Stínící technika

Stínící technika v současné době nezahrnuje pouze obyčejné žaluzie, ale znamená mnohem více. Každý interiér může být oživen zajímavou stínící technikou. Francouzská okna mohou stínit např. krásné japonské posuvné stěny.

Společně s výměnou oken můžeme také vybírat vhodnou stínící techniku. Firmy nám mohou nabídnout různé typy stínící techniky a samotný výběr pak vychází z našeho vkusu. Stínící technika se v současné době stala součástí mnoha domácností, firem, škol a podobně. Stínící techniku můžeme využít v rodinných domech stejně tak jako v bytech. Ovládání stínící techniky je velmi jednoduché a můžeme velice snadno regulovat množství světla v místnosti. Stínící techniku používáme z několika důvodů jako např.: dostatek soukromí, stínící technika zabraňuje přehřívání místnosti, podílí se také na vytvoření příjemné atmosféry domova. Řada firem vám může nabídnout prodej a montáž stínící techniky. Firmy nabízí svým zákazníkům zaměření oken, poradí vám s výběrem vhodné stínící techniky a nakonec provedou její odbornou montáž. Základní dělení stínící techniky je na interiérovou a exteriérovou.

Jaká je interiérová stínící technika

Když hovoříme o interiérové stínící technice, máme na mysli stínění pomocí žaluzií, rolet, baldachýnů nebo posuvných panelových stěn.

Stínění interiérů pomocí žaluzií

Žaluzie se řadí mezi nejoblíbenější typ interiérové stínící techniky. Žaluzie jsou součástí mnoha interiérů a to v domácnostech, firmách, kancelářích, školách nebo v jiných administrativních budovách. Vybrat si můžete z různých typů žaluzií a to např. žaluzií skládaných, horizontálních, bambusových nebo vertikálních.

Skládané žaluzie jsou vyrobeny na míru přesně podle vašeho okna. Tento typ žaluzií můžete zakoupit v různých odstínech a z různých materiálů. Skládané žaluzie mají manuální nebo elektrické ovládání. Vodorovné žaluzie mají největší využití v domácnostech. Zákaznici dávají nejčastěji přednost žaluziím hliníkovým, ale stále oblíbenější se také stávají žaluzie bambusové. Výhodou těchto žaluzií je rychlá montáž, nenáročná údržba, rychlá a snadná oprava. Horizontální žaluzie jsou taky cenově dobře dostupné.

Dalším typem žaluzií jsou horizontální dřevěné žaluzie. Výhodou dřevěných žaluzií je jejich odolnost vůči slunečnímu záření, tyto žaluzie si dlouhodobě zachovávají svoji barvu. Dřevěné žaluzie jsou odolné vůči oděru a vlhkosti. Horizontální dřevěné žaluzie můžete využít také v koupelně a kuchyni.

Jistě zajímavým prvkem ve vaší domácnosti mohou být žaluzie bambusové. Bambusové žaluzie jsou velmi tvrdé a pružné. Tento typ žaluzií je možné použít u všech typů oken. Bambusové žaluzie jsou odolné vůči vlhkosti a můžete je také použít v kuchyni a koupelně.

Především ve francouzských oknech vynikají žaluzie vertikální. Tento elegantní typ žaluzií najdeme také v kancelářích, zimních zahradách, společenských prostorech nebo ve školách. Vertikální žaluzie dobře zabraňují slunečnímu záření, můžeme s nimi i oddělit místnosti. Vertikální žaluzie tak mohou velice snadno schovat to, co nemá být viděno. Vertikální žaluzie můžete vybírat v různých barvách a vzorech.

Stínění interiérů pomocí rolet

Ve své domácnosti nemusíte využívat jen žaluzie, ale rozhodnout se můžete také pro rolety. Rolety se vyrábí pro interiéry i exteriéry a na výběr máte hned z několika druhů. Jedná se např. o rolety římské, které se snadno ovládají. Římské rolety se upevňují do stěny, stropu nebo nad rám oken. Rolety se prodávají v různých vzorech.

Látkové rolety mohou velice snadno doladit váš interiér. Údržba není náročná, látku můžete snadno sundat a očistit. Pomocí rolet můžete velice snadno zastínit např. střešní okna. Zabráníte také přehřívání místnosti a získáte dostatek soukromí.

