Fotografické služby – Ostrava

Léto je spjaté nejen s prázdninami, ale také s obdobím, kdy si zamilování říkají svá „ano“ na svatbách. Nejen tyto momenty umí zachytit fotograf. Jak ale vybrat toho správného?

V dřívějších dobách nebylo povolání fotografa tak konkurenčním prostředím. To samozřejmě neskýtá jen potíže profesionálům samotným, ale i klientům, kteří netuší, jak se v nabídce fotografických služeb vyznat. Dnes, díky snadno přístupné technice může fotografovat každý, ne od každého budete mít ale kýžené výsledky. Snímek není jen o zachycení postav, ale i o určitém zaznamenání atmosféry. Fotograf si musí umět hrát se světlem, být technicky zručný, aby neměl rozmazané, světlé nebo tmavé fotografie. Jak si vybrat profesionála, který splní vaše očekávání?

Fotografické služby – Ostrava

Pokud si budete vybírat fotografa, nejprve vás seznámíme se spektrem služeb nabídky, která dnes již dávno neobsahuje pouze klasické fotografování, ale nabízí se i řada služeb, které vám především šetří čas. Profesionála si můžete objednat na jednu činnost nebo oslovit více jeho kolegů. Nejenom fotografování se ale nabízí. Pokud jste rovněž vášnivými fotografy, můžete se od profesionála hodně přiučit. Anebo si od něj zapůjčit techniku.

Svatební fotografování

Na první místo snad ani nemůžeme zařadit nic jiného než svatby. Výjimečný den v životě, na který chce mít každý kvalitní památku. Jak ale vybrat toho pravého fotografa? U svateb je to relativně snadné než u jiných nabídek. Hodnoťte práci vámi vybraného fotografa podle jeho předchozího portfolia. Svatby jsou stejné akce a hodně toho můžete poznat právě na předchozí práci daného profesionála. Na fotografiích nejlépe uvidíte, zda fotograf dokáže zachytit atmosféru, má pěkné kompozice nebo nápady. Nejdůležitější samozřejmě je, že se vám fotografie budou líbit. Musí vás oslovit, abyste si řekli, že přesně takové snímky chcete též.

Fotografování firemních akcí

Může jít o oslavu výročí, vánoční večírek nebo rozloučení s kolegou. Firemní akce jsou jakýmsi mezníkem v dané společnosti, které si jistě zaslouží památku. Pokud se jedná o větší firmu, doporučujeme oslovit více fotografů, resp. firmu, která zajišťuje více profesionálů, abyste měli co nejvíce rozličných fotografií. Mějte na paměti, že hosté se chtějí bavit, proto jejich nadřízení ocení, když fotograf nabízí přidanou hodnotu. Kromě fotografování v terénu může být k dispozici fotograf, který fotí na jednom místě před fotografickou stěnou a výsledný snímek je posléze tematický. Může se jednat o speciální grafiku nebo o fotografování v koutku, kde mají hosté různé propriety (umělé kníry, paruky, cylindry apod.). Z večírku tak vzniknou zábavné snímky. Nejen to fotografové nabízejí. Též jsou v módě speciální fotobuňky, které jsou přenosné a účastníci dané akce s nimi mohou sami manipulovat (princip je obdobný jako u samospouště nebo jako u fotobudek na pasové fotografie).

Fotografování rodinných akcí

I když se jedná o intimní záležitost, chceme mít na ni památku. Ovšem rodinnou záležitostí je i svatba, přesto na ní fotografové nesmí chybět. Není proto důvodu, proč by profesionální fotograf chyběl na oslavě plnoletosti jediného dítěte. Na kulatinách prarodiče nebo při příležitosti diamantové svatby. Na tyto okamžiky lze také objednat fotografa, který diskrétně vše vyfotí, a posléze vás nechá se věnovat zábavě.

