Tandemový seskok padákem

Dostali jste jako novomanželé originální svatební dar - tandemový seskok padákem pro dva. Nemějte obavy a věřte, že zážitek bude stát za to a vzpomínky na videokazetě Vám uchovají tyto báječné pocity na hodně dlouho.

Tandemový seskok - volný pád

Tento zážitek popisují všichni jako pocit naprosté svobody a volnosti. Není neobvyklé, že po Vašem prvním tandemovém seskoku toužíte a mnohdy lidé propadnou parašutismu již na trvalo. Při volném pádu je Vaše hmotnost nulová a krom gravitační síly na Vás nepůsobí nic. V tu chvíli víte jak se cítí ptáci – už chápete, proč mají důvod ke zpěvu. Jen si zkuste přečíst reakce lidí, kteří již zažili seskok, jejich reakce jsou:

 • neopakovatelný okamžik
 • nepopsatelné štěstí
 • napumpování adrenalinem
 • nepopsatelné pocity
 • krása, volnost
 • pocit odevzdání

Instruktáž před seskokem padákem

Čeká Vás pouze krátká instruktáž, při které jste před seskokem poučeni o všem důležitém. Pak si obléknete kombinézu, postroj, brýle a instruktor má padák. Nastoupíte do letadla a vystoupáte do výšky která je optimální pro seskok. Přibližně 20 minut od odletu Vás tandempilot připne k sobě a připravíte se k seskoku. Výskok je ve výšce 4000 metrů – 50 vteřin volného pádu přibližně rychlostí 200 km za hodinu. Otevření padáku přijde na řadu asi ve 1500 metrech, poté si užijete nějakých 7-10 minut letu a pak hladce přistanete na zemi. No tak vidíte – nic to není.

Jaké si odnesete zážitky ze seskoku padákem?

Jednak si dokážete, že jste to zvládli. Pak nikdy nezapomenete na pocit krásy volného pádu a hlavně nezavírejte oči – ten překrásný pohled na matičku zemi pod Vámi je báječný. Tandempilot Vám půjčí řízení padáku, které předáte zpět před přistáním. Videozáznam Vašeho seskoku Vám bude svědkem, že se Vám to nezdálo a důkazem pro přátele, že jste to dokázali.

Omezení seskoků padákem

Před seskokem padákem dostanete k podpisu prohlášení o způsobilosti k seskoku. Máte-li vážné zdravotní problémy, sami víte, že pro Vás není takový sport vhodný. Ovšem do tohoto ranku se nepočítají třeba vozíčkáři, přestože mají vážný handicap, seskok padákem jim nikterak neublíží. Také další skupiny postižených osob se nemusí tomuto zážitku vyhýbat, stačí se poradit se svým lékařem a pak zažít to co ostatní lidé. Jsou to třeba lidé s poruchou sluchu nebo poruchami řeči, slabozrací atd. Mohou skákat i děti od 8 let. Není na závadu, položit dotaz, zda se seskok pro Vás hodí či nehodí.

Další omezení se může dotknout lidí s vysokou nadváhou, padák má samozřejmě také nějakou nosnost a pokud je v tandemu ještě instruktor, musí se brát ohled na obě osoby k sobě připoutané. Navíc obézní člověk nezvládne například zvednout, pokrčit a udržet nohy před sebou po dobu 10 sek. Což je velmi důležité při samotném přistání. Můžete si vyzkoušet v sedě na židli, zda obstojíte v této zkoušce.

Kurz pro přípravu na seskok padákem

Dnešní rádoby civilizovaný člověk prožívá svůj život většinou ve chvatu, stresu a obav o budoucnost. I když to nedává přímo na odiv svému okolí. Aby se odpoutal od všedních starostí, aby měl jen tu „svoji chvilku“, byl sám sebou, hledá někdy v parašutismu právě tohle. Když se rozhodnete pro samostatný seskok padákem, můžete prostě začít kurz, při kterém Vás na něj připraví.

Na jeden seskok, na dva nebo na tři, při těchto seskocích s Vámi jsou 2 instruktoři a kameraman, který pro Vás na přání seskoky zaznamená. Předchází tomu asi osmihodinové školení na zemi, kde Vás naučí základy ovládání vlastního těla, vše o volném pádu atd.

Lékařské vyšetření při žádosti o kurz tandemových seskoků

Pro seskoky v tandemu lékařské osvědčení nepotřebujete, ovšem chcete-li se zapsat do** kurzu pro samostatné seskoky**, zde již musíte svého lékaře o toto osvědčení požádat. Tandemový seskok není doporučován lidem s:

 • epilepsií
 • záchvaty
 • náhlými ztrátami zraku
 • omdléváním či jinými kolapsovými stavy
 • srdeční problémy
 • těžkou mentální nemocí
 • závislým na drogách nebo alkoholu

Historie padáku a seskoku padákem

Od pradávna lidé měli touhu napodobovat ptáky. Již kolem roku 1480 slavný Leonardo da Vinci navrhl padák. V roce 1783 padákem skočil Francouz Louis Sebastien Lenormand. První balený padák a seskok s ním pak byl vyzkoušen roku 1890. Dnešní vynález – malý padák, který vytáhne velký, vynalezl roku 1911 Ital Pino. Použity byly roku 1914 v 1. světové válce v Ruských bombardérech. Ve 2. světové válce byly používány již zdokonalené padáky balení do méně objemných vaků. Pro sportovní parašutismus nastala vhodná doba až po válce.

Bezpečnost seskoku padákem

Odborníci z leteckého oboru jednoznačně potvrzují, že máte-li obavy o svoji bezpečnost při některém adrenalinovém sportu, tandemový seskok je tou nejbezpečnější variantou, alespoň co se parašutistického oboru týká. Podle statistik je tento sport rozhodně bezpečnější, než-li obyčejná jízda autem po silnici. Padákové systémy jsou v současnosti zabezpečeny takovými technickými prvky, které sami vyhodnocují situaci a v případě potřeby se automaticky otevírá záložní padák. Každý poskytovatel tandemových i samostatných seskoků musí mít certifikované padáky.

Dárkový poukaz na seskok padákem

Nevíte-li si rady s dárkem pro kamaráda, novomanžele, šéfovou nebo dědečka, vyřešte to tandemovým seskokem. Kontaktujte firmu tuto službu poskytující a seznamte se s postupem. Nechte si potvrdit certifikát, poukaz nebo šek opravňující obdarovaného k tandemovému seskoku a pak se jen těšte na jeho reakci.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id12869 (magazinpodnikani.cz#453)


Přidat komentář