Hodinky jako módní doplněk

Dříve hodinky sloužily pouze k informativnímu charakteru. Dnes ale tento doplněk zdobí, je symbolem i určitého společenského postavení a výrobci klenotnického zboží si lámou hlavu nad tím, jak artikl přizpůsobit módním trendům. Z čeho můžete vybírat?

Pásek hodinek z pravé kůže

Když se v minulosti vyráběly první** náramkové hodinky**, tak pásek byl zhotoven z kůže. Ta i dnes představuje luxusní materiál, který o svém nositeli leccos vypovídá. Pokud se rozhodnete pro koženou obměnu, vyberte si raději hladké zpracování bez zbytečných efektů. Ty se vyjímají spíše na dražších modelech, na těch lacinějších působí pouťově a navíc mnohdy rozbíjí strukturu celého řemínku.

Kůži častěji volí spíše muži než ženy a to zejména ti z vyšších vrstev, kteří si mohou dovolit zboží za stovky tisíc korun. Není to ani tak projev snobství, ale při obchodních jednáních se vám partneři dívají nejčastěji na tři věci: hodinky, mobil a boty. Pokud jednáte s lidmi z těchto sfér, nepokoušejte si vzít napodobeninu z trhu. Bezpečně by to poznali, proto raději vezměte levnější, ale na nic si nehrající model. Takovým může být pokovaný artikl.

Pokovované hodinky, kovové hodinky

Velmi oblíbenou variantu, která se navíc podobá šperku, představují kovové hodinky. Zlatá nebo stříbrná obměna vám totiž naskýtá možnost kombinovat s klasickými klenoty, které máte ve své šperkovnici. Vybírejte tedy hlavně podle toho, zda-li máte doma více zlata nebo stříbra. Ovšem dnes už neplatí, že se tyto dva kovy nesmí kombinovat, chce to ale s citem. Pokud vlastníte spíše nenápadné šperky, můžete si dovolit pořídit výraznější hodinky. Naopak, máte-li spíše mohutnější náhrdelníky, prsteny či náramky, zvolte raději minimalističtější dezén hodinek.

Při** výběru pokovaných hodinek** mějte ale na paměti, zda-li nejste alergik. Pokud ano, raději si připlaťte za kvalitní model, než abyste zbytečně vyhodili peníze za doplněk, který stejně pak nebudete nosit. Hodinky si totiž většina z nás pořizuje z praktických důvodů a nosí je každý den, tudíž se vyplatí větší investice než do šperku.

Zase zde platí pravidlo – méně je více. Když se ocitnete v obchodě, kde vám oči přecházejí z nablyštěných kamínkovaných a pokovaných materiálů, vezměte v potaz, zda-li je to vhodné na denní nošení. Náramky, které mají blízko ke klenotnickému šperku až moc, se totiž pak hodí spíše na večeři nebo jinou akci, ale do kanceláře už moc ne.

Sportovní hodinky, gumové pásky hodinek

I když by se vám mohlo zdát, že sportovní hodinky jsou účelové a na jejich vzhledu zas až tak nesejde, není tomu tak. Výrobci si dávají pečlivě záležet i na designu, se kterým experimentují možná více než s klasickými hodinkami. Vzpomeňte si, kolik jste viděli modelů s nápaditými gumovými pásky, které hrály všemi barvami. Výhodou těchto artiklů je jejich vyšší odolnost, než je tomu u standardu. Pokud tedy máte vyšší spotřebu hodinek, protože se vám rozbíjí, tak zkuste rovnou sáhnout po sportovním typu. Zde tedy spíše muži naleznou i varianty s ocelovými náramky.

Jak již bylo zmíněno, sportovní modely jsou hravé a pestré, proto se, zejména ženy, můžete při jejich výběru více uvolnit. Když máte sportovní dres v jednolité barvě, pořiďte si hodinky v kontrastu. Například k zelené soupravě oranžové hodinky, k červenému dresu žluté. V některých sportovních disciplínách jako je třeba tanec se to i žádá, proto se nebojte experimentovat. Na sportovním poli máte jedinečnou příležitost.

