Prodej a montáž dveří a oken

Jaký typ oken vybrat pro vaši domácnost? Která okna budou nejlepší právě pro váš dům – okna dřevěná nebo plastová? A co interiérové dveře? Jak je vybrat a co vědět k jejich montáži?

Okna chápeme jako nedílnou součást domova. Funkce oken je chránit před chladem a hlukem, dále zajišťuji přívod čerstvého vzduchu a také přirozený kontakt s okolím. Když jsou okna kvalitní, ušetříme za tepelnou energii a vytvoříme si doma příjemnou atmosféru. V okamžiku, kdy se rozhodujete pro rekonstrukci a zateplení vašeho domu, vybírejte také velmi pečlivě nová okna. Nová okna přinášejí nejen estetické navýšení, ale také funkčnost. Nikdy nepodceňujte montáž vašich nových oken. Montáž by vždy měla provést profesionální firma. Odborná montáž oken vám zajistí, že se vyhnete problémům jako je zatékání vody, proudění vzduchu, tvoření pár na okenním rámu a vznik plísní.

Proč vyměnit stará okna za nová

Vaše stará okna rozhodně nemohou obstát v porovnání s okny novými, která vynikají nejenom svým vzhledem, ale také svými vlastnostmi. U výběru nových oken se budete rozhodovat mezi jednotlivými materiály, jako je dřevo, plast nebo hliník. Každý z těchto typů oken má jiné vlastnosti, výhody a nevýhody. Odlišná je také samotná cena.

Proč vybrat dřevěná okna

Dřevo vnímáme jako tradiční a stále velmi oblíbený materiál. K výrobě dřevěných oken se nejčastěji používá dřevo smrku, borovice, dubu, mahagonu, oregonské borovice nebo meranti. K výrobě dřevěných oken se však nejčastěji používá smrk, meranti a dub. Povrchová úprava oken je v mnoha barevných odstínech, tady záleží na vašem výběru a vkusu. Pozor však na montáž dřevěných oken do vlhkých místností, raději se nejprve poraďte s výrobcem ohledně povrchové úpravy dřeva. Zjistěte si, jak bude dřevěné okno reagovat na vodu a odpuzovat vlhkost.

Jaké jsou tedy výhody dřevěných oken? Tyto okna vynikají svým vzhledem. Dřevo považujeme za materiál tradiční, ekologický a velice krásný. Dřevěná okna mají vynikající izolační vlastnosti a to tepelné i zvukové. Poškozená dřevěná okna je možné opravit pomocí tmelu a laku. Dřevo se hodí také pro atypická okna. Velkou výhodou dřevěných oken je životnost.

Nyní se zaměřme na nevýhody dřevěných oken. Tyto okna jsou náročná na údržbu. Dřevěná okna je nutné chránit proti vlhkosti, plísním a mikroorganismům. Nevýhodou jsou vyšší pořizovací náklady v porovnání s okny plastovými.

Proč vybrat plastová okna

Další možností ve výběru nových oken jsou okna plastová. Plastová okna se v současné době těší velké oblibě. Lidé dávají tomuto typu oken přednost kvůli menším požadavkům na údržbu, než je tomu u oken dřevěných. Plastová okna jsou odolná vůči nepříznivým vnějším vlivům, mají také velmi dobré izolační vlastnosti a to tepelné i zvukové. Plastová okna mohou být doplněna o různé systémy větrání, pomocí kterých se z místnosti odvádí vlhkost. I když mají vaše okna větrací systémy, je velmi důležité intenzivní větrání a to minimálně jednou denně.

I tady si shrňme výhody plastových oken. Plastová okna mají minimální nároky na údržbu. Zatímco dřevěná okna je nutné natírat, u oken plastových toto neřešíte. U plastových oken si můžete vybírat z velkého množství barevných odstínů. Životnost plastových oken se pohybuje okolo 50 let. U plastových oken oceníte dobré izolační vlastnosti a nízké pořizovací náklady.

