Skříně - výběr, koupě a druhy

Pokud si zařizujete kancelář, neměli by jste zapomínat na kvalitní a účelové skříně. Kancelář je vaše vizitka, je to místnost, kde přijímáte lidi všech profesí. Snad nikdo si bez skříně nedokáže svou kancelář představit.

Nejen, že se dá do nich uložit mnoho věcí, ale také jí mohou krásně zdobit. Vybavení kanceláře skříněmi dodává interiéru dokonalou eleganci. Ale také skvěle, vystihuje vaši osobnost a inteligenci. Tak jako jiné vybavení kanceláře ukazuje na vaší osobnost, tak je to samé i u kancelářských skříní. Můžete si do nich ukládat, dokumenty, pořadače a mnoho dalších kancelářských potřeb. Proto stejně jako klademe veliký důraz na výběr koberců, barev a podobně, měli bychom klást i tento důraz u výběru skříní. Výběrů skříní je neuvěřitelná škála a to nejen barev a velikostí, ale také materiálu a mnoha možností složení. Pojďme si některé přiblížit.

Z jakého materiálu mohou být skříně

Kancelářské skříně mohou být z mnoha materiálu. Vždy záleží na tom, v jakém stylu máte kancelář vybavenou. Proto bychom měli vybírat materiál podle toho, aby dokonale ladil s interiérem. Skříně se vyrábějí z těchto materiálů:

  • Dřevo nebo dřevotříska
  • Kov nebo ocel
  • Plech

Jaké dvířka zvolit ke kancelářské skříni?

Je mnoho skříní, které mají mnoho variant sestav, barev a materiálů. Pokud si chceme kancelář vybavit skříněmi, měli bychom volit varianty s otevřenými skříněmi s kombinací plných dvířek nebo prosklených. Jedině tak, nebude kancelář vypadat neútulně. Touto kombinací se interiér rázem stane velmi útulným. Skleněné dvířka dodávají kanceláři rodinnou atmosférou.  Důležitou součástí je také správný a pokud možno stejný výběr barev. Jaké jsou možnosti dvířek u kancelářských skříní:

  • Skleněné dvířka nebo s kombinací dřeva
  • Rolovací nebo posouvací
  • Roletové nebo celé dřevěné

Spisové skříně do kanceláře

Tyto skříně jsou velmi vhodné do kanceláří, kde se používají pořadače. Barevnými pořadači dodáte interiéru veselou atmosféru. Mohou se používat v kancelářích, laboratořích, nemocnicích a podobně. Dají se pořídit buď otevřené, s posuvnými, skládacími nebo prosklenými dveřmi, ale také žaluziemi.

Nástavné skříně do kanceláře

Tyto skříně jsou velmi vhodné do menších kanceláří, kde je nedostatek prostoru. Většinou jsou o dvou policích a dají se nasadit na stávající skříně. Vždy si musíte vybrat stejný materiál a odstín.

Šatní skříně do kanceláře

Šatní skříně jsou nedílnou součástí všech kanceláří. Jsou ideální k odkládání osobních věcí, aby nemuseli být na očích návštěvníků. Mohou v nich být odkládány různé kabáty či bundy. Někde může být tato skříň použitá na odkládání bot, kabelek nebo tašek.  Šatní skříň se dá vybírat v různých velikostech s různými druhy polic i tyčí na věšáky.

Skříně pro závěsné registratury

Jsou velmi ideálním řešením nejen do kanceláří. Ale mohou se také používat v nemocnicích, laboratořích, úřadech a podobně. Jejich možností využití je celá škála. Můžete je skombinovat s různými závěsnými rychlovazači, mapami a kapsami. Jsou vyrobeny v mnoha rozměrech, velikostech a počtů závěsných registratur.

Mobilní skříňové kontejnery

Tyto kontejnery velmi dobře vyplní i sebemenší prostory v kanceláři. Pomocí malých koleček se dají zasunout i pod psací stůl. Většinou se skládají ze zásuvky na pomůcky, zásuvky na registratury, zamykatelné zásuvky a dalších variant zásuvek. Také jsou možnosti tak zvané skříňové kontejnery na PC.

