Desky s klipem - výběr

Každý, kdo pracuje v kanceláři, jistě ví, jak důležitá je archivace dokumentů, a že by se rozhodně neměla podceňovat. Vynikajícím pomocníkem pro archivaci nebo prezentaci jsou desky s klipem bez nutnosti děrování listů papíru.

Kde koupit desky s klipem?

Desky s klipem lze v dnešní době koupit prakticky v jakémkoliv kamenném** papírnictví**. V každém větším městě se papírnictví nachází opravdu velmi mnoho, stačí si jen vybrat, které vám bude nejvíce vyhovovat svou nabídkou sortimentu i ochotnými prodejci, nebo které se nachází nejblíže místu, kde bydlíte nebo se často vyskytujete. Dalším vhodným místem pro koupi desek s klipem jsou obchodní řetězce, které dnes nenabízí pouze potraviny, ale mimo jiného i široký sortiment kancelářských potřeb, kam desky s klipem spadají.

A nakonec,** desky s klipem samozřejmě zakoupíte i na internetových stránkách online prodejců kancelářských potřeb**. Většina z nich zašle Vámi objednané zboží i do 24 hodin, kam jen si budete přát. Velice často bývá ve větších městech rozvoz zdarma. Jedinou nevýhodou** online prodeje kancelářských potřeb** bývá fakt, že dané zboží, a tedy i desky s klipem, nelze objednat po jednom kusu, u desek si většinou musíte objednat minimálně 3 kusy.

Z jakých desek s klipem můžeme vybírat?

Desky s klipem můžeme teoreticky rozdělit do několika kategorií. Dle materiálu, ze kterého jsou vyrobeny, dále podle kapacity listů papíru, podle druhů klipů a využití desek.

Materiál na výrobu desek s klipem

Z jakých materiálů se desky s klipem vyrábí?

Plastové desky s klipem

Klasickým materiálem používaným při výrobě desek s klipem, je plast. Desky mohou být plastové celé i s klipem, nebo může být plastová jen jejich konstrukce, a klip se vyrobí z kovu. Výborně se využijí jako zakladač, nebo k archivaci dokumentů a spisů. Samozřejmě se dodávají v několika barvách, například v modré, červené, zelené, žluté, ale i růžové a jiných barevných odstínech, na které si jen zákazník pomyslí. Vícedílné desky se mohou vyskytovat v barvách s perleťovými odlesky nebo v designových provedeních s obrázky na přední straně desek. Setkat se můžete i s deskami, které mají přední stranu potaženou antireflexní vrstvou, aby se vám s případě výskytu slunečních paprsků neodráželo slunce od povrchu desek do očí.

Laminové desky s klipem

Laminové desky s klipem jsou výhodné díky svému tvrdému povrchu, a tudíž vhodné ve chvíli, kdy podepisujete důležité dokumenty nebo si zapisujete poznámky z porady, kde vám desky slouží zároveň jako tvrdá podložka. V takových případech jsou laminové desky určitě vhodnější než desky plastové. Opět můžete v obchodě nalézt pestrý barevný výběr, od matné černé barvy, až po lesklou oranžovou, záleží na vašem vkusu a účelu využití.

Imitace kůže - desky s klipem

Dalším materiálem, ze kterého mohou být desky vyrobeny, je imitace kůže. Získávají tím na exkluzivitě, a při důležitých jednáních a prezentacích rozhodně vypadají lépe, než desky laminové. Klip se u těchto desek vyrábí z kovu. Desky se dodávají většinou v hnědé či černé barvě, někdy i v tmavě modré nebo vínově červené. Lesklé a výrazné barvy se u kožených desek většinou nepoužívají.

Desky s klipem z kartonových desek

Zajímavým druhem desek s klipem jsou kartonové desky. Na trhu se příliš nevyskytují a nabízí je méně firem, než ostatní druhy desek s klipem. Praktičnost a využití u nich přeci jen není tak veliké, jako u ostatních materiálů. Především jsou hůře omyvatelné. I výběr barev není oslňující, k dostání jsou jen tmavší hnědá či béžová barva. Výhodou je snad jen jejich cena, která je srovnatelně nižší než u ostatních druhů desek s klipem.