Podívejme se také na nevýhody těchto oken. Plast svým vzhledem nikdy nenahradí vzhled dřeva. V případě, že dojde k mechanickému poškození plastového okna, je nutná jeho celá výměna. Životnost plastových oken je nižší než u oken dřevěných. Postupem času se plast začíná měnit, dochází k jeho křehnutí a barevným změnám.

Proč vybrat hliníková okna

Při výběru nových oken se nemusíte rozhodovat pouze mezi dřevem a plastem. Vyzkoušet můžete také okna hliníková. Tento typ oken je vysoce estetický a funkční. Hliníková okna se používají v okamžiku, kdy nelze použít ani okna dřevěná ani plastová.

Jaké jsou výhody hliníkových oken? Hliníková okna mají minimální nároky na údržbu. Tento typ oken má vynikající technické vlastnosti, pevnost, odolnost a tvarovou stálost.

A jaké jsou nevýhody těchto oken? Nevýhodou je vysoká pořizovací cena. Zpracování hliníku je v porovnání se dřevem velmi energeticky náročné. Užitná hodnota těchto oken je vyšší, než je potřeba.

Při výběru ideálních oken právě pro vás se poraďte s profesionálem. Montáž oken také nechte provést profesionální firmou.

Správná montáž oken

Kromě prodeje oken, firmy nabízí také jejich odbornou montáž. Na základě typu stavby a požadavků stavebníka se může způsob kotvení dveří a oken lišit. Montáž chápeme jako osazení výplní do připravených prostor, jejich vyrovnání a ukotvení, dále zapěnění pěnou a seřízení celoobvodového kování.

Vchodové a interiérové dveře

Dveře jsou významným designovým prvkem vašeho domova. Při výběru dveří je důležité nejen hledisko estetické, ale také funkční.  Co se týká vstupních dveří, je potřeba dbát na vlastnosti izolační a to tepelné i zvukové. Vstupní dveře musí mít také vysokou odolnost vůči oděru a musí poskytovat ochranu před zloději a požárem.

Interiérové dveře nemusí být tak robustní jako dveře vstupní. U interiérových dveří stačí, aby byly vyrobeny z dýhy. Dveře jsou výrazným desénovým prvkem a tak, když potřebujete celý interiér prosvětlit, můžete použít dveře se skleněnou výplní. U interiérových dveří máte skutečně velkou možnost výběru. Např. jen u skleněných výplní se můžete rozhodovat mezi bohatou skleněnou výplní nebo pouze drobným pásečkem skla. Skla mohou být plně průhledná nebo matná. Když máte doma malé děti, věnujte také pozornost bezpečnosti. Využijte k osazení dveří bezpečnostních skel. Při ostrém nárazu se bezpečnostní sklo neroztříští na kousky tak, jako je tomu u skla běžného. Sklo můžete také polepit bezpečnostní folií. V případě, že nemáte ve vaší domácnosti dostatek prostoru, můžete vyzkoušet také posuvné dveře. Posuvné dveře mají velice příjemný vzhled a navíc vám ušetří spoustu místa. Když máte vybraný správný typ dveří pro váš dům či byt, je důležité zaměřit se na ideální dekor dveří. Pamatujte, že při volbě dekoru dveří, je důležité sladit dveře, podlahy a okna. Rozhodnout se můžete pro barevné sladění dveří, oken a podlah nebo naopak o výrazný kontrast mezi dveřmi a podlahou.

Odborná montáž dveří

Firmy vám kromě prodeje interiérových a vstupních dveří nabídnou také jejich montáž. Co se týká interiérových dveří, ty se montují klasickým způsobem. Zárubně mohou být vyrobeny z masivního dřeva, jsou pevné a velmi odolné. Základem montáže je pak přesné usazení dveří, jejich kontrola vodováhou, následně je důležité vyklínování a zapěnění pěnou. Aby nedošlo k prohnutí zárubní, je důležité jejich rozepření. Po vytvrdnutí pěny se montují obložky a zavěšuje se dveřní křídlo.

Montáž oken a dveří není jednoduchou záležitostí, nechme ji tedy na profesionálech.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id14295 (magazinpodnikani.cz#3272)


Přidat komentář