Tenisová škola - Praha 4

Hledáte vhodnou aktivitu či sport a přemýšlíte nad tím, zda se nezapsat do tenisového kurzu? Máte doma dítě, kterému se tenis líbí, a chcete jej podporovat? Navštivte vhodnou tenisovou školu.

K tomu, abychom se cítili dobře, je potřeba nejen zdravě jíst, ale především mít** dostatek pohybu**. Pohybovat se můžeme různě. Někdo chodí na procházky, jiný zase plave a ti, kterým nevadí trochu pohybu navíc, provozují tenis.

Tenisová škola, kurzy tenisu v Praze 4

Toužíte-li se naučit tenis, je pro Vás tenisová škola tím jediným možným místem, kde Vám s učením pomohou. Vůbec nezáleží na tom, jak jste staří nebo zda se chcete stát profesionálním tenistou. Tenisová škola nabízí kurzy tenisu jak pro malé děti, tak i mládež a dospělé. Chceme-li se tenis naučit co nejlépe, je nejdůležitější, umět si vybrat správný kurz a především nejlepšího trenéra. Právě na trenérovi záleží, jak dobře se tento sport naučíme. A je to pouze on, kdo nám může pomoci si vybrat správný typ kurzu. Zda to bude kurz individuální, při kterém budeme na kurtu pouze my a on. Nebo kurz skupinový, ve kterém budeme také s ostatními hráči. Skupinový trénink absolvují lidé mající stejnou hráčskou úroveň a není jich zde více, než čtyři. Výhodou tenisu je, že jej mohou absolvovat jak malé čtyřleté děti, tak i senioři. A kde se tenis hraje? Většinou na venkovních kurtech a v případě deště či jinak nepříznivého počasí či v zimě jsou k dispozici tenis ové haly.

Pro kterou tenisovou školu se rozhodnout?

Výběr tenisové školy je daleko složitější, než se může na první pohled zdát. Vůbec nejdůležitější je výběr schopného trenéra, při jehož výběru bychom se měli přesvědčit, zda vůbec tenis někdy hrál. A právě proto záleží na výběru školy. Čím lepší škola je a čím více tenisu věnuje třeba v podobě turnajů a různých kurzů, soustředění, tenisových táborů a pobytů, tím povolanější lidé v ní pracují. Máte-li vybráno pár tenisových škol a neumíte se rozhodnout, navštivte je jednu po druhé. Při této návštěvě můžete vyzkoušet jednu lekci tenisu a hned budete Váš výběr jednodušší.

Kondiční trénink Praha 4

Tento druh tréninků je prováděn celý rok a je ideální součástí běžných tréninkových aktivit. Kondiční trénink je určen pro mládež. Součástí kondičních tréninků je speciální cvičení, které je zaměřeno na nezbytné prvky projevující se v tenise.

Všestranná pohybová průprava Praha 4

Pohybová průprava je pro tenis nezbytně nutná. Daleko více to platí v případě, že se jedná o malé děti ve věku od pěti do deseti let. Tento druh výuky je zaměřen na správné sportovní techniky a to zejména orientované na běh, správné držení těla, cvičení na rozvoj koordinace, motoriky, rychlosti atd. Tento druh tréninku je, jak již bylo uvedeno výše určen pro malé děti a jako takový je nesen v duchu her.

Tenisová školička v Praze 4

Školička je vhodná pro děti od čtyř do sedmi let a zapisují se do ní právě děti, které nemají předchozí tenisovou průpravu. Ve školičce se děti naučí pohybovým dovednostem, osvojí si tenisové základy. V tenisové školičce se pohybují děti, mající sportovní ambice či takové, které se v budoucnu chtějí tenisu věnovat závodně. Při výuce děti používají zkrácené rakety a pěnové míčky atd. Trénink v tenisové školičce probíhá v počtu 6-10 dětí.

Skupinový trénink tenisu Praha 4

Tohoto tréninku jsou účastni hráči všech věkových kategorií a hráčských úrovní. Je zaměřen na zdokonalování tenisové techniky, učení základů taktiky a pravidel hry. Dále se zde pak rozvíjejí pohybové dovednosti apod. To, že se pracuje ve skupině, dovoluje učit hráče taktické varianty ve dvouhrách, čtyřhrách, základy tenisové psychologie atd.

Individuální trénink tenisu Praha 4

Opakem skupinového tréninku je trénink individuální, který je vhodný pro všechny lidi od naprostých začátečníků, až po profesionální hráče. Tím, že máte trenéra pouze pro sebe, můžete se zdokonalovat přesně v tom, co potřebujete. Trenér připraví individuální plán přípravy. Cílem individuálního tréninku je zvládnout tenisové techniky a poté je umět využít v zápase.  I když je individuální trénink nejlepší formou výuky, je potřeba jej kombinovat s výukou skupinovou.

Je pro Vás tenis tím pravým?

Přemýšlíte nad vhodnou sportovní aktivitou a napadl Vás také tenis? Nevíte přesně, zda je pro Vás tenis to pravé? Proč se lidé do tenisu vůbec pouštějí? Především proto, aby se jim zlepšila fyzická kondice a také pro zpevnění těla. Tenis je rovněž ideálním sportem pomáhajícím s hubnutím. K tomu, abychom zhubli, však musíme provádět ještě další sportovní aktivity, neboť tenis se zaměřuje pouze na jednostrannou zátěž. Tenisem, tedy v případě, že jej budeme praktikovat pravidelně, se zlepšíme v obratnosti a také získáme svalovou hmotu. Je to právě tenis, který Vám pomůže zbavit se přebytečné energie a navíc Vám další energii dodat. Zejména pro děti je tenis vhodným sportem, tedy především pro děti bez jakéhokoli nadšení a sebedůvěry. Tenisem, se Vaše dítě tzv. zocelí. Je to sport, při kterém se naučí sebedůvěře, zodpovědnosti atd. Srovnávání se soupeři je ideální motivace k lepším výkonům a k rychlejšímu dosažení cílů. Bude-li navíc Vaše dítě trénovat zkušený profesionál, naučí vaše dítě zodpovědnosti a to jak za své chyby, tak i dokonalé výsledky.

Chcete hrát tenis také jinde než jen v kurzu?

Pokud ano, pak je zde možnost účastnit se různých tenisových turnajů či rekreačních pobytů. Mnohé tyto pobyty realizují tenisové školy, a třeba to bude i škola, do které jste se zapsali na tenisový kurz. Rekreační pobyt, jehož součástí je tenis či dokonce turnaj, nám dává možnost si nejen odpočinout od města a shonu. Můžete se zde setkat s lidmi, kteří mají stejnou zálibu, tedy tenis a je to ideální místo, kde můžete najít nové přátele. Tyto pobyty nejsou zaměřeny pouze na tenis, ale lze na nich kupříkladu jezdit na koni, kole či jinak sportovat. Aktivity jsou na těchto pobytech zaměřeny na všechny druhy sportů.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id13820 (magazinpodnikani.cz#2794)


Přidat komentář