportovního oblečení neopomínají ani to, a tak pří nákupu nového dresu můžete přibalit i novou tašku. Jedno pravidlo zní: nemíchat značky. Sportovní oděvy mají na svých produktech většinou jasně viditelná a známá loga. Nejedná se o určité přehnané módní otroctví, spíše jde o to, že graficky loga spolu samostatně neladí, proto si na sebe vezměte maximálně dva výrobky různých značek.

V některých situacích to mají ženy těžké. Představte si ženu, fotografku, která jde do Státní opery na slavnostní večer, kde se vyžaduje určitý dress code. Společenské šaty. K nim se příhodně hodí malé psaníčko. Ovšem do něj fotografka stěží umístí digitální zrcadlovku, proto nastává otázka, jak si v dané situaci poradit.

I když se zrovna neocitnete přímo ve výše zmíněné situaci, někdy se vám může stát, že budete řešit obdobný problém. Potřebujete-li objemnější kabelku než se vám hodí k večerním šatům, tak volte střih, který nemá příliš dlouhá ucha. Od velikosti odpoutejte pozornost tím, že zvolíte spíše asymetrický tvar než hranatý. Pokud se na tašce vyskytne decentní flitrová výšivka, tak ji spíše přiblížíte večernímu vzhledu.

Kopie kabelek - repliky kabelek

Asi nejčastěji kopírovanými artikly je zboží francouzské značky, jejíž produkty startují na ceně 30 000 korun. Zajímavé je, že i trhovci mají padělané „vuittonky" ceněné podle kvality, a tak můžete zakoupit za pár stovek kabelku s látkovou podšívkou nebo si připlatit za sametovou výplň. Proč ženy kupují padělky?

Překvapivě většinu z nich neláká jen produkt, na kterém je viditelné logo luxusní značky. Naopak, pokud je to moc řvavé, tak si jej radši nepořídí. Častěji kupují fejky, které zrcadlí skutečné artikly z kolekcí luxusních značek. Jejich barevné zpracování a střihy jsou totiž jiné, než u neznámých (byť kvalitních) kabelek, které postrádají nápad. Ten naopak nechybí promyšlenému vizuálu kabelek „haute couture" a kdyby se v podobném zpracování dělaly i produkty ne tolik luxusních firem, tak si ji žena s radostí pořídí.

Jakou kabelku si vybrat?

Pořiďte si jednu kvalitní kabelku, kterou budete moci vzít při kterékoli příležitosti. Do té investujte. Zbytek vaší sbírky obohaťte klidně lacinějšími kousky. I tak ale berte při nákupu v úvahu, zda-li daný model skutečně vezmete více jak dvakrát. Jestli máte pocit, že potřebujete něco výraznějšího jen na jeden večer, tak si raději zajděte do půjčovny kabelek. Tam si vyberete artikl, který vám dobře poslouží a zároveň vám do budoucna nezaplní skříň. Na závěr máme pro vás ještě jeden tip. Ženy často řeší problém, že neví, kam, například v restauraci, položit kabelku. Pořiďte si tzv. háček, který zakoupíte například v půjčovnách pro kabelky. Nebojte se připlatit, protože nosnost dobrého háčku je vysoká, a tak se nemusíte obávat, že vám kabela spadne na zem.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id12584 (magazinpodnikani.cz#14)


Přidat komentář