Magnetická tabule v kanceláři - výběr

Magnetická tabule nesmí chybět v žádné kanceláři, neboť je to velký pomocník pro všechny, kteří v ní pracují. Výhodou těchto magnetických tabulí je také možnost psaní na ni barevnými popisovači, které Vám plánování ještě více zpříjemní.

Kancelář je místo, ve kterém se většinou dost plánuje, a k tomuto účelu potřebujeme spousty organizačních pomůcek, jakými například jsou nástěnky, kalendáře, různé tabulky a také magnetické tabule. Tento druh tabulí je velmi žádaný a to také z toho důvodu, že dlouho vydrží a neopotřebovává se.

Magnetická tabule

Na magnetické tabule můžete také psát popisovači, které se běžně používají na bílé tabule a to je její obrovskou výhodou. Povrchy těchto tabulí bývají buďto lakované nebo keramické. Vzhledově působí magnetická tabule velmi profesionálně a to jak s kovovým rámem, tak rovněž s rámem černým. Není také výjimkou, že jsou magnetické tabule kombinovány s korkem, tudíž je půl tabule magnetické a půl korkové.

Doplňky k magnetickým tabulím

Ke všem druhům tabulí lze dokoupit různé doplňky a k magnetické tabuli jsou to zhruba tyto:

Magnetické symboly, pásky, listy

Všechny tyto symboly jsou vyrobeny z pružného magnetického materiálu všech různých barev a dá se na něj psát popisovači určené na psaní po tabulích. Magnetické pásky jsou určeny k plánování delších organizačních period. Magnetické listy jsou vyrobeny rovněž z pružného magnetického materiálu a lze je také dle potřeby stříhat.

Magnety různých barev a tvarů

Pro zpestření plánování a také proto, abyste se v něm vyznali, můžete použít magnetky barev, kdy každý z Vás může mít svou oblíbenou barvu či tvar. V nabídce prodejců naleznete rovněž magnety, které jsou tak silné, že udrží až 8 listů A4.

** ** Magnetická stěrka

Je zde pro rychlé setření tabule a lze ji rovněž použít pro tabule jiné. Magnetická stěrky je vždy po ruce a nebude se nikde válet, protože bude neustále na tabuli. Tyto stěrky se vyrábějí rovněž tak, aby je bylo možno pouze omýt vodou, a mají ergonomický tvar. Stěrky obsahují filcovou vložku na stírání jsou konstruovány tak, aby se filcová vložka dala snadno vyměnit.

Magnetické pouzdro na popisovače

Toto pouzdro pouze přichytíte na kraj tabule a popisovače budou neustále po ruce. ** **

Smart box - pouzdro na popisovače

Je pouzdro na popisovače, houbičku a jiné doplňky, které díky magnetu přichytíte na tabuli. Díky tomuto boxu budete mít své pomůcky potřebné k magnetické tabuli neustále po ruce a pohromadě.

Barevné popisovače na magnetickou tabuli

Jsou velmi praktické, neboť díky nim můžete plánovat ještě daleko efektivněji.** Barevné popisovače** si můžete pořídit ve všech možných barvách. ** **

Čistící roztok na magnetickou tabuli

Je velmi potřebný. Prodává se většinou ve spreji a v menším množství, aby se snadněji používal. Velmi praktická je velikost 125 ml. Na keramické tabule je potřeba roztok speciální, kterým touto tabuli nemůžete poškodit. Všechny čistící roztoky jsou bez obsahu alkoholu a těkavých látek.

Popisovače na tabuli, náhradní náplně do popisovačů

Věděli jste, že si můžete také koupit popisovač, který je plnitelný? Díky inkoustu můžete tabulový popisovač doplňovat a to tím způsobem, že popisovač postavíte hrotem dolů do lahvičky a po několika minutách se popisovač sám nasákne a Vy jej můžete opět používat. Tento druh popisovačů můžete nechat až 3 dny bez uzávěru, aniž by zaschl. Což je obrovskou výhodou, neboť komu z nás se ještě nestalo, aby zapomněl uzavřít popisovač?

Tyto náhradní náplně můžete zakoupit o obsahu 25 ml. A barvy, které se dají doplnit jsou zatím pouze ty základní a to černá, červená, modrá a zelená.