Vestavěné skříně do kanceláře

Vestavěné skříně jsou velmi vhodné pro malé kanceláře. Tyto skříně vám udělají v kanceláři nádherný design a váš interiér bude moderní a skvostný. Mohou se stát buď doplňkem, nebo částí kanceláře, kterou bude každý obdivovat. Co se týče designu, je možné si vybrat jak materiál, tak barvu.  Vestavěné skříně jsou v dnešní době velmi oblíbené.

Skříně do půlkruhu

Tento typ vám zajistí v kanceláři skvělý design. Hodí se nejen jako přídavek k psacímu stolu, ale také k větším skříním. Většinou bývají neuzavřené, ale také s rolovacími dveřmi. Díky těmto skříním nemusíte mít vaší kancelář pouze samý roh.

Třídící regály do kanceláře

Tyto regály jsou určeny k třídění různých dokumentů. Jsou většinou otevřené, ale dají se pořídit i s dvířky, nebo žaluziemi. Vyrábějí se z mnoha polic a poliček. Velmi ideální pro třídění poštovních zásilek na poštách, ale i v kancelářích na různé dopisy a podobně.

Otočné skříně na pořadače

Tento archivační systém vám nejen ušetří prostor při archivaci, ale také udělá skvostný moderní design v kanceláři. Pomocí různých barevných pořadačů bude vaše kancelář mnohem veselejší. Do tohoto otočného pořadače můžete uložit přes 140 pořadačů. Jsou umístěny na otočných sloupech, proto velmi ušetří také váš prostor. Tyto skříně jde sestavit až do šesti pater.

Kancelářské regály

Pokud se vám líbí styl stavebnicový, jsou tyto regály velmi ideální. Hodí se dokonale nejen do kanceláří, ale také do domácnosti a různých interiérů. Můžete si je sestavit nejen jako regály, ale díky různých doplňkových dvířek i jako skříňky. Dají se sestavit do různých možností, třeba i rohových.

Kartotéky do kanceláře

Kartotéky patří neodmyslitelně do každé kanceláře. Ukládají se do nich veškeré písemné dokumenty. Dají se vybírat z více typů a variant. Jsou vhodné nejen do kanceláří, ale také nemocnic, na úřadech a mnoho dalších využití, kde se potýkáme s důležitými dokumenty. Dají se k nim dokoupit různé příčky nebo přístavní skříňky.

Lístkovnice do kanceláře

Velmi kvalitní skříně, které dokážou dokonale ochránit vaše dokumenty. Jsou vybaveny systémem blokace při vysunutí více zásuvek najednou. Další výbavou těchto skříní je centrální uzamykání cylindrovými klíči. Můžete si pořídit buď skříň jednozásuvkovou, nebo i s mnohem zásuvkami.

Výkresové skříně do kanceláře

Jsou určeny k vodorovnému ukládání dokumentů, map a výkresů. Je možné dokoupit dělící příčky, které oddělují úložný prostor až na formáty A4. Tyto skříňky jsou vybaveny cylindrickým zámkem a blokací proti vysunutí více zásuvek najednou.

Stacionární kontejner do kanceláře

Tento stylový kousek obsahuje spoustu zásuvek, které mohou být i na zámek a tím ochránit důležité dokumenty nebo jiné věci. Zároveň je možné zabudovat do kontejneru registraturu či různé poličky po stranách.

Policová skříň do kanceláře

Skříně tohoto typu mohou mít skleněná či dřevěná dvířka, ale bývají vyrobeny i bez nich. Většinou se používají jako knihovna. Jejich další využití může být i dekorativní, pokud si do polic dáte různé doplňky, které budou vytvářet atmosféru podle vašich představ. Dále mohou být použity jako místo pro pořadače či jiné dokumenty.  Pokud si nevíte rady kam s různými krabicemi i zde se vám nabízí možné místo kde je uložit.

Rozhodnutí vybavení kanceláře skříněmi je velmi důležitý krok. Nejen, že vystihuje vaší osobnost, ale také dělá okamžitý přehled pro návštěvníky, jak vaše firma nebo společnost prosperuje. Proto přijít do kanceláře bez skříní, mnoho lidí odradí. Vždy by z kanceláře, jako takové, měla vyzařovat nejvíce rodinná atmosféra a potom vaše osobnost. Kancelářské skříně vám k tomu dávají mnoho neuvěřitelných možností. Díky nim zaplníte volný prostor v interiéru a můžete si do nich ukládat potřebné věci.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id12694 (magazinpodnikani.cz#171)


Přidat komentář