Fotografické služby – Olomouc

Hledáte spolehlivého fotografa ve vašem okolí, ale netušíte, podle jakého klíče se řídit? Seznámíme vás s nabídkou fotografů a přiblížíme, podle čeho se orientovat. Nabídka je opravdu pestrá.

Dnes skoro každý vlastní mobilní fotoaparát ve svém telefonu, přesto ale stále lidé oceňují kvalitní fotografie z významných okamžiků svého života. Může se jednat o svatby, oslavy narozenin, jiné akce nebo firemní setkání. Příležitostí, kdy pozvat profesionálního fotografa, je několik, zároveň se vám naskýtá i příležitost, kdy využít i jiných služeb. Mnoho fotografických studií dnes nabízí i služby kameramana, který zachytí atmosféru dané akce věrohodněji. Fotografové rovněž pořádají i kurzy, při kterých seznamují své klienty s prací s fotoaparátem, s grafikou nebo jinými dovednostmi. Nemusíte toužit po tom být profesionálem, ale spousta lidí má dnes v oblibě fotografování přírody. Chce mít pěkné fotografie z rodinného života, rovněž chce mít pěkné snímky z dovolené. V této souvislosti se nabízí i možnost zapůjčení potřebné techniky. Nepotřebujete mít drahé komponenty jako jsou různé objektivy nebo jeřáb či plošinu na fotoaparát. Zapůjčení je výhodnou formou, jak získat potřebnou techniku pro chvilkové využití. Jaké jsou tedy služby, které fotografové nabízí?

Svatba – fotografování

Samozřejmě se nabízí, že fotografy oslovíte v případě vaší svatby nebo sňatku někoho z příbuzných. Stejně tak se často využívají i kameramani, kteří jsou součástí jedné firmy s fotografem a můžete navíc získat slevu na využití obou profesionálů. Jak ale vybrat toho správného fotografa? Až si budete vybírat fotografa, zhodnoťte jeho nabídku dle předešlých svateb. Většinou mají fotografové své portfolio, které je sestavené z předešlých prací. Ty následně můžete zhlédnout na stránkách fotografa či jiném prezentačním prostoru. U svateb je toto hodnocení relativně jednoduché, protože se jedná o podobné akce, a pokud vás zaujme tvorba daného profesionála, neváhejte a oslovte ho. Dbejte ale na dostatečnou rezervu, protože fotografové mají plno. Pokud plánujete v létě veselku, v zimě předešlého roku může mít daný fotograf plno, proto se včas informujte, jak má daný profesionál nabitý diář, aby vám mohl vyhovět.

Svatba – Nabídka služeb

Profesionální fotograf má hodně společné s grafikou, proto je na místě kvalitní prezentace, která svědčí o jeho schopnostech. Zhodnoťte jeho webové stránky, podívejte se na seznam vybavení, s nímž pracuje, abyste měli jistotu, že bude moci zachytit vaše cenné okamžiky při jakékoli příležitosti v jakýchkoli podmínkách. Podívejte se i na možnosti dodání zpracovaného materiálu. Dostanete snímky již hotové? Nabídne vám fotograf i archiv na záznamovém médiu? Vytvoří vám fotoknihu? Možností je bezpočet. Fotograf může snímky graficky upravit i podle vašeho přání. Do obrázků vloží grafické prvky, které celé snímky ozvláštní či si jinak s nimi pohraje.

Svatba – natáčení videa

Jak jsme již nadnesli, služby kameramana jsou dnes běžnou součástí nabídkyfotografů. Jedná se o běžně dostupnou techniku a výsledná videa jsou například na svatbách zpestřením na večírku. Audiovizuální vzpomínka vám** připomene více** než pouhé obrázky. Pokud oslovíte profesionály z jedné firmy, navzájem se na svatbě koordinují a zajistí vám tak pestrý pohled na danou akci z hlediska fotografií i videí. I zde platí, že by vás měly oslovit předešlé práce daného profesionála. Samozřejmě se často tato služba využije na svatbách, kde kameraman může zachytit pouze veselku samotnou nebo vše může spojit i s následnou hostinou. Svatebčané svůj velký den bohužel většinou neprožívají, protože mají starosti, aby vše dobře dopadlo. Pak si jej ale připomenou, protože zhlédnou záznam od příjezdů před obřad a gratulace až po hostinu. Hrubý materiál se posléze může promítnout na večírku, který všechny pobaví.

