Tenisová škola - okres Opava

Také vás zaujal bílý sport? Není divu, tenis patří mezi nejoblíbenější sporty pro lidi všech věkových kategorií. Nikdy není pozdě pořídit si raketu, tenisový dres a začít s hodinami tréninku pod vedením trenéra.

Naučte se hrát tenis pod vedením trenéra

Někteří mají stále v živé paměti to, jak se je rodiče pokoušeli vést ke sportu. Koupily se rakety a tatínek dovedl své děti na dětské hřiště, kde je nechal zkoušet si údery tenisovým míčkem o zeď. Potom následovalo pár lekcí opět pod tatínkovým vedením na kurtu a zápal pro hru začal postupně vyhasínat. Rodiče neměli čas na to, pravidelně se dětem a výuce tenisu věnovat. Za druhé, laické vedení nebylo provázeno valnými pokroky, protože rodiče samozřejmě nebyli znalí profesionálních technik a postupu výuky, aby si dítě osvojilo tento krásný a zábavný sport co nejdříve. Jestliže dítě u tenisu nevydrželo, je to velká škoda. Pod odborným vedením však výuka brzy nese ovoce, sami se přesvědčte v tenisové škole, například v Kravařích.

Proč se zapsat do tenisové školy v Kravařích

Nejčastěji zapisují rodiče do tenisové školy svoje děti. Jednoduše jim chtějí dát možnost naučit se hrát tenis a zjistit, zda je to bude bavit a budou se tomuto sportu do budoucna věnovat. Pokud se vám tenis líbí a litujete, že vás na něj rodiče nedali, přihlaste se do tenisového kurzu sami. Udělejte si čas pro sebe a dopřejte si sportovní vyžití a zároveň relaxaci po namáhavém pracovním dni a starostech o domácnost. Tenisovou školu navštěvují i hráči, kteří se chtějí zdokonalit v tenise, nebo si chtějí zahrát, ale nemají partnera. Důvod, proč pravidelně docházet na trénink, se vždycky najde. Jen stačí najít ono dostatečné odhodlání. Od té chvíle nebudete odkázáni pouze na sledování tenisových turnajů v televizi, ale začnete je osobně prožívat na vlastní kůži. Začněte třeba pořízením tenisového vybavení.

Jak správně vybrat tenisovou raketu?

Raketa není nejlevnější pomůcku, proto si na výběru dejte záležet. Raketa také bude mít vliv na vaši budoucí hru. Hned na začátku je třeba určit vlastní úroveň. Na základě toho se vybírá velikost aktivní úderové plochy, velikost hlavy, hmotnost, volí se vyvážení a ostatní parametry rakety. Nabídka raket je široká, existují rakety různých velikostí, tvarů, barev a značek. Jak se v tom vyznat? Ať už jste začátečník, nebo profesionální hráč, vždy se vám budou hodit cenné rady. Odborníky, kteří vám s výběrem rakety pomohou, najdete v každé kvalitní tenisové škole. Některé přímo nabízejí prodej tenisového vybavení, tak toho využijte.

Tenisová přípravka Opavsko

Pro úplné začátečníky je ideální navštěvovat kurz tenisové přípravky. Ten je určen pro děti ve věku od čtyř do šesti let, tedy pro ty nejmenší budoucí nadějné tenisty. Počet dětí v kurzu je limitován, a to z důvodu, aby trenéři mohli věnovat potřebnou pozornost každému účastníku zvlášť. Smyslem přípravky je naučit děti krůček po krůčku sportovat, naučit se pracovat a hrát si s míčem a získat základy koordinace, která je nezbytná pro další vývoj dítěte. Dítěti se dostane všestranný rozvoj pohybových dovedností a také si v přípravce osvojí základy tenisové techniky.

Trenéři se snaží vést zábavnou formou, aby u dětí vzbudili o tenis zájem a udrželi jejich koncentraci po celou dobu tréninku. Využívají se různé tenisové pomůcky, jako například mini sítě, dětské rakety a barevné míčky. Pod odborným vedením si vaše děti sport zamilují a hlavně budou kvalitně připraveni k dalšímu kroku, přímo k výuce tenisu.

Individuální trénink tenisu Opavsko

Individuální trénink je zaměřen na osobní rozvoj konkrétního hráče a kvalitu jeho hry a individualitu, proto je co do výuky nejúčinnější. Takový trénink je vhodný pro hráče jakékoli výkonnostní úrovně. Pro začátečníky i pokročilé, či profesionály, dospělé i děti. Plán tréninku je sestaven dle vývoje pokročilosti, schopností, talentu a potřeb daného hráče. Velkou výhodu představuje fakt, že trenér se může v individuálně vedeném tréninku zaměřit na slabší stránky klienta a postupně pomáhat tyto slabiny odstranit a vypilovat techniku hry k vyšší pokročilosti.

Osobní trenér tenisu v Opavě a okolí

Pro závodní hráče je velkou výhodou a pomocí právě** individuální trénink** pod vedením osobního trenéra. Jede se dle tréninkového plánu, který je nastaven hráči na míru, aby mohl efektivně rozvíjet svoji techniku. Osobní trenér také může provázet hráče na turnajích.

Skupinový trénink tenisu Opavsko

Skupinový trénink je určen pro skupinu hráčů, od dvou až do šesti. Čím menší je skupina, tím více se může trenér jednotlivým klientům věnovat. Je určen pro děti i dospělé, a to v různých stupních pokročilosti. Skupina se tvoří dle výkonnosti jednotlivých účastníků a jejich věku. Výhodou oproti individuálnímu tréninku je jeho cenová dostupnost, což je pro mnohé rodiny zásadní faktor. Hráči zde dostávají větší možnost projevit svoji soutěživost a poměřovat se se soupeři, vytvářejí si tenisový kolektiv. Pro děti a mládež je tento typ tréninku velmi zábavný, neboť ho mohou absolvovat se svými kamarády.

Co je kondiční trénink?

Každý profesionální tenista pravidelně absolvuje kondiční tréninky. Tento trénink je však účinný a doporučovaný v podstatě každému tenistovi. Na co se zaměřuje? Všeobecně na zvýšení kondice a fyzické zdatnosti, zlepšení koordinace a obratnosti, vylepšení tenisového pohybu na dvorci. Hráč se naučí techniku správného rozcvičení, které je nezbytné provádět před každým sportovním výkonem. Chrání tak svaly a šlachy před jejich poškozením, natažením, či natržením. Strečink se provádí také po tréninku. Má také kompenzační část, která zahrnuje protahování a posilování svalů a partií, které to potřebují, ale také těch, které jsou při hře více či méně opomíjeny. Součástí kondičního tréninku jsou i míčové a jiné doplňkové sporty.

Teď už jen zbývá zvolit si takový kurz, který bude vám nebo vašim dětem vyhovovat a směle do toho!

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id13834 (magazinpodnikani.cz#2808)


Přidat komentář