Tenisová škola - Jihlava

Tenis je hra, která baví sportovce všech generací. Má-li Vaše dítě zájem naučit se tenis, nebo jste sami usoudili, že by jej tento druh sportu mohl bavit, přihlaste jej do tenisové školy. Tenis se tak pro něj stane mnohem více atraktivním sportem.

Tenis patří k velmi oblíbené společenské míčové hře, a zároveň i k jednomu z nejsledovanějších sportů na světě. Tenis baví muže, ženy i děti, kteří se mu buď věnují aktivně, nebo pasivně sledováním v televizi. Tenis je zkrátka líbivý sport, který láká mnoho zájemců o sportovní život. Ve své moderní podobě vznikl tenis v 19. století. Jeho kořeny jsou ale položeny už v 16. století. Pro svou oblíbenost byl tento druh sportu zařazen i do programu moderních olympijských her.

Tenisové kurty, tenis v kryté hale Jihlava

Tenis, označován také jako bílý sport, patří k míčovým hrám, které lze provozovat v každém věku. Nezáleží na tom, zda dáte poprvé tenisovou raketu do ruky dvouletému dítěti nebo důchodci. Pokud má člověk zájem se tomuto krásnému sportu naučit, věk pro něj nemůže být překážkou. Pravidla tenisu jsou jednoduchá. Tenis se hraje na tenisovém kurtu, který je přesně uprostřed rozdělen sítí, čímž jsou přesně určeny strany protihráčů. Povrchy tenisových kurtů můžou být různé, může se jednat o hřiště antukové, nebo např. travnaté. Tenis se samozřejmě hraje i v kryté hale, kde může být povrch gumový. Povrch má rozhodně vliv na celkový styl hry, neboť ovlivňuje rychlost pohybu míčku, výšku odrazu apod.

Tenisová škola pro děti a mládež Jihlava

Láká Vaše dítě tenis a chtělo by se jej naučit? Nebo má sen být rovnou v daném sportu úspěšné? Výborně! Podpořte jej. Tenis je přece tak krásný sport, a pokud se vaše dítě pro něj rozhodne, buďte rádi. K tomu, aby se vaše dítě naučilo tenis hrát, je potřeba trenéra, který jej povede, který dítě seznámí s pravidly tenisu, naučí jej údery a podání a který jej bude podporovat v jeho kariéře, která může být samozřejmě velmi úspěšná, bude-li dítě tenis bavit a bude-li se mu naplno pod dohledem trenéra věnovat. Tenisová škola představuje soustavnou přípravu dětí a mladých hráčů na budoucí tenisové působení. Záleží na škole, od jakého věku můžete své dítě přihlásit. Někteří trenéři trénují děti již od 4 let, někteří od nástupu do základní školy. Tenisová školička

Proč přihlásit dítě do tenisu?

Tenis je krásný a skvělý sport pro děti všech věkových kategorií. Tenis umožňuje dětem rozvíjet jejich pohybové dovednosti, učí je být členem týmu, ale poznat a rozvíjet i aspekty individuálního sportu. Pokud dítě přivedete do tenisové školy, bude mu nabídnuta možnost se s tenisem seznámit a naučit se jej. Tenis pak bude moci provozovat celý život a věřte, že za to bude vděčné. Vždyť v každém městě se nacházejí tenisové kurty, tyto jsou i častou výbavou hotelových areálů, tenis může člověk hrát v rámci své dovolené v zahraničí, atd. Součástí tenisové školy je i pravidelná všestranná průprava, v rámci které se děti naučí základním pohybovým návykům.

Co je cílem tenisové školy pro děti?