Kapacita papíru desek s klipem

Kapacita u většiny desek s klipem je 1 – 30 listů papíru, většinou formátu A4, někdy se vyskytují i menší desky formátu A5. Kapacita 20 listů není až tak častá, většinou se daleko více využívají desky, jejichž klip může pojmout více listů papíru.

Objem 75 listů najdeme u desek, které neobsahují jen klips, ale jsou i dvoudílné s plastovou kapsou na další dokumenty či jiné pomůcky, a úchytkou na pero nebo jinou psací potřebu.

100 listů papíru pojmou desky určené k uchování obsáhlých dokumentů a smluv. Sice se na trhu nevyskytují v hojném počtu, avšak jistě si najdou své využití v mnoha firemních kancelářích. Na trhu jsou k dostání i pro rozměr papíru A5.

Druhy klipů do desek - kovové, vysouvací, rychlosvorky

Nejrozšířenějším druhem je pravděpodobně obyčejný kovový klip, který jen stačí nadzvednout, vsunout pod něj dokumenty a on se sám vrátí do výchozí pozice. Vyskytuje se převážně u laminových desek, ať jednodílných, nebo vícedílných.

Další druh klipu se nazývá rychlosvorka. Vyrábí se opět z kovu, jako předešlý druh klipu. Rychlosvorku nejčastěji obsahují plastové uzavíratelné desky. Rychlosvorka disponuje malou svorkou, kterou nadzvednete a vsunete pod kovovou lištu příslušné dokumenty, které chcete archivovat. Poté zacvaknete svorku dolů a lišta vám přidrží uložené listiny. Do desek s rychlosvorkou jistě uložíte daleko více listů papíru, než do obyčejného klipu.

Vysouvací klip najdete u plastových desek, připomínajících úzké šanony. Přední díl desek je většinou transparentní, zadní část v barevném provedení. Pozoruhodností na trhu s kancelářskými deskami jsou i transparentní desky s vysouvacím barevným klipem, díky němuž jsou desky designově velmi zajímavým doplňkem kanceláře.

Využití desek s klipem

Již výše se zmiňuji,** kde, kdy a při jakých příležitostech se dají desky s klipem využít**. Na trhu se nachází několik druhů desek. Nejzákladnější jsou laminové desky, které se skládají pouze z jednoho dílu a hodí se na různé prezentace či k již zmiňovaným podpisům smluv a jiných dokumentů. Zajímavostí tohoto druhu se bezesporu stávají laminové desky s klipem a solární kalkulačkou, kterou jistě využijí například účetní.

Trh však nabízí i vícedílné desky, které můžete kdykoliv uzavřít, a tím zabráníte zaprášení, zašpinění nebo polití listin a dokumentů. Nejčastěji se prodávají desky dvoudílné, které většinou obsahují kromě klipu i plastové pouzdro na další listiny nebo jiné důležité věci, jako například CD nebo DVD, a pouzdro na pero nebo propisovací tužku. Pro tento typ desek se obvykle využívá jako materiál imitace kůže, a to jak hladké, tak vzorované, která může připomínat kůži z krokodýla.

Desky s klipem na blok jsou dalším z druhů klipových desek. Blok se prodává i s deskami, a jistě se hodí každému, kdo si na jednáních a školeních píše poznámky a rád by je udržel v čistotě a suchu pro další použití. Desky se díky svému tvrdému podkladu využijí i v případě, kdy není k dispozici stůl, a člověk si musí psát poznámky tzv. na koleně. Desky s klipem na blok se vyrábí z imitace kůže i z plastu nebo kartonu.

Cena desek s klipem

Cena desek není nějak zvlášť vysoká. Závisí na materiálu, druhu klipu i na tom, zda jsou desky jednodílné nebo dvoudílné. A samozřejmě na kapacitě papíru. Cena se pohybuje v rozmezí 20-300Kč.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id12830 (magazinpodnikani.cz#389)


Přidat komentář