Prodej a pokládka podlahových krytin - Beroun

Proč volit koberce do kanceláří, když máme na výběr z tolika jiných podlahových krytin? Koberec má své nesporné výhody, a pokud zvolíte ten správný typ, vydrží Vám v kanceláři po dlouhou dobu, ve stavu, jako byste ho právě zakoupili.

Do bytů, domů nebo kanceláří se hodí nejrůznější podlahové krytiny, od PVC, plovoucí podlahy, korkové podlahy až po koberce. Koberec však jako jediný z uvedených krytin dokáže zútulnit každý obytný prostor.

Koberec a jiné podlahové krytiny, prodej a pokládka Beroun

Váháte, zda si máte do kanceláře dát koberec? Namítáte, že s jeho údržbou je to složitější než kupříkladu u PVC, nebo že se v něm drží roztoči? Není tomu tak však. Údržba koberce není složitější, oproti jiným podlahovým krytinám stačí vzít jednou nebo dvakrát týdně vysavač a vysát prach, drobky a další nečistoty. Určitě nebudete vstupovat do kanceláře v botách – zablácených, od sněhu, prachu. Je předpokládáno, že jedinci, jenž si dávají do kanceláří koberce, se předtím přezouvají, ať už do lodiček, polobotek nebo pantoflí.

Kromě toho, špínu a veškeré nečistoty můžete eliminovat tzv. čistící zónou. Jedná se o koberec, který se používá do vstupu firmy. Za úkol má zachycení největších nečistot z Vašich bot.

Koberec pro lepší akustické a tepelné vlastnosti v místnosti

Kromě toho, že údržba koberce není nikterak složitá, díky široké škále barev a vzorů dokáže nejen zútulnit každý pokoj, ať už je zařízen v jakémkoliv stylu, ale také mu vtisknout osobitý ráz a jistou dominanci.** Koberec si můžete nechat položit po celém prostoru pokoje, nebo jen na určitá místa**, například pod psací stůl, k pohovce, doprostřed pokoje apod. Oproti jiným podlahovým krytinám vylepší akustické i tepelné vlastnosti. Koberec je také charakteristický tím, že je při došlapu měkký a příjemný. Vhodně zvolený koberec se může pochlubit i dobrou odolností proti případnému poškození a prošlapání. Díky své měkkosti také ochrání Vaše klouby.

Koberec v dětském pokoji

Máte děti a občas se stává, že si je musíte vzít s sebou do kanceláře, tj. po vyzvednutí ze školky, školy ještě musíte dodělat určitý projekt, odeslat e-mail, apod.? Pak díky tomu, že zvolíte koberec jako podlahovou krytinu, budou moci být děti bez problému na zemi a hrát si, zatímco Vy dokončíte rozdělanou práci. Jsou-li děti malé, těžko Vám budou po delší dobu způsobně sedět na pohovce nebo v křesle, které máte v kanceláři. Spíše si zvolí zem, kde si budou hrát s autíčkem, panenkou či budou malovat. Kdybyste měli lino, nebo plovoucí podlahu, nejenže může být dětem zima, ale také neztlumí jejich případný pád.

Je koberec vhodný pro alergiky?

Je pravda, že koberec je nutné pravidelně vysávat, od usazeného prachu, ovšem, kdybyste volili například PVC, nebo plovoucí podlahu, tak prach se na těchto podlahových krytinách neusadí, naopak bude neustále vířit ve vzduchu, což rozhodně není pro Vaše zdraví to nejideálnější. Bude-li zajištěno, aby se koberec pravidelně vysával, je dokonce tato podlahová krytina vhodná i pro alergiky.

A roztoči? Roztoči se v kobercích rozhodně nedrží, je to jen pouhá fáma. Roztoči se především drží v matracích a lůžkovinách, ne v kobercích, jak se někteří domnívají.

Cena koberce a jiných podlahových krytin Beroun

Je potřeba zmínit další výhodu, která spočívá v ceně. Zvolíte-li do kanceláře například zátěžový koberec, můžete si být jisti, že jeho cena bude výrazně nižší v porovnání s jinými podlahovými krytinami.

Jak vybrat vhodný koberce?

Tápete, jaký koberec bude pro Vaši kancelář nejvhodnější, když výrobci nabízí takové nepřeberné množství, nejen co se týče barev, vzorů, ale i stylu? Můžete využít odborného poradenství v příslušném obchodu, ať už kamenném nebo e-shopu. Máte však také možnost si objednat designéra, který dokáže interiér kanceláře dokonale sladit.

