Tenisová škola - Frýdek Místek

Pozorujete své dítě, jak se nudí a celý den sedí u televize nebo počítače? Zbytečně nepřemýšlejte a zapište jej do sportovního kroužku. Ideálním sportem může být např. tenis.

Tenis je jedním z nejoblíbenějších sportů na světě. Najdeme přibližně 30 milionů hráčů, kteří se tomuto sportu věnují. Z tohoto olympijského sportu časem vzniklo několik podobných sportů, které se hrají většinou pod střechou a na speciálních kurtech, jmenujme např. squash, ricochet nebo plážový tenis. Tenis se může člověk naučit v každém věku. Pro ty nejmenší jsou zde tenisové školky, kde můžete vaše dítě zapsat už ve 4 letech. Také pro dospělé, kteří se chtějí naučit hrát tenis, je zde velké množství možností. Najděte si v místě bydliště tenisovou školu a informujte se o službách, které nabízí.

Tenisová škola - Frýdek Místek

Chcete, aby se Vaše dítě naučilo hrát tenis? Nebo chcete začít s tenisem Vy? Tenisová akademie je pro děti všech věkových kategorií a je určena jak pro hráče rekreační, tak profesionální. Každému dítěti je zde sestaven individuální plán, který vychází z jeho potřeb. Nabídnout Vám zde mohou následující tenisové programy:

  • Tenisová školka pro nejmenší (pro děti od 4 let, skupinové nebo individuální lekce, maximální počet dětí ve skupině jsou 4)
  • Tenisové tréninky pro rekreační hráče (probíhají jednotlivě nebo ve dvojicích, tenisový program je přizpůsoben individuálně každému hráči v závislosti na časových a fyzických možnostech)
  • Tenisové tréninky pro závodní hráče (individuální program pro profesionální hráče tenisu)

Profesionální trenéři si zde zakládají na vytvoření příjemného a přátelského prostředí. Tréninky jsou přizpůsobeny potřebám dětí, a tak jsou vedeny zábavnou formou.

Tenisová školka pro nejmenší ve Frýdku Místku

Do tenisových lekcí se mohou zapisovat děti již od 4 let. Jednotlivé tréninky mohou probíhat samostatně nebo ve skupinách. Vždy záleží na konkrétní tenisové škole, kolik dětí připadne ve skupině na jednoho trenéra. Tréninky jsou plně přizpůsobeny dětem a jejich možnostem. Tenisové školky jsou založeny na hravé formě tak, aby se zde dítě rádo vracelo a vytvořilo si pozitivní vztah k pohybu a sportům vůbec.

Pro vývoj dítěte je velmi důležitá smysluplná náplň volného času. Velkým problémem v současnosti je celkové snížení pohybové aktivity u dospělých, stejně je tomu i u dětí. Pohyb venku často nahrazuje hraní počítačových her a sledování televize. Následky tohoto způsobu života se začínají výrazně projevovat v některých západních zemích, kde bojují s dětskou obezitou. A tak je už od útlého věku u dítěte vytvářet pozitivní vztah ke sportu a pohybu. Snažíme se dítěte nabídnout různé sporty, zjišťujeme, co mu jde lépe a hůře a necháme jej vybrat sport, který mu nejvíce vyhovuje. Sportem na celý život se může stát právě tenis. Zájmové kroužky by měly být součástí týdenního programu školáků nebo předškoláků. Sportovní aktivity mohou pomoci dítěti vybít přebytečnou energii, odreagovat se od celodenního sezení v lavici a najít si nové kamarády. Dítě, které zažívá úspěch ve sportu je přirozeně sebevědomé. Tenisová školka dává dítěti pravidelnou možnost pohybu, rozvíjí u něj hrubou motoriku, dítě se učí koordinovat pohyby celkově a také pohyb ruky a oka, dítě se učí podstatu fair-play.

Tenis se také neřadí mezi finančně nejnáročnější sporty. Tenisovou raketu je možné půjčit, poté bude stačit kvalitní obuv, sportovní oblečení a vaše dítě může začít hrát. Tenis se řadí mezi individuální sporty, který ve vašem dítěti může podpořit samostatnost a zdravou drzost. Tento sport podporuje celkový rozvoj dítěte a to nejen po stránce fyzické, ale také psychické. Tenis rozvíjí soustředění, reakce, postřeh a zdravé sebevědomí dítěte.  Z vašeho dítěte nemusí být nutně profesionální hráč tenisu, ale právě díky vám může v tomto sportu objevit celoživotní koníček a po zbytek života jej rozvíjet a získávat z něj radost a novou energii.Tenisové tréninky pro rekreační a závodní hráče Právě rodiče jsou zprostředkovatelé mezi dítětem a sportem. A rodiče, kteří vidí, že se jejich dítě doma často nudí, je líné nebo má nadbytek energie, mohou přihlásit své děti do tenisových škol.

Tenisové tréninky pro rekreační a závodní hráče Frýdek Místek

Jedním z hlavních kritérií při výběru** tenisové školy** pro rekreační i závodní hráče je dobrý tenisový trenér. Tenis se řadí mezi velmi specifické sporty, kde můžete velmi lehce získat špatné návyky a tyto návyky se později obtížně odstraňují. A proto je velmi důležité najít si dobrého trenéra jak pro začátečníky, tak pro pokročilé hráče. Dobrý tenisový trenér umí sestavit správný trénink individuálně podle potřeb hráče. Dobrý trenér vidí chyby, které hráč dělá, umí mu je vysvětlit a dokáže je odstranit. Trenér by měl mít dostatek zkušeností v závodním tenise, dále musí mít také trpělivost a do jisté míry musí být trenér také dobrý psycholog. Každý hráč potřebuje dostatečnou motivaci a podporu od svého trenéra. Trénink by vždy měl odpovídat možnostem hráče, neměl by být ani příliš jednoduchý a ani příliš složitý. Správný trenér zná zásady tréninku, mezi které patří zahřátí a rozcvička, poté rozehrání a nácvik jednotlivých úderů a tenisových situací, trénink by měl být také věnován volejům a servisům.

Rekreační hráči se tak mohou rozhodnout pro tréninky individuální nebo skupinové. Závodní hráči mají vždy sestavený individuální program. Tenisový trenéři se snaží zaměřit na slabé stránky a rozvíjet je. Součástí tréninku u hráčů závodních je také kondiční trénink.

Jak vybrat tenisovou školu

Jak již bylo zmíněno, výše při výběru tenisové školy je velmi důležitý trenér, jeho zkušenosti, schopnosti a také osobnost. Dobré tenisové školy také často pořádají turnaje, kurzy, soustředění, tenisové tábory a pobyty pro své hráče. Když si nejste úplně jistí s výběrem té správné tenisové školy, můžete jich navštívit více, prohlídnout si zázemí, pohovořit s trenéry a poté bude vaše rozhodování jednodušší. Některé tenisové školy dokonce nabízí zdarma úvodní lekci. Během úvodní lekce můžete zjistit, že tenis není vhodný sport pro vás nebo vaše dítě nebo že vám nevyhovuje způsob vedení lekce.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id13831 (magazinpodnikani.cz#2805)


Diskuze a zkušenosti

Blanka Somrová | 14.08.2014 15:28
Re: Tenisová škola - Frýdek Místek dobrý den mam zájem o přihlášeni mého syna na tenis má 11let


Přidat komentář