Trampolína s ochrannou sítí

Trampolína je skvělá cvičební a relaxační pomůcka a je velmi účinná při rozvoji tzv. hrubé motoriky lidského těla. Trampolíny procházejí celou řadou bezpečnostích testů a jejich konstrukce podléhá nejpřísnějším normám.

Jak vybrat správnou trampolínu?

Uvažujete o koupi trampolíny? Potřebujete poradit s jejím výběrem? Před koupí vhodné trampolíny je potřeba si říci,** pro koho by trampolína měla být**. Zda jsou to děti či dospělí. Protože je možno koupit trampolíny pro děti, na které mohou také dospělí. Je však potřeba při výběru té vhodné trampolíny na toto brát zřetel.

Jak zvolit správnou velikost trampolíny?

Při volbě velikosti trampolíny musíte zohlednit nejen prostorové možnosti, ale také bezpečnost místa, kde trampolínu umístíte.

Nejdůležitějším parametrem při výběru trampolíny je** velikost**. Na trhu jsou dnes trampolíny od průměru 90 do 460 cm. Při rozhodování je důležité zvážit umístění trampolíny a počítat s tím, že kolem trampolíny musí zůstat z bezpečnostních důvodů volný prostor aspoň 1 metr po obvodu.

Do bytu a menších prostor je vhodná menší trampolína do průměru 140 cm. Do tělocvičny a na otevřené plochy je možné použít i trampolíny větší. ** Do omezených prostor lze použít trampolíny obdélníkové, které se vyrábí např. o rozměrech 210x 300 cm** a také trampolíny skládací, které lze po cvičení snadno rozložit a uložit do skříně nebo pod postel.

Jak zajistíme maximální bezpečnost na trampolíně?

Umístěte trampolínu na bezpečné místo a použijte všechny dostupné bezpečnostní doplňky -především ochrannou síť!

Trampolína je** skvělá cvičební a relaxační pomůcka** a je velmi účinná při** rozvoji tzv. hrubé motoriky lidského těla**. Trampolíny procházejí celou řadou** bezpečnostních testů** a jejich konstrukce podléhá nejpřísnějším normám. Ověřte si, zda Vámi vybraná trampolína má příslušný atest, který výrobce nebo prodejce doloží prohlášením o shodě. Aby se z dobrého sluhy nestal zlý pán je nutné maximálně dbát na bezpečnost.

Už při koupi trampolíny můžete pro vaše bezpečí ledacos udělat. Především je dnes už téměř standardem pořizovat k trampolínám nad 140 cm bezpečnostní síť, která je základním bezpečnostní prvkem a jejím použitím můžete předejít mnoha odřeninám i vážným úrazům.

Mezi vhodné doplňky patří také** schůdky pro bezpečné vstupování na odrazovou plochu**, ochranná síť pod trampolínu, která zabrání nejen domácím mazlíčkům, ale také dětem, hrát si pod trampolínou.

Velmi důležité je správně trampolínu sestavit a umístit ji na vhodné ** pevné místo** a nechat kolem trampolíny s ochrannou sítí dostatečný bezpečnostní prostor minimálně 1 metr po obvodu. Za dodržení základních bezpečnostních pravidel Vám bude odměnou zdraví Vás i Vašich dětí.

Jaké je možno použít doplňky k trampolínám?

Svoji trampolínu s ochrannou sítí můžete doplnit o celou řadu bezpečnostních a funkčních doplňků a zvýšit tak komfort používání.

Kromě bezpečnostních doplňků zmíněných v předchozích kapitolách je možné k trampolíně dokoupit celou řadu zajímavých doplňků. Pokud máte trampolínu přes sezónu ven, pak je nezbytné pořídit si** ochrannou plachtu**, která trampolínu ochrání před nepříznivými vlivy počasí, především před deštěm. Dále můžeme zmínit nejrůznější odkládací kapsy na mobily a šperky, schůdky, transportní obaly na skládací trampolíny a různé trenažéry a pomůcky pro cvičení.

Proč nekoupit rovnou trampolínový set a ušetřit tak?

Myslete při koupi na bezpečnost a zároveň ušetřete peníze. Kupte set trampolíny s ochrannou sítí za zvýhodněnou cenu!