Magnetická tabule svým povrchem plně nahradí promítací plátno, které je potřeba, pokud používáte zpětný projektor.

Rozměry standartních magnetických tabulí jsou 90x60, 90x120 a 90x180 cm.

Dodavatelské firmy se neustále předhánějí v nabídkách a tak si můžete na svou magnetickou tabuli nechat přímým potiskem vyobrazit různé tabulky či plánovací kalendář.

Chcete-li si svou magnetickou tabuli ozvláštnit, můžete si rovněž pořídit převratnou novinku, kterou je magnetický fotopapír, na který si ve své tiskárně vytisknete vše, co Vás napadne a poté si vše vystřihnete a můžete umístit na tabuli.

Skleněné magnetické tabule

Jistá německá firma dodává na náš trh naprostou novinku mezi tabulemi a tou novinkou je skleněná magnetická tabule, která působí velmi luxusně a originálně. Vybírat můžete hned z několika barev a to:

 • Modrá
 • Bílá
 • Černá
 • Červená
 • Hnědá

Ceny magnetických tabulí

Jelikož jsou magnetické tabule prestižní záležitostí, je nutno počítat rovněž s vyšší cenou. Tyto tabule můžete pořídit od částky 700,-Kč, ale to je pouze základní verze v malém provedení 45x60cm. Cena, kterou zaplatíte Vy je závislá na velikosti tabule a také podle toho, jaký je její povrch.

Flipchart, tabule vhodná na prezentace

Pokud nevíte, co to je flipchart, jedná se o vlastně o jakousi tabuli na nožičkách či kolečkách.** Flipcharty** se používají například při různých prezentacích a přednáškách. Ale můžete jej mít také v kanceláři či v dětském pokoji. Flipcharty jsou většinou na třech nohách a výškově nastavitelné do 190cm. Jejich součástí je rovněž odkládací lišta na popisovače. Rozměry flipchartu jsou různé, stačí si jen vybrat.

Flipchart se vyrábí buďto s magnetickým povrchem, papírový nebo jako popisovatelná tabule v bílém provedení.

Cena flipchartu

Ptáte-li se na jejich cenu, je to horší než s magnetickými tabulemi. Flipcharty jsou o něco dražší. Magnetický flipchart o rozměru 100x70cm si můžete pořídit od 2.800,-Kč. Cena je závislá na více aspektech, jakými mimochodem jsou velikost, povrch a také výrobce.

Kancelářské potřeby nabídka

Pracujete-li v kanceláři, jistě víte, že je v ní zapotřebí spousta kancelářských potřeb, bez kterých se neobejdete. Nelze je vypsat všechny, neboť je jich velká spousta. Typickými pomůckami jsou:

 • Sešívačka
 • Děrovačka
 • Propisky
 • Popisovače
 • Bloky
 • Kancelářské papíry atd.

Práce v kanceláři

Práce v kanceláři je velmi důležitá a mnohdy také hektická. I když se Vám to mnohdy nezdá. Stává se, že lidé pracující v kanceláři jsou v mnohem větším stresu, než kupříkladu profesionální řidiči. Kancelářská práce je zodpovědná a lidé, kteří ji vykonávají, potřebují k jejímu výkonu spousty pomůcek, díky kterým se tato práce stává snesitelnější.

Pokud jste se rozhodli pořídit si do své kanceláře pomocníka, pořiďte si třeba magnetickou tabuli. Ta Vám pomůže s plánováním práce. Je velmi praktická k vyvěšování různých poznámek, které jsou důležité a je potřeba je mít neustále na očích. Další nespornou výhodou je fakt, že i na magnetickou tabuli můžete psát popisovači, které poté prostě setřete.

Pokud tedy kancelářské pomocníky shrneme na jednu hromadu a budeme přemýšlet, který z nich nám je prospěšný nejvíce, přijdeme na to, že je to právě magnetická tabule. Pokud magnetickou tabuli ještě nemáte, vyzkoušejte si ji a uvidíte, kolik času a nervů s ní ušetříte.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id12804 (magazinpodnikani.cz#339)


Přidat komentář