V tenisové škole se děti naučí zvládnout tenisovou techniku a to i zábavnou formou, která bude děti bavit, která bude pro ně velmi přirozená, nenásilná a která zvýší jejich aktivitu i motivaci. V tenisové škole budou dětem poskytnuty různé upravené pomůcky a vybavení, aby se jim tenis lépe učil, aby jej zvládali, a aby je tak motivoval k dalším a lepším výkonům. Tenis jako zábavný míčový sport má pozitivní vliv na rozvoj dítěte v oblasti jeho motorických schopností, ale také na rozvoj v oblasti mentální, sociální, morální, emocionální i zdravotní.

Jak vybrat tenisového trenéra?

Při výběru vždy záleží na tom, čeho chcete v tenise dosáhnout. Zda se chcete naučit tenis hrát rekreačně, zda už tenis hrát umíte, ale potřebujete si jej jen znovu připomenout, záleží také na tom, zda tenis umíte hrát, ale chybí vám protihráč a proto máte zájem o tenisového trenéra, se kterým si můžete kvalitně zahrát a ještě se při hře naučit několik dobrých úderů, nebo chcete v tenise dosáhnout vrcholové úrovně. Motivy každého zájemce o tenisového trenéra jsou různé a podle toho bude zřejmě každý budoucí hráč vybírat i svého trenéra. Pokud vyhledáte tenisového trenéra, jistě proto, abyste se v tenise zl epšili a dostali se tak na vyšší herní úroveň. Jsou různí tenisoví trenéři. Trénovat vás může kamarád, který tenis umí lépe než vy, rodič, který se tenisu dříve věnoval nebo akreditovaný trenér, který má s vedením tenistů zkušenosti, dokáže hráče povzbudit, naučit je tenisu a společně s nimi dosáhnout perfektní výsledky.

Profesionální trenér tenisu v JihlavěTenisový trenér

Pokud se chcete naučit hrát tenis skutečně dobře, porozumět jeho pravidlům, naučit se správně držet tenisovou raketu, provádět správné tenisové údery, naučit se podávat, atd., vždy je nutné mít dobrého tenisového trenéra. Trenér na sebe váže odpovědnost za přípravu tenistů. Náplní jeho činnosti je především výchovně-vzdělávací proces. Nestačí, aby měl trenér pouze dostatek zkušeností, ale také aby byl odpovědný, ctižádostivý, aby k vám byl přímý a upřímný a emočně stabilní. Jen pod vedením takového člověka se můžete naučit všemu, co v tenise potřebujete a budete se v jeho přítomnosti cítit dobře, což je samozřejmě velmi důležité pro výuku. Profesionální tenisový trenér hráče vychovává a připravuje na sportovní výkon. Tenisový trenér je dostatečně silnou osobností, která dokáže obhájit svou koncepci z hlediska dlouhodobé perspektivy. Poznat kvalitu trenéra je pro toho, kdo s tenisem dosud nemá žádné zkušenosti, dosti obtížné. Nechejte si proto poradit, dejte na reference a na zkušenosti svých přátel s profesionálním trenérem.

Tenisové vybavení, nákup v Jihlavě

Žádný sport, a tedy ani tenis, se neobejde bez tenisového vybavení. K tenisovému vybavení patří tenisová raketa, tenisový míček a síť. Samozřejmě si můžete k tomuto základnímu vybavení pořídit i omotávky, kvalitní tenisovou obuv, potítka na ruky, tenisové oblečení, tašku na tenisové vybavení, atd. Vybrat si tenisovou raketu, která bude dobrá a vhodná pro vaše tenisové výkony, není jednoduché. Pokud zatím žádnou nemáte a teprve se chystáte začít s tenisem, rozhodně se s výběrem rakety poraďte se svým trenérem, který vám doporučí tu, se kterou se vám bude hrát nejlépe a která bude odpovídat vaší úrovni tenisu. Existují značné rozdíly v tenisových raketách, ve velikosti hlavy rakety, ve velikosti rámu, v hmotnosti, vyvážení, velikosti gripu, vzoru výpletu, atd. Nepodceňujte výběr tohoto vybavení a nechejte si poradit.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id13835 (magazinpodnikani.cz#2809)


Přidat komentář