Tenisové kurzy - Ostrava

Tenis je velmi elegantní míčová hra, kterou mohou hrát dva nebo čtyři hráči. Pokud budete chtít hrát v budoucnu na profesionální úrovni a zahrát si turnaje, přihlaste se na kurz do tenisové školy.

Jistě se všichni shodneme, že tenis je krásná hra a ten, kdo si tenis někdy zkusil zahrát, potvrdí, že se jedná o hru náročnou. Mnoho lidí hraje tenis pouze rekreačně, ale ten kdo chce dokázat víc a naučit se hrát tenis opravdu dobře, přihlásí se dříve nebo později na některý z tenisových kurzů. Tenisová škola naučí hráče správnému způsobu hry, kdy je trénink zaměřen na konkrétní potřeby hráče s důrazem na jeho individualitu a osobní rozvoj.

Tenisové kurzy – Ostrava

Pokud bydlíte v oblasti Ostravy nebo jeho okolí a hledáte způsob jak se dobře naučit hrát tenis, pak vám můžeme doporučit přihlásit se na některý z tenisových kurzů, které pořádá šéftrenér, pan Ing. Petr Děngl, a jeho tenisová škola DTS. Tenisové kurty najdete na adrese Sadová Ostrava. V této tenisové škole je připraven tým zkušených trenérů, který nabízí tenisové kurzy pro děti i dospělé, běžné tréninky i individuální přípravu. Tenisový kurt si můžete také sami pronajmout a zahrát si rekreačně. Při tenisové hře se rozvíjí vůle, cílevědomost, rychlý odhad situace, spoléhání na svoji fyzickou připravenost, taktické myšlení, schopnost dlouhého soustředění a hlavně vnitřní klid.

To vše vás naučí v tenisové škole zkušení instruktoři. Bližší informace naleznete na webových stránkách: http://www.tenis.web2001.cz/

Můžete také využít kontakty přímo na pana Ing. Děngla:

Telefonní číslo: +420 603 803 828

E-mail: petr.dengl@centrum.cz

Z historie tenisu

Roku 1592 byla v Paříži zaznamenána pravidla francouzské hry paume a již v roce 1875 se angličan Walter Clopton Wingfield nechal těmito pravidly inspirovat a nechal si patentovat hru zvanou tenis. V červenci roku 1877 se pak ve Wimbledonu konalo první mistrovství. V olympijském programu byl tenis od roku 1896 do her v roce 1924. Poté byl vyřazen, aby se roku 1988 opět mezi olympijské sporty vrátil. Mezinárodní tenisová federace ILTF (od roku 1977 ITF) byla založena roku 1913. Tenis nyní patří k olympijským sportům a vyvinulo se z něj několik podobných sportů, hraných zejména pod střechou na speciálním kurtu, např. squash nebo ricochet nebo jiné modifikace, jako je např. plážový tenis.

Jaká jsou základní pravidla tenisu?

Tenis je míčová hra, kterou mohou hrát dva nebo čtyři hráči. Ke hře je zapotřebí tenisová raketa, míček, tenisový dvorec a tenisová síť. Hráči tenisu mohou být jakéhokoliv věku, výšky, váhy či pohlaví a trénovat se začíná již od dětství, kdy jsou pořádány tenisové kurzy. Na profesionální úrovni hrají muži a ženy zvlášť, výjimku však tvoří turnaje, kde proti sobě ve čtyřhře nastoupí muž i žena na každé straně. Této čtyřhře se říká smíšená čtyřhra. Hlavním úkolem je co nejlépe vrátit míč na soupeřovu polovinu dvorce tak, aby ho soupeř vůbec nezahrál či nedoběhl, případně aby mu vrácení míče dělalo potíže. Tenisový zápas může trvat desítky minut, ale také i několik hodin.

Tenisové dvorce Ostrava

Kvalitní povrchy pro tenisové hřiště musí splňovat platné normy a certifikáty a musí být vodou propustné. Moderní tenisové dvorce vyžadují minimální údržbu a vyznačují se dlouhou životností. Existují tenisové povrchy jak pro rekreační hráče, tak pro profesionály. Tenisový dvorec má obdélníkový tvar a rovný povrch. Tenisové hřiště je dlouhé 23,77 m a široké 8,23 m. Kurt je uprostřed rozdělen sítí zavěšenou ve výšce 0,914 m (měřeno uprostřed), na okraji kurtu má síť výšku 1,07 m. Při čtyřhře je pro hru využíváno postranní rozšíření kurtu.

Jaké druhy tenisových povrchů existují?

Jedním z používaných typů jsou pružné tenisové povrchy. Jedná se o polyuretanové tenisové povrchy, které mají vysoce kvalitní elastický povrch a jsou určeny pro tenisové kurty a současně pro víceúčelová sportoviště. Tento povrch se pokládá na asfaltový nebo betonový podklad a nejčastěji používanou barvou povrchu je zelená nebo červená. Alternativou antuky je povrch Classic Clay, který je klasifikován jako pomalý povrch a lze jej použít jednak pro povrchy uvnitř hal, tak i pro venkovní tenisové kurty. Výhodou tohoto povrchu je skutečnost, že se nemusí kropit ani na něj kreslit čáry. Další volbou může být umělý trávník. Umělé trávníky pro tenisové kurty jsou typické nízkou výškou vláken a je určen nejen pro tenisové kurty, ale je vhodný také pro ostatní míčové sporty. Tenisové povrchy s umělými trávníky upřednostňují zejména sportovní a tenisové kluby. Různé povrchy kurtů umožňují jinou rychlost a výšku odrazu míče a tím i mění styl hry. Třemi nejběžnějšími typy povrchů jsou antuka, nejčastěji červená (např. na French Open), zelená (hlavně v USA), tvrdý povrch, například beton, (Australian Open), beton potažený asfaltem (US Open) nebo tráva, která je typická pro britský Wimbledon.