Vyzkoušet můžete také rolety screenové. Tyto rolety jsou vyráběny ze speciálního stínícího materiálu, který umožňuje průhled ven, zabraňuje však průhledu dovnitř. Tyto rolety se však příliš nedoporučují používat v domácnostech.

Stínění interiérů pomocí panelových posuvných stěn

Panelové posuvné stěny (japonské posuvné stěny) mohou velice elegantním způsobem zastínit velká okna nebo rozdělit místnosti. Pomocí těchto stěn se stíní např. francouzská okna nebo prosklené stěny. Japonské posuvné stěny jsou velmi elegantní a oživí každý interiér. Látky, které se používají na japonské posuvné stěny, se mohou snadno sundat a čistit. Japonské posuvné stěny můžete vybírat v mnoha odlišných vzorech.

Jaká je exteriérová stínící technika

Nyní se zaměřme na stínění exteriérů. V exteriérech se nejčastěji ke stínění používají markýzy, předokenní rolety, pergoly a slunečníky. Exteriérová stínící technika se využívá především v létě, kdy poskytuje ochranu před sluníčkem.

Stínění exteriérů pomocí předokenních rolet

Předokenní rolety se připevňují k okenním rámům a pohybují se ve vodících lištách. Tyto rolety se mohou srolovat do boxu, který je umístěn nad oknem. Box může být barevně odlišný nebo stejný jako je fasáda vašeho domu. Předokenní rolety pak můžete pouštět do různých výšek a regulujete tak množství slunečního záření v místnosti. Předokenní rolety také velice efektně zabraňují úniku tepla z místnosti. Pomocí těchto rolet můžete snížit náklady na vytápění. Tyto rolety dokážou také velice snadno izolovat zvuky z okolí. Využijete je, když bydlíte na rušné ulici nebo směrem k frekventované silnici.

Stínění exteriérů pomocí markýz

Markýzy jsou vyrobeny z látek a kovových konstrukcí, které se poté připevní na zeď nebo strop. Markýzy můžete snadno nastavit podle slunečního svitu do různých úhlů. Látka markýz je odolná vůči slunečnímu záření a také vodě. Ovládání markýz je např. pomocí elektromotoru. Markýzy mohou být také doplněny o speciální větrné senzory. V okamžiku, kdy je nepříznivé počasí, se markýza sama sroluje nebo naopak vytáhne v případě dobrých podmínek. Markýzy nachází své využití na terasách, balkonech a v prosklených výlohách.

Stínění exteriérů pomocí pergol a slunečníků

Na vaší zahradě můžete využít stínění pomocí dřevěných pergol a slunečníků. Dřevěnou pergolu vám zhotoví a její montáž provede zkušený tesař. Pergolu si můžete vybrat či navrhnout přesně podle vašich představ. Některé pergoly mají střechy, které efektivně zabraňují slunečnímu záření, jiné pergoly jsou ponechány bez střechy a mohou být porostlé popínavými rostlinami. Pergola vás může ochránit před silným sluníčkem nebo před deštěm. Pergoly poskytují příjemný pocit soukromí a mohou velice hezky doplnit váš rodinný dům. Pergola by však měla celkovou atmosféru domu doplňovat a nenarušovat ji. Pozor na to, že pergola, která je příliš nízká, vytváří dojem tísně. Naopak příliš vysoká pergola netvoří dostatečný stín. V případě, že nemáte dostatek prostoru či financí pro pergolu, můžete využít slunečník.

Stínící technika na závěr

Stínící technika není jen praktickým řešením, ale také zajímavým prvkem vašeho interiéru či exteriéru. Postupem času se stínící technika stala nezbytnou součástí našich domů a bytů. Hlavní výhodou stínící techniky je navýšení estetických vlastností interiéru či exteriéru, ochrana před slunečním zářením, regulace světla v místnosti a zajištění soukromí. V současné době existuje stínící technika, která má také protihlukové a tepelné vlastnosti. Co se týká stínicí techniky, máte na výběr z opravdu velkého množství.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id14296 (magazinpodnikani.cz#3273)


Přidat komentář