Tenisová škola - Kolín

Přemýšlíte, jak vaše neposedné dítě zabavit a zároveň u něj rozvíjet zdravého ducha a podporovat zdravý životní styl? Přihlaste jej do tenisové školičky, kde se pod vedením zkušeného trenéra může dopracovat k vynikajícím výsledkům.

Tenis patří mezi nejoblíbenější sporty ve světě i u nás, čemuž odpovídá i stále narůstající počet zájemců o tento druh sportu. Jde o sport, který se odehrává na tenisovém dvorci zvaném kurtu, kde proti sobě stojí soupeři, kteří se snaží odrazit míček tenisovou raketou způsobem, který co nejvíce ztíží odpal protihráče. Tenis můžou hrát jak hráči dva, tak i čtyři. Nezáleží přitom na pohlaví ani věku jednotlivých hráčů. Tenis je zkrátka sport pro všechny. Bezesporu patří mezi nejvíce elegantní hry, které se hrají již tolik let a stále patří k velmi oblíbeným. Pravidla tenisu jsou jednoduché a výbava pro tenis není finančně náročná, jako třeba u jiných sportů. Proto si tenis může dovolit hrát zcela každý, komu se tento sport zalíbil a chtěl by se mu věnovat.

Tenisový trenér Kolín

Tenis je specifický sport, u kterého člověk velmi snadno získá špatné návyky, které se o to hůře odstraňují. Z toho důvodu se rozhodně vyplatí využít služeb tenisového trenéra a to nejen pro začátečníky, ale také pro pokročilé nebo přímo pro závodní hráče.  Zvláště pro malé děti je tenisový trenér téměř naprosto nepostradatelný. Dokáže totiž sestavit správný trénink, který dítě zaujme, který jej bude motivovat, dokáže efektivně odstranit chyby. Dobrý trenér tenisu by měl mít sám bohaté zkušenosti se závodním tenisem, musí být trpělivý, musí být empatický a také musí být dobrým psychologem, protože tenis je častokrát i psychicky náročné. Profesionální tenisový trenér musí hráči dokázat poradit, jak hrát, jak se během zápasu chovat a jakých chyb se vyvarovat.

Tenisový trénink, sestavení tenisového tréninku

Měl by být sestaven tak, aby odpovídal kvalitám a zkušenostem trénovaného hráče. Tenisový trénink nesmí být příliš jednoduchý, ale ani přehnaně náročný. Sám trenér nejlépe ví, jaký hráč a jaká osobnost před ním stojí, s kým pracuje a jak tenisový trénink nejlépe sestavit, aby bylo dosaženo požadovaného. Hráč si bez trenéra sám není schopen sestavit trénink tak, aby byl neustále motivovat a hecován k lepším a lepším výsledkům.

Individuální tréninky tenisu v Kolíně a okolí

Pokud si přejete naučit se tenis, zdokonalit techniku úderů, osvojit si taktiku hry nebo hrát tenis na vrcholové úrovni, je potřeba využít individuálních tenisových tréninků, kdy se trenér věnuje pouze vám. Individuální tenisové kurzy jsou jak pro úplné začátečníky, tak i pro pokročilé nebo závodní hráče. Díky individuálnímu tréninku můžete dosáhnout v krátkém čase podstatně lepších výsledků než při skupinové výuce. Individuální tenisový trénink je určen pro všechny bez ohledu na výkonnostní úroveň a věk.

Individuální tenisový plán a jeho nastavení

K dosažení maximální výkonnosti a perfektních výsledků je vhodné nastavit individuální plán každého hráče. Ten se sestavuje na základě vstupních testů tak, aby byl individuální plán sestaven přímo na tělo konkrétnímu tenistovi. Plán se samozřejmě v průběhu doby upravuje, aby u hráče docházelo k neustále se zvyšující výkonnosti.

