Profesionální barmanské služby a flair show

Chcete pobavit, ohromit nebo výtečně napojit hosty své soukromé oslavy? Jedním z mnoha řešení je pozvat si pro splnění těchto přání profesionálního barmana. Jakou show připraví a jak Vaše hosty zabaví? Nebo se sami toužíte stát barmanem?

Profesionální barmanské služby a fair show

V oblasti služeb se stále více objevují velmi specializované nabídky jednotlivých servisů. Máte-li v úmyslu pořádat nějakou oslavu, takovou oslavu, která byla naprosto dokonalá, uchvátila pozvané hosty a vydařila se do nejmenšího detailu, co se Vám nabízí?

Můžete ji připravit sami, ale v takovém případě musíte počítat s tím, že hosté nedostanou vše na co jsou zvyklí nebo co očekávají. V dnešní době nestačí ani zadat přípravu jednomu pořadateli. Pro dokonalý večer můžete zvolit také dokonalý servis. Co tím myslíme? Přípravu jídla svěříte cateringové společnosti, výzdobu zajistí květinový servis, nápoje a zábavu obstará barmanská show.

Barmanská show na oslavách, svatbách

Pro jaké příležitosti si můžete takový servis pozvat? Například stojí za oslavu 15 let založení Vaší firmy, oslava narozenin dítěte, křtiny, výročí sňatku nebo promoce syna. Super oslava se také hodí při loučení se svobodou a což teprve párty, raut nebo ples. Perfektní barmanskou show můžete překvapit i svatebčany nebo si ji objednat na vlastní diskotéku. Prostě příležitostí k takové zábavě je nespočet.

Flair show, UV show, Fire show

Určitě jste již někde viděli (přinejmenším v TV pořadech) zručného barmana jak do vzduchu vyhazuje rozličné předměty, lahve a šejkr, plní je nápoji a dalšími ingrediencemi a předvádí před zraky diváků své umění. Namíchá koktejly v předem daných sestavách a při tom ještě účastníky akce pobaví. Celá produkce je doprovázena hudbou a nejrůznějšími doplňky pro efektivní podívanou.

Flair show je naopak nepřipravené představení, kdy barman podobné úkony začne předvádět, aniž by je měl dopředu natrénované – na přání hosta hází co mu přijde „pod ruce“. Má-li barman lahve a šejkr nastříkané fosforeskující barvou, které světlo zářivky efektně umocňuje, jedná se o UV show.

Fire show nebo-li ohnivá podívaná. Tentokrát barman hází hořícími lahvemi a plive oheň. Hoří jen ubrousek namočený do lampového oleje. Tato show samozřejmě podléhá přísným bezpečnostním požadavkům, protože ohnivé sloupce mohou dosáhnout až 5 metrů.

Míchání koktejlů profesionálním barmanem

Koktejly se míchají z ginu, vodky, rumu nebo třeba teguily. Mezi ty nejoblíbenější patří samozřejmě Sex on the Beach, High Society, Pina Colada, Long Island Iced Tea, Lynchburg Lemonade, WooWoo nebo Cosmopolitan či Mojito. Můžete si samozřejmě objednat také nealkoholické koktejly.

Práce barmana - znalost drinků, certifikace

Když se ještě vrátíme k práci barmana, možná ani netušíte, co takový barman nebo barmanka musí umět a znát. Tak například musí mít v malíčku zbožíznalství – mít přehled o druzích, kvalitě a cenách jednotlivých výrobků a ingrediencí, které používají. Dále musí perfektně ovládat všechny postupy jako výroba v míchací sklenici, v šejkru, do skla nebo pomocí mixéru. V hlavě musí nosit minimálně 80 základních drinků a jejich receptury. Musí vědět, který nápoj je který a k čemu se hodí – například: short drinks - tedy panák, pre dinner drinks - nápoj před večeří, after dinner drinks - hodící se po večeři, long drinks nebo fancy drinks.

