Druhy kabelek

Dámská kabelka je pro ženu něco jako nejlepší kamarádka, tradiční společnice, bez které se neobejde. Žena bez kabelky se cítí tak nějak nahá, samotná a nesvá. A vybrat dobrou kabelku není jen tak.

Každá správná žena musí mít kabelku. Kam jinam by pak mohla dát věci, které denně potřebuje a také pořád potřebuje mít u sebe? Nejsme muži, aby nám stačila peněženka a mobilní telefon, které strčíme do kapsy od kalhot, ale potřebujeme toho přece jen o něco více a navíc je kabelka také skvělým doplňkem k celkovému outfitu. Takže rozhodně kabelky je třeba.

Kabelka – nejlepší kamarádka ženy

Kabelka je prakticky takovou nejlepší kamarádkou pro ženy, protože ukrývá skutečně všechno, co žena potřebuje. Nejen peněženku, klíče, mobilní telefon a třeba kapesníčky, ale i mnoho dalšího a někteří muži by byli dokonce překvapeni, co všechno v kabelkách ženy mají. Každopádně bez kabelky se žena cítí tak trochu jako nahá, sama a nesvá. Kabelka je její důležitou společnicí. A protože existuje mnoho stylů v oblékání, je také nespočet množství druhů kabelek. Vybere si tak nejen náruživá rokerka, ale i dáma středních let a nefalšovaná Barbie.

Malé kabelky

V základě se kabelky rozdělují na malé a velké. Ovšem pokud kabelku nazýváme „malou“, pak to musí mít opodstatnění. Malá kabelka je určena spíše na mimořádné akce, nošení třeba do divadla, na společenské akce, svatby, kde velká kabelka přece jen překáží a není ani potřeba. Malých kabelek má každá správná žena několik, nesmí chybět černá, a vyskytují se i dost výrazné malé kabelky, jako je zlatá, s kamínky, barevná a jiné netradiční vzhledy.

Velké kabelky

Na druhé straně jsou tu i velké kabelky, obecně známé jako maxi kabelky a to jsou spíše vaky, tašky určené i pro cestování. Pro denní nošení nejsou dostatečně praktické, i když jsou dostatečně velké a prostorné, zbytečně se pronesou. Takže maxi-kabelku by měla mít sice každá žena, ale spíše pro případ, že bude cestovat a potřebuje toho více, než jen běžně denně do práce. I velká kabelka musí být stylová a u ní je spíše lepší volit méně výrazné barvy, spíše tradiční – černá, šedá, hnědá či bílá a podobné odstíny, přece jen pokud slouží i jako zavazadlo, je to lepší.

Kabelky přes rameno

Oblíbené jsou v poslední době kabelky přes rameno, a dokonce ještě více tak zvané crossbody kabelka, kterou si oblíbila zejména mladší generace. Díky této kabelce má majitelka zcela volné ruce a může se tak věnovat i jiným činnostem. Hodí se třeba na venkovní akce tipu hudebních festivalů. Kabelky přes rameno jsou však i ty, které se dají dát pouze přes rameno a majitelka si ji tak přidržuje předloktím. Jsou praktické a lépe se nosí, i na delší vzdálenosti. Klasické kabelky přes rameno jsou vůbec nejrozšířenější kabelky na celém světě u popularity u žen.

Kabelky na předloktí

Pro dámy na úrovni jsou tu kabelky na předloktí. Zkušené dámy vědí, že kabelka na předloktí nesmí mít obsah příliš těžký, a ani se takto nedá nosit dlouhodobě. Ale každopádně nosit kabelku na předloktí je velice ženské, takže určitě se to hodí. Navíc je to i praktické, žena má kabelku neustále před sebou, vidí na ni, takže minimalizuje možnosti, že ji někdo něco odcizí. Kabelky na předloktí jsou obvykle luxusnější kousky, zejména pak z francouzského šarmu, odkud se k nám vůbec dostalo nošení kabelky přes předloktí.

Psaníčka

Hodně oblíbenými kabelkami jsou také psaníčka, tedy úzké kabelky, které nemají obvykle žádné poutko (pokud ano, tak odepínací), a nosí se v ruce, nebo v podpaží. Psaníčka mohou být jak malé kabelky, tak i opravdu velké. A v dnešní době dost praktické, protože prakticky cokoli, co žena potřebuje je tenké – telefon, tablet a tak dále. Ne všechny psaníčka jsou úzká, některé jsou i moderní, mají přihrádky a vypadají velice luxusně. Kabelek typu psaníček je opravdu mnoho. Jsou jednoduchá, ale také** zdobená, krásná a luxusní**.

Tvary kabelek

Jsou také různé. Lze vybírat jak z kulatých, zakulacených, tak pevně hranatých kabelek. Jsou i kabelky bez pevného tvaru, většinou něco na způsob „pytlů“, kdy se v jednom místě kabelka stáhne a podle potřeby se také může libovolně roztáhnout. Jsou kabelky s více přihrádkami, nebo kapsičkami, ty jsou obecně více praktické, majitelka nemusí neustále v kabelce hledat. To se samozřejmě dá řešit i jinak než jen nepohodlnou kabelkou, dnes jsou tak zvané pořadače do kabelky, které místo a pořádek udělají.

Materiály kabelek

Materiálů může být také nespočet mnoho. V základě se jedná o textilie, kůže, nejčastěji jsou však k vidění umělé materiály, jako jsou umělé kůže, lakované materiály, ale také se objevují i kabelky z bambusu, nebo jiných přírodních materiálů, což jsou vhodné doplňky třeba na pláž a v poslední době se stal moderním materiálem také plast, guma, kdy se objevují kabelky s pevným tvarem gumové, vhodné do nepříznivého počasí, ale třeba i na koupaliště. Hodně často je objevují i kombinace, například kovové prvky, zdobení na textilní kabelce, která má ale zpevněné dno například umělou kůží.

Jak koupit odolnou kabelku, která vydrží

Když se vydáte na nákup kabelky s tím, že jste žena praktická a toužíte po kabelce, která vydrží, pak se musíte držet jistých zásad, které dobře fungují. Nezáleží ani tak na barvě, tu si zvolte takovou, jakou máte ráda, a ani provedení. Nás spíše zajímá obecně kabelka, která je pevná a odolná. Raději volte tedy materiál nejlépe lakovanou kabelku. Není to sice možná podle vašich představ, ale lakovaná kabelka je lehce omyvatelná a také vůbec nejodolnější materiál, jaký snad může být.

Zapínání je důležité

Další důležitou zásadou je zapínání – pokud má kabelka zip, což je vůbec nejlepší zapínání, poněvadž je snadno ovladatelný a také zajistí jistotu proti krádeži mnohem více, než třeba pouze magnetické cvočky aj. u zipu si však dejte pozor na to, aby se dal v případě pokažení jednoduše vyndat. Pokud je kabelka tvrdá, bude složité jej odstranit a zase našít. Tento fakt umocňuje ještě poloha zipu – pokud je ve více rovinách, například i po stranách kabelky, pak se snáze zatrhne.

Úchyty kabelky

A velkou mírou se soustřeďte na úchyty na kabelce. Ty jsou zásadní, protože díky nim pak bude kabelka plnit svoji funkci. Nejlepší je, pokud je úchyt kabelky pevný a čím je delší, tím by měl být silnější. Upevnění na kabelce by mělo být zvláštní, tak zvaně zdvojené, nejen přišité, ale zakončené zpevněním a to přišité ke kabelce. Díky kovovým spojům je pak kabelka také silnější a tudíž i déle vydrží.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id14316 (magazinpodnikani.cz#3293)


Přidat komentář