Dámské kabelky přes rameno i do ruky

Kabelky jsou nedílnou součástí našich šatníků a to jak žen, malých holčiček, tak v dnešní době i mužů. Kabelky jsou ukázkou Vašeho vkusu a také toho o Vás mnoho napoví lidem, kteří Vás neznají.

Dnes již malé holčičky nosí slušivé kabelky, které se mnohdy zcela podobají těm, které nosí dospělé ženy. Dámské kabelky se většinou dělí na dvě skupiny, a to kabelky do ruky a kabelky přes rameno. Obě dvě skupiny mají své příznivce, a tak některé ženy nosí rády kabelky v ruce a jiné je nosí pouze přes rameno.

Něco málo z historie kabelek

Kabelka začala být užívána od okamžiku, kdy lidi potřebovali u sebe nosit své cennosti. Slovo kabelka začalo být používáno od 19. století. První předmět, který byl dochován a podobal se kabelce, respektive jeho obrázek, pochází ze starověkého Egypta.

Rozvoj vaků podobných kabelkám byl zaznamenán ve 14. a 15. století. V té době ještě nebyly na oblečení žádné kapsy a tak se na opasky věšely různé ozdobné vaky, ve kterých ženy nosily voňavé předměty, aby zaujaly muže.

Z čeho se kabelky vyrábějí?

Kabelky se již vyrábějí ze všech různých materiálů. Jsou vyráběny ve velkém množství různých stylů ve všech designech. Ptáte-li se na materiály, pak je zde nutno říci, že je jich velká spousta. A tak si můžete koupit kabelku, která je vyrobena z nepromokavého plátna, umělé hmoty, syntetické kůže a jiných.

Kabelky pro muže

Módní návrháři dnes nově přicházejí s kabelkami pro muže. Také muži se chtějí líbit a záleží jim na různých doplňcích. Tyto kabelky se setkávají u mužů s velkou oblibou, neboť také oni potřebují nosit své věci u sebe a kabelka je pro ně velká pomoc. Design pánských kabelek se od těch ženských velmi liší a kdo by si myslel, že muž s kabelkou bude vypadat zženštile, ten se mýlí. Pánské kabelky jsou zcela přizpůsobeny mužům a jejich potřebám.

Existuje závislost na kabelkách?

Mnohé ženy si pěstují na kabelkách závislost. Takže jestli se ptáte, jestli závislost na kabelkách existuje, pak říkám ano. Jsou dokonce takové ženy, které sledují módní trendy tak, že musí mít všechny nové kabelky, které jsou právě v kurzu. Je potřeba říci, že kabelka je hodně drahá záležitost, pokud si kupujete nejnovější model. Výjimkou nejsou ani kabelky za několik set tisíc.

Jak pečovat o kabelky?

Nosíte-li kabelku, jistě se o ni také patřičným způsobem staráte. Kabelka je ať už si to připouštíte nebo ne ukázkou Vašeho vkusu a osobnosti. Jak se tedy o svou kabelku starat, aby nepřišla k újmě a aby nám vydržela co nejdéle?

Kožené kabelky a péče o ně

Kožené kabelky je potřeba chránit před provlhnutím a jednou až dvakrát ročně ji důkladně ošetřit balzámem na kůži. Ještě před ošetřením je potřeba kabelku očistit vlhkým hadříkem opatrně od nečistot a osušit.

Koženky a lakované materiály

Tento druh kabelek očistíme navlhčeným hadříkem a otřeme do sucha. Pokud Vám kabelka provlhne, necháme ji pomalu vysušit při pokojové teplotě. Kabelky je potřeba chránit před silným mrazem, neboť by mohla popraskat. Hmotnost obsahu těchto kabelek musí být přímo úměrná k typu výrobku a pevnosti materiálu.

Kabelky z  nylonu a syntetiky

Kabelku očistíme navlhčeným hadříkem a poté utřeme do sucha. Také u tohoto materiálu je potřeba dbát na to, aby obsah kabelky nebyl příliš těžký.