Skupinový trénink tenisu v Kolíně a okolí

Chcete se naučit tenis nebo máte zájem na tom přihlásit vaše dítě do sportovního kroužku? V tom případě skupinový tenisový trénink může být to pravé. Takový trénink probíhá ve skupince 3-4 hráčů. Díky takto malému počtu má každé dítě možnost dostatečně si zahrát a naučit se tenisu na velmi dobré úrovni. Skupinový trénink je vhodný především při začátečníky v tenisu, aby se mohli seznámit se základními postoji, s údery, s herní taktikou a pohybem. Skupinový trénink musí být samozřejmě i zábavou, zvláště pokud se týká dětí, kterou profesionální trenéři vždy zaručí.

Tenisová školička Kolín

Tenisová školička je určena pro děti již od 4 let věku. Je to bezvadná příležitost, jak dítě vést ke sportu, jak v něm rozvíjet snahu, píli, motivaci a postarat se také o zábavu a příjemně trávený volný čas na čerstvém vzduchu. Máte obavu, že přihlásíte dítě do tenisové školičky a tento sport jej nebude bavit? Najděte si takovou školičku, kde nabízí zkušební hodiny tenisu zdarma v řádu několika týdnů nebo i měsíců. Přiveďte dítě do tenisové školičky a vyzkoušejte, zda se mu bude líbit pohybovat se s raketou po tenisovém kurtu. Výbavu zatím kupovat nemusíte, vše vám bude zapůjčeno v tenisovém klubu. V tenisové školičce působí zkušení trenéři a tato výuka může probíhat celoročně. Děti můžou hrát buď rekreačně pro radost, nebo závodně v družstvech. Trénink v tenisové školičce je veden zábavnou formou za využití her a různých soutěží, aby se každé dítě zdokonalilo ve fyzických dovednostech, obratnosti, v rychlosti a koordinaci.

Jaká jsou pravidla tenisu?

Hra se začíná podáním ze zadní čáry tím, že si hráč míček nadhodí a odpálí ho tak, aby přeletěl síť a dopadl do opačného čtverce na soupeřovi půlce dvorce. Tenis se hraje na tenisovém kurtu, který je obdélníkového tvaru a o rozměrech 23,77 a 8,23 metru. Kurt je uprostřed rozdělen sítí. Nezáleží na povrchu kurtu. Ten může být z antuky, z trávníku, nebo z betonu. K tenisu se používá tenisová raketa, která je tvořena strunami. Jsou i přesné požadavky na tenisovou raketu, kdy raketa musí být menší než 73,66 cm a nesmí být širší než 31,75 cm. K tenisu se používá tenisový míček, který je potažen žlutým látkovým potahem. Tenis se může hrát venku, ale i v tenisových halách. Můžete se jej naučit sami, nebo si zaplatit speciální kurzy či navštěvovat tenisovou školu pod dohledem instruktora, který vás naučí základy hry, seznámí vás podrobně s tímto sportem a poradí, jak hrát, jak se pohybovat, držet tenisovou raketu v ruce, abyste dosáhli dobrých výsledků.

Proč hrát právě tenis?

Tenis je sport, který je vhodný pro všechny generace. Tenisu se věnují i ty nejmenší děti, stejně jako dospělí jedinci a lidé v pokročilém a důchodovém věku. Tenis je sport, který můžete hrát prakticky kdykoliv, neboť tenisové kurty jsou k dispozici téměř všude. Tenisová raketa je dobře skladná a proto vám nebude překážet, pokud ji budete např. vozit ve vozidle nebo si ji s sebou zabalíte na cesty. Díky tenisu si zvýšíte fyzickou kondici a zpevníte celé tělo. Tenis ale má vliv na rozvoj motivace, učí lidi aktivně využívat mozek, neboť hra vyžaduje také přemýšlení, učí je týmové práci, komunikaci v kolektivu, apod. Tenis má vliv na celkový rozvoj fyzické i duševní stránky člověka bez ohledu na věk a pohlaví.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id13844 (magazinpodnikani.cz#2818)


Přidat komentář