Skupinové tenisové kurzy Ostrava

Skupinové tenisové kurzy jsou určeny jak pro děti tak i mládež a dospělé, začátečníky i pokročilé hráče tenisu. Jednotlivé skupiny hráčů jsou tvořeny na základě výkonnosti a věku jednotlivých hráčů. Počet hráčů na jednom dvorci záleží na individuální dohodě, ale obvykle se doporučuje vytvořit skupiny, které budou tvořit maximálně o čtyři hráči. Tím tenisová škola zaručí efektivní výuku a pozornost může být věnována i individuálním potřebám hráčů. Skupinová výuka tenisu přináší hned několik výhod. Jednak se za výuku platí mnohem nižší ceny a tento způsob současně přispívá k rozvoji soutěživosti a herní spolupráce.

Kondiční tréninky Ostrava

Kondiční trénink je nezbytnou součástí každého tenisty, který to myslí s tenisem vážně. Kondiční příprava se zaměřuje zejména na zvýšení fyzické zdatnosti, na techniku správného rozcvičení a způsoby strečinku, které jsou důležité před zápasem i po něm. Kondiční tréninky probíhají převážně ve skupině a snaží se tenistovi jakožto individuálnímu sportovci ukázat také kolektivní chápání tenisu.

Individuální tenisové kurzy Ostrava

Individuální tenisové kurzy jsou určeny pro všechny výkonnostní úrovně hráčů, od začátečníků po profesionály, od dětí po dospělé. Tento způsob výuky je zaměřen zejména na konkrétní potřeby hráče s důrazem na jeho individualitu a osobní rozvoj při hře. Pro každého hráče tenisová škola připraví individuální plán tréninků na základě herních schopností a talentu hráče. Trenér se v tomto případě zaměřuje na individuální potřeby hráče, soustředí se na jeho slabiny, čímž přispívá k rychlému rozvoji jeho výkonu a schopností.

Prodej raket spojený s testováním a odborným poradenstvím

Stojíte před otázkou nákupu nové rakety, ať už vůbec první nebo x-té v pořadí? Možná, že s tenisem začínáte, či si jen tak pro zábavu sem tam zahrajete. Nyní neberte v potaz, zda hrajete závodně, či zamýšlíte hrát závodně, nebo hrajete ve volném čase, pro zpříjemnění chvil. Rakety je vhodné si v prvé řadě koupit u skutečných odborníků, kteří mají nejen k dispozici rakety, ale také Vám mohou nabídnout skutečně profesionální radu na základě osobních zkušeností. V dnešní době můžete narazit jak v kamenných, tak e-shopech na prodavače laiky, kteří prostě jen prodávají, ale nic dalšího Vám nenabídnou. Nákup rakety však není jako nákup housek, či obdobného produktu. Jistě od rakety očekáváte více, než jen příjemnou cenu, hezký vzhled. Je-li tomu tak, pak určitě zvolte pro nákup Vaší rakety firmu, která Vám nabídne také testování rakety společně s odborným poradenstvím.

Servis raket na digitálních přístrojích Ostrava

Tak, kolo, auto aj., potřebuje patřičnou údržbu a pravidelnou kontrolu, tak i rakety je třeba svěřit do odborných rukou, které Vám na nich provedou potřebný servis, a to nejlépe za využití moderních digitálních přístrojů. Proč dělat takovou vědu se servisem tenisové rakety? Tenisová raketa by měla korespondovat s Vaším herním stylem. Při servisu rakety dochází ke kontrole parametrů, ke kterým patří například tuhost rámu, hmotnost rámu, dynamická tenze výpletu. V rámci servisu můžete očekávat například dovážení rámu, výměnu overgripu, zvětšení gripu aj.

Výplet raket Ostrava

Za dosaženým úspěchem ve hře, nestojí jen vůle, odhodlání a profesionální trénink, ale také kvalitní výbava. Dalo by se říci, že jste prakticky na více, než poloviční cestě za vyhraným zápasem, pokud máte vhodnou tenisovou raketu, která je navíc odborně vypletená. Rám rakety a výplet rakety k sobě neodlučitelně patří.  Váš talent a dřina, se může minout účinkem, pokud podceníte důležitost rakety a jejího výpletu. Svěříte-li výplet do profesionálních rukou, můžete si být jisti, že pro Vaši raketu, respektive Vaši potřebu, bude zvolen ten správný druh strun, ať už se bude jednat o nylon, polyester, kevlar, či přírodní strunu. Výplet, respektive přepletení tenisové rakety nenechávejte až na moment, kdy dojde k prasknutí výpletu. Za malou dynamikou úderu může stát i Váš stávající již nevyhovující výplet. A je prakticky jedno, zda hrajete tenis jen tak rekreačně, čistě pro zábavu, nebo závodně. Bez kvalitního výpletu Vám hra nepřinese maximum.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id13789 (magazinpodnikani.cz#2763)


Přidat komentář