Trenér golfu Praha

Golf je sport, který se rozmáhá stále více. Rozhodně neplatí, že se jedná o zábavu, která je určená jen bohatým, jak se mnozí mylně domnívají. Golf je sport pro každého, kdo má rád zábavu, pohyb, přírodu a pohodu.

Golf je velmi atraktivní sport, který láká stále víc a víc zájemců. Mnoho lidí se pustilo na golfovou dráhu. Proč se ale rozhodli zrovna pro tento sport, ne všichni z nich vědí. Golf je krásný sport, kterému je potřeba porozumět. Základem je znát** pravidla golfu**, která vám samozřejmě nebudou nic říkat do doby, než se na golfové hřiště dostanete. K tomuto sportu, ostatně stejně jako ke kterémukoliv jinému, potřebujete vybavení. Pak už jen trpělivost a trénink. Až pochopíte základy golfu, a to nejen co se týká jeho pravidel, ale také chování na hřišti, jistě vás také tento sport pohltí a nadchne. Všemu je ale potřeba se naučit a nikdo jiný než dobrý trenér Praha, vás do této atraktivní hry nezasvětí lépe.

trenér golfu

Hraní golfu, golfová hřiště Praha

Není pochyb o tom, že golf patří mezi nejrychleji se rozvíjející sporty v České republice od roku 1989. Původně nebylo nadšenců pro tento krásný sport mnoho a stačilo jen několik málo golfových hřišť. Postupně se zájemců a zájemkyň o golf přidávalo a dnes je v naší republice již necelých 80 golfových hřišť a nadšenců pro golf mnoho desítek tisíc. Čím to je? Zřejmě pro to, že se jedná o opravdu krásný, elegantní sport, u kterého si lidé odpočinou od každodenního shonu, pročistí si hlavu, pobaví se s příjemnými lidmi a vychutnají si volné chvíle v přírodě mezi golfovými jamkami. Golfu se může věnovat každý. Jsou nadšenci, kteří ještě nezačali navštěvovat povinnou školní docházku a mezi nimi jsou i ti, kteří jsou již dávno v důchodovém věku. Pokud čtete tento článek, zřejmě i Vy uvažujete o zařazení mezi ně. A v tom vás můžeme jen podpořit.

Kdo může hrát golf?

U tohoto sportu už dávno neplatí, že jej hrají pouze vyvolení, kteří místo toho, aby tvrdě pracovali od pondělí do pátku zavření v kanceláři nebo kdekoliv jinde, zabíjí čas na golfovém hřišti. Golf je zkrátka pro všechny. Začínající golfista má mnoho možností, jak s tímto krásným sportem začít a jaké místo si pro své začátky zvolí. Záleží na každém, kolik financí je ochoten dát do golfového vybavení a jaké možnosti členství v golfových klubech využije. Ceny za golf začínají už na několika málo tisícikorunách a vybere si opravdu každý. Se vším vám samozřejmě v začátcích poradí a pomůže golfový trenér, který vám pomůže zvolit optimální golfové vybavení a zasvětí vás do pravidel a tajů tohoto neuvěřitelně krásného sportu. Pokud nevíte, zda vás tento sport chytne a máte zájem si jej pouze vyzkoušet, veškeré vybavení vám půjčí trenér. Vy sami se rozhodnete, zda budete hrát golf pravidelně a raději si pořídíte vlastní výbavu, nebo zda vám bude na občasnou hru stačit vybavení zapůjčené.

golf

Jak začít s golfem?

Jste zájemcem o golf a nevíte, kde začít, kam přijít a jak se na golfovém hřišti chovat? Každý jednou začínal s golfem a každý se musel prvně rozkoukat, zjistit pár informací a seznámit se s golfovým hřištěm, než se začal nejen na hřišti, ale také ve hře orientovat. Není výjimkou, když se začátečníci při první návštěvě golfového hřiště cítí zvláštně, nebo lépe řečeno, ztraceni. Stejně jako vy, i dalších asi 50 tisíc golfistů před vámi byli jednou na golfovém hřišti poprvé a také se z nich stali zkušení golfisti. Pokud nemáte ve svém okolí zkušeného golfistu, který by vás s tímto sportem seznámil, přivedl vás na hřiště a plně se vám věnoval, je vždy vhodné dohodnout se s trenérem golfu na několika lekcích. Každý potřebuje pomoct a u golfu je tomu stejně tak. Domluvte si trénink s trenérem, který vás golfovým hřištěm provede, vysvětlí vám pravidla hry, pravidla chování na golfovém hřišti, seznámí vás s vybavením pro tento sport a naučí vás hře. Nikdo učený z nebe nespadl.

Jak se na golf vhodně obléct?

Vhodné oblečení je takové, které vám bude pohodlné. Golf je hra příjemná, krásná, plná pozitivní energie. A tuto vám samozřejmě dodá také pohodlné oblečení, ve kterém se budete cítit příjemně. Záleží na každém, zda zvolí sportovní nebo společenské oblečení. Rozhodně si na sebe neberte rifle a jakékoliv riflové doplňky. Je jakési pravidlo, že pánové by měli mít vždy zakrytá kolena. Velké oblibě se těší trička s límečkem, která vypadají velmi elegantně a ke golfu zkrátka patří. Obuv vybírejte pohodlnou, s nízkou podrážkou. Podpatky se na golfové hřiště nehodí. Obuv je pro golf opravdu důležitá. Měla by být pohodlná, neboť při golfu nestojíte na místě, ale můžete jej pojat i jako celodenní vycházku. Samozřejmě mějte na paměti, že golf není sport, který se dá hrát v zastřešené hale. Golf se hraje v přírodě a přímé slunce, vítr i déšť k němu bezesporu patří. Buďte na tyto povětrnostní vlivy připraveni. Hlavu si můžete chránit kšiltovkou nebo kloboukem.

trenér

Základy golfu, trenér golfu Praha

Velmi zjednodušeně můžeme říct, že základem golfu je dopravit míček z odpaliště do jamky. K tomu se používají golfové hole. Čím menší počet ran, tím lépe. Tento chabý návod patří k velmi krátkodobým cílům. Dlouhodobým cílem zkušených golfistů je odehrát kompletně 18-ti jamkové hřiště s co nejmenším počtem úderů. Golf patří všeobecně ke sportu gentlemanském. Stejně jako v běžném životě i v golfu patří pravidla slušného chování. Pokud je budete dodržovat, bude i vaše hra lepší, zábavnější a bude z ní sršet pohoda. Nebude přitom záležet na tom, jak dobrým jste hráčem. O tom tato hra není. Golf je o tom si hru užít, uvolnit se, pobavit se a strávit příjemné chvíle příjemně mezi příjemnými lidmi.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id13817 (magazinpodnikani.cz#2791)


Přidat komentář