Musí umět zacházet s ledem a znát jeho využití a vlastnosti, využití ovoce a detailně znát sklo, bar a další inventář a pomůcky pro dokonalý servis a má-li všechny tyto teoretické znalosti a chce se stát certifikovaným barmanem, musí složit barmanské zkoušky za profi barmanským pultem.

Náplní jeho práce je však také respektování a dodržování hygienických předpisů a čistoty a zodpovídá také za sklo a veškeré vybavení baru. Pokud se rozhodnete pro** povolání barmana**, můžete najít uplatnění v restauracích, vinárnách, kavárnách nebo v rekreačním zařízení, hotelu, bistru, ale také se svým umem můžete prorazit až na loď, letadlo nebo se uplatnit v zahraničí. Další možností je vlastní podnikání v tomto oboru.

A jaké by měl uchazeč o povolání barmana mít předpoklady pro tuto práci? Rozhodně by měl mít rád lidi a být komunikativní, měl by být odolný vůči stresu a pracovní zátěži, jeho vlastností musí být preciznost, soustředěnost a zručnost.

Ledová barmanská show

Také ledová party může být velice úspěšná a zábavná varianta oslavy. Barman do tohoto tématu zapracuje koktejlovou ledovou skluzavku, ledové sklenice, prostě ledovou show. Ta může být vhodně doplněna ledovými sochami, nebo při firemní prezentaci ledovými napodobeninami Vašich firemních produktů.

Crazy western show, představení s laserem

Fantazii naštěstí nejsou kladeny meze, a tak Vaše oslava může být třeba ve stylu Indiana Jonese. Neumíte si dost dobře představit oč by se mohlo jednat? Tak co třeba představení s lasem – kovbojský nástroj, práce s jedním nebo dvěma lasy současně, bič a country či western hudba.

Malování karikatur na památku, služby karikaturisty

Pro klidnější osazenstvo lze zvolit na Vaší oslavě například malování portrétů, aby však zábava nevázla, rozhýbat bránice Vašim hostům může malování jejich karikatur. Společenské události jsou momentálně těchto akcích plné a lidé prostě karikatury s povděkem přijímají. Nikoho do takové akce ovšem nenutíme! Malovat by se měl nechat jen dobrovolník se smyslem pro humor, v opačném případě byste mohli někoho urazit nebo mu přivodit mindrák či deprese. Příkladem by měl jít jako první sám oslavenec nebo pořadatel akce.

Objednání vystoupení zpěváka nebo zpěvačky

Další možností jak pobavit pozvané je objednat vystoupení zpěváka nebo zpěvačky. Zde velmi bedlivě vybíráme podle věkového průměru hostů. Například zpěvačka Jarmila Šuláková jistě nadchne obecenstvo starších hostí a skupina Verona potěší milovníky disko a techno stylu a Kateřina Brožová ozdobí zpěvem i zjevem jistě nejednu firemní oslavu.

Vystoupení umělců na oslavách a firemních akcích

Jednou možností je také překvapení hostů tanečním vystoupením, které může být složeno z jednoho, dvou tanečníků nebo celé taneční skupiny.

  • Vystoupení mažoretek
  • Vystoupení irských tanců a stepařská show
  • Vystoupení orientálního břišního tance
  • Taneční vystoupení - salsa, samba, merengue, cha cha cha
  • Program s brazilskými tanci
  • Country předtančení
  • Street dance, Hip Hop...

Přejeme Vám, aby se všechny párty Vámi pořádané vždy povedly na jedničku, hosté odcházeli spokojení a měli jste vždy šťastnou ruku při výběru agentur zajišťujících jednotlivé servisy. Vybírejte vždy z referencí od známých nebo se o kvalitě jejich služeb přesvědčte z referencí na internetových stránkách.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id12930 (magazinpodnikani.cz#585)


Přidat komentář