Druhy sukní

Správná žena by měla mít ve svém šatníku hned několik sukní. Nejen proto, že je to typicky ženský kus oděvu, ale i proto, že je jich obrovské množství, jak střihů, materiálů, tak barev.

Sukně je znakem ženskosti. O čemž by mohli někteří namítat, že až tak pravdou není, protože třeba ve Skotsku muži nosí jako součást národního kroje sukni. Jenže to není pravá sukně, to je kilt a ten je zvláštním druhem oblečení. Jinak sukně jako taková je typickým kusem dámského oblečení.

Druhy sukní

A existuje mnoho druhů sukní. Jsou různé střihy, délky, ale i materiál, ze kterého je sukně vyrobená a udělá dost na sukni. Například pokud je sukně z naškrobeného tylu, pak je objemná a zcela jiná, než stejný střih sukně z čisté bavlny. Sukně si ženy vybírají podle postavy, ale také podle toho, co se jim líbí, na co se cítí. Bohužel ne vždy to dobře odhadnou s tím, co je skutečné a tak to někdy působí i komicky.

Délka sukně

Zejména s délkou sukně ne všechny ženy zápasí dobře. Dokonce platí jakési nepsané pravidlo, že čím je žena starší, tím volí kratší délku sukně. Tam se to samozřejmě mění, zastavuje na letech, běžná sedmdesátiletá dáma si rozhodně neobleče minisukni (až na úplné výjimky), ale klidně udržovaná padesátnice se vůbec nebude zdráhat takovou sukni obléct. Často ale mladé dívky naopak raději volí i delší sukně a čím jsou starší, tím délku sukně zkracují. Je to mnohdy způsobené jakousi podpůrnou touhou být starší a pak zase mladší, čímž si to samy ženy přímo neuvědomují, ale faktem je, že u většiny žen se to tak má. Když byly mladé, nechtěly moc krátké sukně nosit, ve starším věku si neumí představit, že jejich sukně bude zakrývat kolena.

Střihy sukní

Áčkovitý střih

Oblíbený áčkovitý střih sluší snad každé postavě a dobře se nosí. Proto i sukní áčkovitého střihu je obrovské množství. Jsou kratší, delší, dlouhé, různé materiály a barvy. Velkou výhodou je to, že pokud má žena užší pas a širší boky, pak ji postavu dokonale zvýrazní, tedy alespoň ty správná místa. Sukně áčkovitého střihu jsou vůbec nejrozšířenější a mají řadu podkategorií, jako je třeba snížený pas, rozšíření sukně až pod zadečkem a tak dále.

Rovné sukně

Oblíbené jsou i zcela rovné střihy u sukní, hodící se na spíše štíhlé postavy, protože díky rovnému střihu dokonale obepíná boky, zadeček a tak může při plnějších tvarech působit poněkud větší, než ve skutečnosti postava je. Rovné sukně jsou také oblíbené, ale opravdu raději pro štíhlejší postavy.

Pouzdrová sukně

Pro uniformy, ale i kostýmky se spíše používá střih pouzdrové sukně, která zcela obepíná tvar postavy, tudíž úplně není vhodná pro masivnější boky, pokud tedy nositelka na ně nechce evidentně upozornit. Určitě vhodná pro pěkné ženské tvary, které tak zdůrazní a sedí snad ke všemu.

Balonová sukně

V poslední době se velice často objevují balonové střihy sukní, které však jsou vhodné jen a pouze pro štíhlé postavy, macatá stehna vykukující z pod sukně opticky ještě více zvýrazní, tudíž přidávají kila. Naproti tomu štíhlým nohám dodá balonová sukně šmrnc, ale musí se dobře zkombinovat. Ne ke každému se také balónovitý střih hodí a i líbí. To je nutno podotknout, protože se musí dobře zvolit a také umět nosit. Proto balonová sukně se vždy někde na chvíli objeví a pak o ni není nějakou dobu slyšet.

Kolová sukně

Hodně dobře se nosí snad každé postavě střih sukně kolové, jsou podobné jako áčkovitý střih s tím rozdílem, že jsou více nabírané a jsou obecně širší. Pokud sukni rozprostřeme, pak tvoří útvar kola, odtud též název. Kolové sukně se nosily, nosí a budou nosit a to jak na jaro, v létě, podzim, ale i zimě. Jsou totiž velice přizpůsobivé. V létě je příjemné, při letním parnu, když sukně vlaje a lehce ovívá. Navíc se opravdu hodí téměř na každou postavu a skvělé je, že pěkně splývá a nevytahuje se tak, takže se příjemně nosí.

Zavinovací sukně

V létě velice dobře unosíme zavinovací sukni. Je dobře skladná a k letním sandálkům i slunečním brýlím či jakémukoli klobouku se dobře hodí. Zavinovací sukně je vhodná pro snad všechny typy postavy a také se obře přizpůsobí. Pokud je sukně zavinovací, může být jak dlouhá, tak krátká. Zavinovací sukně je jakákoli, pokud ji tvoří kus látky, který se zavine kolem těla a buď sepne, nebo zaváže na uzel.

Sukně s volánem – Godetová sukně

Godetové sukně jsou takové sukně, které mají všité klíny, nebo volány a tak se mírně rozšiřují. Jsou něco na způsob sukně áčkovitého střihu, akorát jsou úzké v oblasti zadečku, boků a dole jsou pak rozšířené, buďto volánem nebo právě všitými klíny. Sukně je hezká třeba na latinsko-americké tance, kde se partnerka hodně a rychle kolem své osy otáčí. Geodetové sukně sluší snad všem a hodí se pro většinu žen.

Maxi sukně

Dlouhé sukně jsou nazývány obecně jako maxi sukně. Ale jsou to opravdu dlouhé, až ke kotníkům, často i delší, zkrátka přes celou postavu. To jsou maxi sukně, které jsou oblíbené zejména vyššími ženami, štíhlými, protože tak dokonávají jejich dokonalou postavu. Maxi sukně mohou být rozšířené, nebo zcela rovné, také zavinovací, často mají i rozparek, což je pro štíhlé, krásné nohy ideální stav. Jen tak dodává dokonalost již přímo dokonalým křivkám.

Dolly sukně

Zvláštní sukně, které jsou na trhu teprve nějakou dobu, jsou dost výrazné Dolly sukně. Jde o tak zvané labutěnky, vypadají jako sukně pro baletku. To jsou Dolly sukně, které si ženy buďto zamilují, nebo naopak tuto módu nechápou. Snad nemůže být nic mezi tím, protože tyto sukně jsou opravdu dost výrazné. A ač vypadají, že mají mnoho spodniček, jsou šité jen ve dvou vrstvách, a bohatě nařasené. Dolly sukně se šijí pro novorozeňata až po dospělé ženy.

Tutu sukně

Někteří si Dolly sukně pletou s klasickými tutu sukněmi, které jsou na rozdíl o nich škrobené a mají většinou minimálně čtyři vrstvy. Jsou většinou dost dlouhé a hodí se pro ženy s úzkým pasem, kde dělají pěknou postavu. Tutu sukně jsou skvělé v tom, že se hodí jak k elegantnímu stylu, tak i k volnému, tedy jak k lodičkám, tak k teniskám. Tutu sukně jsou hodně oblíbené a populární a dělají se nejen v několika barvách, ale i délkách a provedení. Sukně je čistě ženská záležitost a všechny ženy, pokud ženami chtějí být, by jich měly mít hned několik.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id14319 (magazinpodnikani.cz#3296)


Přidat komentář