Na co se zaměřit při výběru koberce?

Teprve zařizujete Vaši kancelář nebo Vám do ní již chybí jen koberec? Ať už se Vás týká první nebo druhý případ, vždy je vhodné si před nákupem ujasnit, zda budete chtít koberec položit po celé ploše kanceláře, v tom případě se zaměřte na tzv. kobercové role. Zvažujete koberce na určitá místa? Pak volte kusové koberce.

Jaký nábytek máte v kanceláři? Především se zaměřte na kusy nábytku, se kterým budete po koberci pohybovat, většinou se jedná jen o kancelářskou židli, křeslo. Volte takový koberec, který zaručí svoji tvarovou stálost i při dlouhodobém kontaktu s takovou židlí, křeslem. Pokud byste však přesto chtěli mít 100% jistotu, že i přes nákup kvalitního koberce, nedojde k jeho případnému poškození, trh přichází s novinkou v podobě ochranných podložek pod kancelářské židle, křesla. Vybírat můžete opět z nejrůznějších tvarů, designů, velikostí, ale i barev. Nechcete-li narušit celkový ráz kanceláře, sáhněte spíše po průhledné podložce pod židli.

Koberce bytové, koberce do komerčních prostor

Na trhu jsou k dostání různé typy koberců, a to bytové, tj. pro domácí použití a zátěžové, tj. pro komerční použití. Do kanceláře jsou vhodnější právě zátěžové koberce, které jsou vyrobené z velmi odolných materiálů. Co se týká výběru koberce podle jejich techniky výroby, trh nabízí například vpichované, tkané nebo všívané koberce.

Co se týká kvality, tak tkané koberce patří k těm nejkvalitnějším. Mohou být vyráběny strojově nebo také ručně. Při dalším kroku se při výběru koberce zaměřte na materiál, ze kterého koberce jsou. Výrobci za Vámi přichází s nabídkou koberců z nylonu, polypropylenu, polyesteru, vlny, kokosu, bambusu, mořské trávy, juty, sisalu aj. například koberec z nylonu, nebo-li polyamidu se vyznačuje mimořádnou pružností a trvanlivostí, kromě toho je velmi odolný vůči špíně.

V neposlední řadě se zajímejte o nášlapnou plochu koberce, kdy máte na výběr opět z několika možností: střižený vlas, strukturovaná smyčka, střižený vlas – smyčka, saxony, shagy, smyčka. Například koberec s nášlapnou plochou saxony disponuje více stočenými vlákny, čímž je dosaženo formálního vzhledu.

Kde je možné zakoupit koberce v Berouně?

Jak jsme již nastínili, koberec si můžete zakoupit ve specializovaných kamenných prodejnách nebo v e-shopech. Každý má své pro i proti. V kamenné prodejně vidíte koberec na vlastní oči, můžete si zjistit jeho strukturu. Na druhou stranu se však musíte do prodejny nějakým způsobem dostat, autem, městským hromadným prostředkem apod., a to Vás stojí peníze navíc. Při přesunech do a z kamenné prodejny strávíte nějaký ten čas, který byste však mohli využít například relaxací u knihy a horké voňavé kávy, nebo návštěvou kina, přátel apod.

e-shopu sice nemáte možnost si koberec na vlastní oči prohlédnout, ovšem fotogalerie koberců je většinou nadmíru důvěryhodná a srovnatelná se skutečným exemplářem koberce. Kromě toho se v e-shopu nemůže stát, že byste si nevybrali, díky velkému výběru. Oproti tomu, můžete objet několik kamenných prodejen, a přesto si koberec nevyberete. A v neposlední řade, při nákupu v e-shopu ušetříte nejen čas, který byste museli věnovat při cestě do a z kamenných prodejen, ale také peníze, které souvisí právě s cestovným (jízdenky, benzín).

Údržba koberců Beroun a okolí

Koberec je zapotřebí kromě pravidelného vysávání, čas od času i vyčistit efektivnějším způsobem. Vyberte si způsob, který bude pro Váš koberec nejvhodnější – čištění suchou cestou; čištění mokrou cestou nebo strojové čištění.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id12760 (magazinpodnikani.cz#271)


Přidat komentář