Tenisová škola - Strání u Uherského Brodu

Chtěli byste se naučit hrát tenis? Nebo hledáte vhodný sport pro své děti? Navštivte tenisovou školu pro děti i dospělé a zapište se na kurz tenisu. Naučíte se tento oblíbený sport velmi rychle a pod odborným vedením trenéra.

Přihlášení dítěte do sportovního kroužku

Rádi byste vedli svoje děti ke sportu, tak jako vás vedli vaši rodiče? Přihlásit děti do některého ze sportovních kroužků je nejlepší možnost, jak pro ně zajistit vhodné trávení volného času. Pokud dítě nenavštěvuje žádné kurzy nebo kroužky a nezabývá se ani sportem, rodiče si říkají, co z dítěte asi vyroste. Buď tráví čas doma u televize nebo u počítače hraním počítačových her, baví se s kamarády prostřednictvím sociálních sítí a zapomíná na svět venku. Případně se potuluje s partou kamarádů, avšak nevíte, co kde vyvádějí. Pokud však děti vedete ke sportování, víte, že tráví volný čas aktivním odpočinkem, který je pro něj i prospěšný. Můžete zkoušet více sportů a sledovat, který vašeho potomka nejvíce zaujme a pro který prokáže nejvýraznější vlohy. Přemýšleli jste již o tenisu?

Tenisová škola pro děti i dospělé Strání u Uherského Brodu

Tenis patří mezi nejoblíbenější sporty. Je to sice individuální sport, avšak v tenisové škole se dítě dostane do kolektivu dětí podobného věku a užije si s nimi i během výuky spoustu zábavy i legrace. Například tenisovou školu dětí a mládeže v Tenis centru Vintr ve Strání každý rok vede zkušený trenér, proto výuka probíhá na profesionální úrovni. Děti jsou nejprve rozděleny dle jejich výkonnosti do tří skupin – začátečníci, mírně pokročilí a pokročilí – závodní hráči. Trenér se pak věnuje dané skupině dětí podle jejich úrovně hry s tím, že je vede k tomu, aby postupně získávali lepší dovednosti a obratnost ve hře a posunovali svoji výkonnost nahoru do pokročilejší skupiny. Tréninky jsou organizovány dvakrát až třikrát týdně, takže nemusíte vymýšlet plány, jak po škole zabavit svoje děti, jak na ně dohlédnout atd.

Individuální trénink tenisu Strání u Uherského Brodu

Pro ty, kteří se z různých důvodů nechtějí účastnit skupinových kurzů, existuje možnost** individuálního tréninku**. Důvodem může být časová vytíženost, kdy se hráč nemůže účastnit častého skupinového tréninku, ale vyhovuje mu například lekce jedenkrát do týdne. Nebo naopak se jedná o hráče, který dosahuje vyšší či závodní úrovně a potřebuje vyšší intenzitu tréninku. V takových případech je individuální trénink nejlepší volbou, protože trenér se plně věnuje pouze jedinému klientovi. Díky tomu svého svěřence nejvíce pozná. Najde jeho slabé stránky a postupně bude pracovat na jejich odstranění. Naopak rychle zjistí, v čem tkví převaha hráče nad soupeři, v čem vyniká a co je vyloženě jeho výhodou a tuto stránku bude cíleně posilovat a dále rozvíjet. Také společně vypilují taktiku hry, pohyb hráče po kurtu a naučí ho, jak po hře či zápasu správě relaxovat a provádět strečink.

Zahrajte si s nahrávacím strojem

Nemůžete-li sehnat vhodného partnera pro hru na kurtu a nechcete si ani zaplatit trenéra, můžete si zapůjčit nahrávací stroj. Například elektrický nahrávač v Tenis centru Vintr ve Strání obsahuje zásobník na sto dvacet míčků. Obsluha kurtu vám nastaví rychlost a intenzitu odpalu tak, aby odpovídaly vašim tenisovým dovednostem. Hru si tak užijete a bude pro vás přínosná.

K tenisu potřebujete raketu a míčky

Jestliže jste se tedy rozhodli dát své dítě na tenis, nebo se ho naučit sami, budete potřebovat tenisové vybavení. Můžete být také již zkušenými hráči, nebo si po delší době přestávky začnete dopřávat pravidelnějších a častějších tréninků tenisu. Časem se ale i tenisové vybavení opotřebovává a je nutné se o něj starat, a když doslouží, nahradit ho novým. Asi každý ví, že k tenisu je potřeba hlavně rakety a míčků a oblečení. Sportovní oděv by vám měl padnout, být příjemný, prodyšný a vyrobený z materiálů, které odvádějí pot a jsou prodyšné. Důležitý je výběr kvalitní obuvi. Klouby a šlachy jsou při pohybu na kurtech extrémně zatěžovány, proto výběr obuvi nepodceňujte. Mohli byste to odnést na zdraví.

Využijte půjčovny tenisových potřeb s poradenstvím

Pokud dosud nevlastníte tenisové vybavení a nechcete do toho zatím investovat, můžete si v tenisovém areálu raketu i míčky zapůjčit. Až si po určité době budete jistí, že u tenisu vaše děti nebo vy sami vydržíte a budete se mu chtít věnovat pravidelně, vyplatí se vám pořídit si vlastní. To už se budete v tenisovém vybavení více orientovat, budete zhruba vědět, jaké bude ideální pro vaši techniku hry a vyberete si takovou raketu, která vám bude vyhovovat do ruky i při hře. Doporučujeme vám však nechat si odborně poradit. Nic za to nedáte a určitě neprohloupíte. Ve specializované prodejně nebo přímo v tenisovém areálu vám odborníci vysvětlí rozdíly v jednotlivých raketách, značkách, velikostech a hmotnosti. S ohledem na váš stupeň pokročilosti a hry (rekreační či závodní) určitě společně vyberete tu pravou.

Vyplétání tenisových raket Strání u Uherského Brodu

Výplet vaší rakety by měl mít schopnost umocnit sílu úderu, ale současně zachovat cit pro hru a kontrolu nad odpalem. Také by vám neměl prasknout během hry. Výplet může mít tedy různou hustotu, napětí a struny jsou z různého materiálu. Napětí strun je parametr, který se obtížně dopředu určuje. Hráč musí sám časem zjistit, zda upřednostní struny, které mu poskytnou větší razanci hry, nebo více kontroly, rotace či menší vibrování. Výplet si však nechte provést odborně, sami byste ho těžko zvládli.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id13847 (magazinpodnikani.cz#2821)


Přidat komentář