Police v kanceláři

Nevíte si rady jak vtěsnat do malé kanceláře všechny důležité dokumenty, šanony a lejstra? Máme pro Vás typ jak to vyřešit, aniž byste kancelář ošidili o vzdušnost a prostor.

Police v kanceláři

Jen si představte sami sebe jak vcházíte do chaoticky zařízené, temné, málo větrané nebo špatně barevně sladěné kanceláře. Jaký na Vás udělá asi první dojem? Může v ní sedět půvabná, skvěle oblečená dáma nebo stylově a sympaticky vyhlížející muž, dojem z nepěkné kanceláře jim to všechno pokazí. A je úplně jedno, jedná-li se o kancelář cestovní, realitní, účetní nebo jinou.

První dojem by měl vytvořit v zákazníkovi příjemné a hlavně důvěry hodné pocity. Bude svěřovat do Vašich rukou svoje problémy, sny nebo finance – snažte se!

Jak zajistit reprezentativní dojem kanceláře

Místnost by měla být dostatečně osvětlena denním světlem, není-li to z nějaké příčiny možné, musíte ji doplnit umělým osvětlením. Způsobů zařízení může být několik.

 • Minimalistické – pouze několik základních kusů nábytků a prodejní pomůcky
 • Osobité – majitel kanceláře do ni vloží kus sama sebe, kancelář tak vypovídá něco o jeho osobnosti
 • Profesionální – práci odvedl architekt nebo designer

Každopádně dbejte také na vůni a atmosféru své kanceláře. Například vejde-li nekuřák do zakouřené místnosti propadáte na plné čáře. Chaotické uspořádání listin a lejster také nepřesvědčí o Vaší profesionalitě, alespoň na první dojem ne. Přemíra barev nebo barvy ponuré taktéž nepůsobí dobře. Naopak umístění několika živých květin do prostoru jej oživí a zútulní.

Police, poličky, regály a stojany do kanceláře

Aby byla Vaše kancelář stále perfektně uklizena, mohou k tomu dopomoci nejrůznější:

 • police a poličky
 • kartotéky
 • stojánky – například pod telefon
 • věže na tiskopisy
 • sestavy
 • regály

Police a poličky v kanceláři

Můžete si vybrat police a poličky ze dřeva, z lamina, skleněné, kovové i třeba plastové. Mohou být závěsné nebo vytvářet samostatný stojan, mohou bát otevřené nebo z boku uzavřené.

Z jednotlivých poliček se dá vytvořit jedna kompaktní stěna, nebo si pořiďte skříň, která nemá dvířka – je to tzv.** policová skříň**, kde jsou všechny předměty nebo šanony a nejrůznější kancelářské potřeby vidět.

Regálové systémy v kanceláři

Máte-li omezené prostory v kanceláři, ale přesto potřebujete umístit do regálů velké množství šanonů či úložných boxů, jde i tento problém vyřešit. Některé firmy Vám na míru připraví posuvný regálový systém.

Na stěnu, na kterou by se normálně vešly jen dva regály jich dokáží postavit hned čtyři. Jak je to možné? Na zem instalují napevno kolejnice. Regály na ně postaví bočně, tak, že stojíte-li před regálem, musíte vejít jakoby mezi jednotlivé díly, ty se však dají posunovat, takže jednou stojíte mezi skříní 1 a 2, podruhé ji odsunete a stojíte mezi skříní 1,2 a 3 a při dalším posunutí mezi skříní 1,2,3 a 4. Výška takového regálu může kopírovat až strop kanceláře, tedy například až tří metrové regály. Pak je vhodné míti v kanceláři také schůdky a dokumenty málo používané uchovávat co nejvýše a opačně.

Kartotéky v kanceláři

Kartotéky potřebuje mnoho kanceláří, ordinací nebo firem k vedení dat o zákaznících, pacientech, zaměstnancích nebo i o vlastních službách či výrobcích. Jsou to přehledná schémata, která umožňují podle předem určeného klíče rychle vyhledat potřebnou informaci v nepřeberném množství dat. Informace, které chcete chránit, lze uschovat za takzvanou roletovou stěnou, která je uzamykací.