Pánské a dámské hodinky

Pánové stále nosí spíše masivní modely hodinek, ale dámy se často nespokojí se subtilními řemínky a ciferníky, proto si začaly vybírat i v oddělení pro muže. Zejména z praktických důvodů, kdy chtěly, aby se jim doplněk na ruce více vyjímal. Toho si všimly klenotnické firmy a hbitě zareagovaly kolekcemi pro ženy, které přináší i několik výraznějších modelů, které přizpůsobily ženskému prvku.

Značka hodinek, značkové hodinky

Pokud pomineme padělání věhlasných značek jako takových, tak hodinky patří k nejkopírovanějšímu zboží. V zásadě platí toto pravidlo: Pokud si originál nemůžete dovolit, tak si ho ani nekoupíte. Tudíž ti, kteří nevyrážejí mezi smetánku se tak ani neznemožní případným fejkem, ovšem u těch, kteří se vydají na večírek luxusní klenotnické firmy s padělkem, je to velké faux pax. Když už máte doma nějakou napodobeninu, tak ji neberte na významné společenské akce, kde byste se znemožnili. Pokud se pohybujete v tomto prostředí běžně, tak je asi zbytečné vám vysvětlovat, že investice do kvality se vyplatí.

Co se týká značek jako takových, nutno podotknout, že například ceny hodinek od známých návrhářů nedosahují astronomických výšek, jako je tomu u jiných módních produktů. Je to především z toho důvodu, že věhlasné módní domy mají tyto produkty jako doplněk ke své oděvní tvorbě, stejně jako například parfémy, tudíž hlavní zdroj financí je jinde. Proto si můžete pořídit pravé hodinky od světoznámého návrháře už od 5 000 korun. Pak tu máme ovšem specializované firmy na hodinky, kde se pohybujeme i v jiných částkách, ale za základní modely vydáte rovněž v řádech tisíců korun.

Silikonový pásek hodinek

V zahraničí velmi oblíbené, k nám se teprve dostávají. Zaručeně ale budou hitem tzv. silikonové hodinky minimalistického vzhledu. Ten sice spíše tíhne ke sportovnímu typu, ale pokud se je vezmete ke kostýmu, tak jej hravě ozvláštníte. K dostání je celé barevné spektrum a vzhledem k ceně (okolo 200 korun) si můžete pořídit více těchto doplňků, které budete kombinovat s barvami vašeho šatníku.

Čím se při výběru hodinek řídit

Hodinky dnes už neplní jen praktickou funkci, ale i estetickou. Až si budete vybírat model, který chcete nosit převážně denně a brát si ho jako reprezentativní doplněk, tak se držte několika zásad.

Zvolte model podle svého naturelu. Sportovnímu typu úplně nepadne elegantní model osázený diamanty. Přemýšlejte, jak se vám hodí k jednotlivým kouskům oblečení a šperkům. Pokud váš šatník hýří barvami, sáhněte po klasické černé, která se dá kombinovat se vším. Nebo volte kov podle toho, jak často a jaké šperky nosíte. Nezapomeňte na to, zda-li nemáte citlivou kůži, která by reagovala podrážděně. Vybírejte hodinky u klenotnických firem. Nemusí se jednat o známé značkové butiky, může to být i menší zlatnictví, ale mělo by poskytovat záruku, případně poradenství, když budete mít problémy.

Pak, chcete-li mít více kousků k dispozici, můžete volit i levnější varianty. Vybírejte si mezi barvami a materiály, ale zase s rozvahou. Můžete si koupit čtvery stejné hodinky v rozdílných barvách, ale před tím si položte otázku, jestli je skutečně unosíte.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id12577 (magazinpodnikani.cz#6)


Přidat komentář