Kabelky z textilu

Kabelky z textilu čistíme zlehka silonovým kartáčem a velmi dbáme na to, aby nebyl obsah kabelky příliš těžký.

Kabelky podle podle posledních trendů

Kabelky podle posledních trendů jsou vyrobeny z imitace kůže nebo z látky. Imitace kůže je od té pravé k nerozeznání. Kabelky z tohoto materiálu jsou velmi měkké a příjemné na omak. Není potřeba si však lámat hlavu s trendy. Kabelky bychom si měli vybírat podle svého vkusu, neboť Vy ji budete nosit a ne někdo, kdo určuje, co je právě v módě.

Znáte ZIPBAG?

Právě ZIPBAG je jedna z módních novinek. Kabelky ZIPBAG nejsou příliš rozšířeny, ale je to opravdová bomba pro všechny z nás, co chtějí být originální. Jedná se o kabelky, které jsou kompletně vyráběny ze zipů. A na rozdíl od všech výrobků, jsou tyto kabelky vyráběny pouze v Evropské unii a dosahují nejvyšší kvality.

Veškerý materiál ať již zipy, nitě či jezdce na zipy pochází z Evropské unie. Díky individuálnímu přístupu k výrobě můžete vybírat z široké nabídky barev. Asi si říkáte, jak může vypadat výroba, když se jedná pouze o zipy. Způsob zpracování a šití byl vyvíjen po dlouhou dobu, aby bylo dosaženo té nejlepší kvality. Jde zejména o přesnost a preciznost. Kabelky ZIPBAG se kompletně vyrábějí na profesionálních strojích a ty zaručují kvalitu.

Kabelka z mořské trávy

Mořská tráva je dobrým materiálem na kabelky a jejím velkým plus je, že se jedná o materiál přírodní. Kabelky z mořské trávy si můžete sami uháčkovat. Mořská tráva je kvetoucí rostlina, která se nachází na dně moří, kde tvoří mořské louky. Tato tráva je známá svou odolností a po vysušení je také velmi pevná, proto se používá také na výrobu nábytku. Kabelky z mořské trávy jsou většinou doplněny různými korálky a jinými doplňky, ale velmi elegantně vypadá, i když je ponechána pouze tak, jak je.

Jak vybírat kabelku?

Kabelku bychom si měli vybírat podle svého vkusu a také podle toho, jakou máme postavu, neboť ne vždy se k Vám kabelka hodí, i když se Vám líbí.

Štíhlá a vysoká postava - volba kabelky

Pokud máte tento typ postavy, můžete nosit prakticky každou kabelku, která se Vám líbí. Jediná věc, na kterou byste si měly dávat pozor při výběru je velikost kabelky. Měly byste se vyhýbat malým kabelkám, které postavu opticky zvětšují. Nejlepší bude, když si zvolíte kabelku středně velkou a nebojte se ani velkých modelů.

Nižší postava - volba kabelky

Nejdůležitější pravidlo pro nižší ženy je vybírat mezi kabelkami menšími, neboť jsou to právě tyto kabelky, které Vás opticky zvýší.

Máte široké boky?

Pokud je toto problém, se kterým se potýkáte, vybírejte si modely kabelek, které mají krátké uši, a noste je přes rameno, čímž dosáhnete lepší souměrnosti Vaší postavy.

Máte objemnější hrudník?

Pokud ano, gratuluji. Při výběru kabelky volte ty modely, které mají dlouhá držadla a jejíž délka bude po pás, popřípadě delší. Tím opticky zmenšíte problémové partie.

Máte souměrnou postavu?

Pokud ano, tak vybírejte kabelky, které Vám budou sahat těsně pod pás, a vyhýbejte se kabelkám, které jsou příliš malé a naopak příliš velké.

Ať již si koupíte kabelku, jakou chcete, vždy záleží na tom, jak se s ní cítíte Vy, a jak se líbí Vám. Při výběru kabelky dávejte taky na rady svých mužských protějšků a kamarádek, ale vždy se rozhodujte podle sebe. Pouze tak budete s Vaší kabelkou plně spokojeny.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id12881 (magazinpodnikani.cz#474)


Přidat komentář