Stojany a stojánky v kanceláři

Znáte to, občas se na stole vytvoří nepořádek a chaos a telefonní přístroje, všemožné sešívačky, pravítka a další potřeby na stole prostě překáží. K tomuto účelu slouží výborně stojánky na telefony, které mohou mít také otočná ramena a tak si telefon mohou předávat i dva zaměstnanci vedle sebe. Stojánek na dokumenty může být také umístěn svisle vedle Vašeho pracovního stolu, tzv. věžový. Nejdůmyslněji jsou zařízené** tyčové stojany**, na které jsou napojovány jednotlivé pořadače, které jsou navíc otočné.

Boxy a krabice v kanceláři

Uzamykatelné také můžete koupit úložné boxy. Do policového systému lze pak přehledně uložit tyto boxy opatřené základními popisy na vnější čelní straně. Box může být vyroben z plastu, ze dřeva nebo z tvrdého kartonu – ty ovšem již nebývají uzamykatelné. Rozměry krabicových boxů jsou různé, volit můžete podle obsahu, který zde chcete uchovávat.

 • box na CD v krabičkách nebo jen v papírových obálkách.
 • box na dokumenty
 • boxy na více šanonů

Pevnější regály a police na techniku v kanceláři

Kancelář může být napěchována nejrůznější technikou, která je nezbytná pro její plynulý chod. Pro kancelářské stroje a přístroje je také možno zvolit policový systém. Tiskárna, fax, skartovačka, vazač, laminovací stroj atd. mohou být uloženy j jedné pyramidě, pod nimi všechen spotřební materiál jako tonery, čisté papíry, sponkovačky atd.

Materiály na regály

Pro dlouholeté využití a pevnost je hojně využívám kov. Na povrchu je použita prášková metoda úpravy, která zabraňuje mechanickému poškozování. Tyto regály jsou velmi stabilní, vyznačují se vysokou nosností a jsou také variabilní při sestavování.

Ten, kdo je zastáncem dřevěného nábytku, bude volit nejspíš i police a regály ze dřeva. Doporučujeme však udělat kompromis a tam, kde je potřeba zachovat vysokou nosnost regálu, zvolte kovovou konstrukci, kterou doplníte dřevěným regálem. Také** ratanem nebo rákosem** lze vhodně doplnit kancelář s dřevěným nábytkem.

Pro nenáročné jsou papírové stavebnice. Tyto stavebnice jsou jednoduchým systémem trubek z plastu nebo recyklovaného papíru a speciálních plastových spojek. Můžete z nich postavit jednu poličku nebo celou stěnu je úžasně variabilní a hodí se jak do kanceláře, do bytu nebo třeba do obchodu.

Plastové stojany, věže a reklamní bilboardy mají také své místo v našich kancelářích. Někdy jsou opatřeny zásobníky, kam lze pro zákazníky připravit různé brožury, reklamní tiskoviny, katalogy atd.

Co je to artotéka?

Máte dojem, že Vaše kanceláři by prospěl nějaký umělecký předmět? Nebo možná i více předmětů, ale nechce se Vám vydávat finanční prostředky na jejich koupi? Řešení se možná najde. Artotéka je první půjčovna současného umění v České republice. Společnost tímto způsobem vysílá mezi spotřebitele komunikační kanály a podporuje takto české umění i umělce samotné.

Můžete takto vyřešit nejen starosti s prázdnými zdmi v kanceláři, ale také doma, v hotelu nebo na klinice, v prodejně. Můžete si umělecká díla zapůjčit třeba i na ojedinělou akci – jako výzdobu reprezentačních prostor.

V** artotéce** najde klient kolem 100 originálů a ceny se pohybují od 200 do 10 000 Kč. Když by jste se s uměleckým dílem natolik sžili, že by se Vám nechtěl vracet, můžete si jeho pronájem prodloužit nebo jej následně odkoupit. Prvotní náklady vynaložené na zapůjčení se v takovém případě od nákupu odečítají. Tyto náklady si lze odečíst z daní.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id12789 (magazinpodnikani.cz#316)


Přidat komentář