Většina výrobců si uvědomuje, že trampolína bez ochranné sítě není příliš bezpečná a motivují své zákazníky ke koupi trampolíny i sítě. Obvykle je set trampolíny a sítě cenově zvýhodněn nebo výrobce nabízí při koupi sítě k trampolíně slevu.** Mnoho zákazníků, kteří si koupili pouze trampolínu, se časem stejně rozhodne pro dokoupení ochranné sítě.** Bohužel již bez nároku na výhodnou cenu.

Je lepší trampolína se čtyřma nebo šesti nohama?

Pokud jde o stabilitu, není u nich žádný rozdíl. Trampolína s ochrannou sítí se čtyřma nohama má stejnou stabilitu jako ta s šesti. U čtyřnohých trampolín jsou nohy větší a tudíž jsou vhodnější pro ochrannou síť.

Pružiny, poutka, polštář k trampolíně

Nejpoužívanější a ověřené jsou trampolíny s** počtem pružin 88 nebo 96**. Musí se jednat o kvalitní pružiny nejlépe obloučkové a dlouhé cca. 18 cm s dobrou povrchovou úpravou. Dávejte si velký pozor na laciné trampolíny, které mají nekvalitní pružiny a po roce je potřeba je všechny vyměnit.

Dalším důležitým aspektem je** kvalita poutek**, které drží pružiny a zátěž při skákání. Starší modely mají poutka** prošitá 4-6x voskovanou nití**, nové již speciální silonovou nití s UV ochranou zabraňující jejímu zteření a následnému vytržení poutka čímž se stává trampolína z důvodů bezpečnosti nepoužitelná.

K zajištění dostatečné bezpečnosti při skákání je důležité, aby byly pružiny ochranným polštářem zcela zakryty, tak aby děti nezapadly nohou mezi pružiny. Šířka polštáře by měla být nejlépe 33 cm.

Jak dlouho vydrží ochranná síť u trampolíny?

Vlivem UV záření ochranná síť samozřejmě trpí a časem, zpravidla cca. 2 roky dochází k rozpadu rukávů ochranné sítě.  Materiál, ze kterého jsou tyto rukávy vyrobeny je** PVC (polyvinylchlorid).**

Náhradní díly k trampolíně

Přestože trampolína může být vysoce kvalitní, může dojít k jejímu poškození například vlivem počasí, vlivem důsledku špatného používání, či časem a Vy budete potřebovat náhradní díly. Proto je důležité hned při koupi dané trampolíny zjistit u prodejce, zda prodává také náhradní díly.

Řada výrobců totiž kromě prvotního prodeje trampolíny již náhradní díly neprodává. U náhradních dílů je zapotřebí dodržovat stejnou značku, neboť pokud si pořídíte náhradní díl od jiného dodavatele, je zde malá pravděpodobnost shody. To znamená, že pokud nebudete mít originální díl od výrobce své trampolíny, nemusí být bezpečné jeho použití.

Je proto nezbytně nutné kupovat náhradní síť na trampolínu pouze od prodejce, u kterého jste koupili svou trampolínu!!

Jaká je doporučená nosnost trampolíny?

Certifikována je většinou nosnost, která je prodejcem** uváděná jako doporučená u trampolíny 4,30 m je to 150 kg.** Na takto konstrukčně provedené trampolíně si dobře zaskáčou jak děti, tak dospělí. Trampolína v rozložené váze unese i více a je certifikována na 180 kg, ale samozřejmě na úkor menší výdrže pružin. To znamená, že pokud byste trampolínu zatěžovali neustále větší vahou, pružiny by se musely z důvodu menší pružnosti vyměnit dříve, což je zhruba 1x za 4 roky.

Cena trampolíny

Nejlevnější trampolínu s ochrannou sítí můžete pořídit od 1.000,-Kč, avšak není tak kvalitní. Proto je zapotřebí pří nákupu správné trampolíny nebrat ohledy na její cenu.

Nákupem trampolíny s ochrannou sítí** uděláte svým dětem velkou radost** a také budete mít dobrý pocit z toho, že děláte něco pro zdraví svých dětí. Takže spojíte příjemné s užitečným. Děti se na trampolíně vyřádí, takže budou hodnější a zároveň budou sportovat a tím formovat své tělo.

Cvičení na trampolíně Vás a Vaše děti sblíží a zároveň si užijete spoustu legrace.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id12689 (magazinpodnikani.cz#166)


Diskuze a zkušenosti

Magda | 27.05.2014 08:14
Re: Trampolína s ochrannou sítí Děkuji za článek je moc pěkný a výstižný. Magda


Přidat komentář