Fotografické služby – ceny

Finanční stránka věci je v tomto případě velmi rozličná, protože cena služby se odvíjí od služby, náročnosti a časovému rozsahu, který fotograf celé práci věnuje. Pokud zvete fotografa na akci (svatba, firemní večírek apod.). Určit rozpětí je velmi složité, často se v těchto případech nabízí tzv. balíčky (počet snímků, různé služby, které fotograf nabízí). U svateb je to poměrně jednoduché, protože tyto akce mají většinou obdobný průběh. U firemních večírků záleží na koncepci. Standardní balíček fotografií u svateb pouze v místě konání vyjde zhruba na 4000 korun. Pro vaši představu se jedná zhruba o 50 zhotovených snímků. Pokud se jedná o akci, kde se bude fotograf muset přesouvat (například z obřadu na svatební hostinu), cena se zvýší zhruba o 1500 korun. Výhodnější je ovšem platit čas, který stráví fotograf na akci, což se počítá na relativně krátkou dobu (např. hodinu)nebo pak půlden (toto vyjde zhruba na 9000 korun) či celý den (asi 15 000 korun). V tuto dobu pak profesionála sami koordinujete a domlouváte dle potřeb.

Fotografické službyKdy oslovit fotografa?

Pamatujte, že fotograf, který má dobré reference, může být zaneprázdněný i rok dopředu. Pokud tedy znáte termín akce, kterou chcete fotit, oslovte profesionála včas. Na jaké akce můžete odborníka oslovit? Neostýchejte se inabídnout méně časté příležitosti než jsou svatby, firemní večírky či fotografování zaměstnanců firmy. Můžete fotografa oslovit i v případě, kdy bude někdo z vaší rodiny slavit jubileum, mnohaletou svatbu. Stejně tak můžete profesionála oslovit, pokud budete chtít nafotit fotbalové utkání vašeho dítěte. A jestli pořádáte akci, kterou chcete reportovat pro účely seriózního výstupu, můžete oslovit fotoreportéra. Může se jednat o pořádání speciální nabídky pro vaše zákazníky, setkání lidí pod širým nebem apod.

Fotograf – Jak ho vybírat?

Něco jsme už nadnesli. Je nejlepší podívat se na předchozí práce profesionála, stejně tak se můžete zeptat i přátel. Někdy je důležité znát i přístup fotografa a vědět, že je na něj spolehnutí. I velmi zkušený a dobrý fotograf může být osobnost, s níž si tzv. nesednete a to vám posléze může zkazit váš den. Fotografové se často specializují na různá témata a terény, vždy záleží na jejich vybavení, což se týká především techniky. I to ovlivní výsledek jejich práce a vaši výslednou spokojenost. Pokud nemáte nikoho ve svém okolí, můžete se porozhlédnout na internetu. Ovšem zde si dejte pozor, protože konkurence se může navzájem napadat.

Pokud máte významnou akci, je dobré oslovit profesionála, který vám vytvoří památku na celý život. I když má dnes skoro každý v telefonu fotoaparát, tak kvalitní snímky z něj neudělá a je škoda toto podcenit. Nejen vy si posléze jednou vzpomenete na svůj velký den, ale snímky budou kolovat po generace vaší rodiny. Na výběr je navíc mnoho jiných služeb, které fotografové nabízí, proto neváhejte a oslovte je.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id32504 (ck#632)


Přidat komentář