Reportáže

Profesionální fotografové dnes mají bohaté zkušenosti, mnozí z nich jsou fotografové z médií, kteří se ovšem živí i profesionálním fotografováním. Jejich technika proto zvládne i fotbalová či jiná sportovní utkání (nemusí se jednat pouze o první ligu), a pokud chystáte ve městě speciální akci, minifestival, bazar pod širým nebem, můžete si objednat profesionála, který kvalitně zreportuje výsledky vaší práce.

Individuální fotografování

Nemusí se jednat o velkolepé akce, abyste oslovili fotografa. Mnoho lidí dnes potřebuje pěkné fotografie k vlastní prezentaci. Samozřejmostí jsou pasové fotografie. Někteří podnikatelé do ročenek svých firem potřebují také pěkné snímky. Anebo může jít o fotografie pouze pro radost. Pokud žena, která se věnuje orientálním tancům, touží být zachycena jako pravá indická tanečnice, může profesionálního fotografa oslovit též. Vynechat nesmíme ani rodinné focení. Zejména snímky budoucích maminek, posléze maminek a tatínků s narozeným miminkem, jsou velmi oblíbené.

Tematické fotografování

Existují ovšem i studia, která se specializují na určitá témata. Velmi oblíbená jsou zejména ta, kde vám půjčí kostýmy z období zhruba 19. století. Vy můžete vtipně pojmout například přání k narozeninám nebo si jen udělat radost, pokud obdivujete právě tuto dobu a módu. Kostýmy vám budou zapůjčeny a danému období se přizpůsobuje i vzhled snímku, tudíž může mít kolorit sépiové barvy nebo jinak kolorovaného jednolitého tónu.

Natáčení videí

Nesmíme opomenout ani tuto součást služeb každého fotografa. Zachycení atmosféry různých akcí nevystihne nic lépe než samotné video. Dnes je běžnou součástí nabídek fotografů a lze tak objednat fotografa i s kameramanem. Nemusí se jednat o strohé natáčení videa, profesionálové přicházejí s různými nápady, jak celou příležitost ozvláštnit. Velmi oblíbené jsou ankety na svatebčany. Novomanželé připraví pár otázek a reportér je pokládá hostům. Zpracování videí je dnes velmi rychlé a v některých případech lze, že kameraman přijde na pozdní oslavu a předává hrubý záznam svatby spolu s anketou. Jedná se o velmi oblíbený okamžik následné svatební oslavy.

Půjčování techniky

Fotografická technika je velice drahá záležitost a ne každý si ji může dovolit. Pokud máte rádi fotografování, ale nevyužijete všechna příslušenství k přístroji, může vám ho zapůjčit profesionální fotograf. Objektivy, jeřáby nebo i kamery jsou k dispozici za půjčovné pro ty, pro něž jsou tyto komponenty nevýhodnou investicí.

Fotografické kurzy

Chtěli byste umět fotografovat? Zajímá vás, jak pracovat s přístrojem, abyste neměli rozmazané fotografie? Nevyznáte se v pojmech jako je clona a netušíte, jak nastavit různé hodnoty, které máte na vaší zrcadlovce? Kurz fotografování je skvělou příležitostí, jak se vše naučit. Profesionální fotograf vám vše vysvětlí, upozorní vás na chyby a naučí vás to, o čem jste ani netušili, že to váš přístroj zvládne. Stejně tak vás seznámí s úpravami fotografií v počítači. Milovníci starých technik mohou také poznat, jaké to je, když ve fotokomoře vyvolají vlastnoručně vyfocené fotografie.

V portfoliu fotografických služeb se dnes nabízí rozličná nabídka. Od zhotovení snímků, přes natáčení videí až po samotné kurzy, kde vás profesionál naučí, jak správně zacházet s fotoaparátem. Kladete si otázku jak poznat ale toho pravého profesionála? Řiďte se jedním pravidlem. Jeho práce se vám musí líbit. Ať chcete fotografa oslovit k pořízení snímků vaší svatby nebo se od něj chcete něco přiučit. Pokud se vám líbí jeho práce, budete spokojení s výsledkem jeho služby vám, ať se bude jednat o fotografie, videa nebo znalosti, kterými vás obohatí.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id32503 (ck#630)


Přidat komentář