Osobní trenér golfu v Brně

Fascinuje Vás hra golfu? Jste však naprostým začátečníkem a prakticky ani nevíte, jak se při golfu stojí a odpaluje? Máte sice možnost dohledat si spoustu informací a rad v publikacích a na internetu, ovšem osobnímu trenérovi se nic nevyrovná.

Golf je stále více vyhledávaným sportem. Své příznivce si získává ve všech věkových kategorií. A je skutečně jedno, zda jste mužem nebo ženou. Žádná omezení, co se týká věku nebo pohlaví, zde nejsou.

Hraní golfu, trénink golfu Brno

Pro někoho, neznalého golfu, se může zdát samotná hra nudná, jednoduchá nebo příliš složitá. Z pohledu laika sleduje televizní zprávy, a poté ve sportovní rubrice je záběr na hráče golfu, kteří postávají u jamek, poté jeden z nich švihne** golfovou holí**, následně pomalým rozvážným krokem jde k jamce. Poznáte-li však golf blíže a seznámíte se s jeho pravidly a systémem, poznáte, proč je tolik oblíbeným a vyhledávaným sportem. Díky němu si nejen báječně provětráte hlavu na čerstvém vzduchu, poznáte nové lidi, ale naučíte se přesnosti, trpělivosti, nabudete klidu, odbouráte nahromaděný stres, který na nás útočí ze všech stran. Ale i Vaše tělo zaznamená změny. Při golfu, ač se to nezdá, nachodíte ne metry, ani desítky či stovky, ale kilometry, což se zákonitě odrazí na Vašich nohou, které zeštíhlí, a na pozadí, které se zpevní. A díky rázným, ostrým švihům, kterých je někdy zapotřebí, se zocelí Vaše paže, vytvarujete si ramena a zmizne třesoucí se kůže na tricepsech.

Vybíráme trenéra golfu v Brně

Mohlo by se zdát, že budete-li pátrat po vhodném trenérovi golfu, budete to mít těžké. Ovšem tím, jak se golf stává vyhledávaným sportem, logicky i přibývá trenérů. Ne však všichni jsou kvalifikovaní a mohou se pyšnit statusem osobního trenéra. Při výběru toho nejvhodnějšího instruktora pro Vás, se zaměřte na určité faktory, které Vám napoví, zda daný jedinec Vám bude moci a bude schopný předat kvalifikované rady a zkušenosti. Podle žebříčku trenérských kvalifikací můžete rozpoznat zkušeného trenéra GP, od méně zkušeného GP-4.

Kvalitního osobního trenéra, najdete především v golfových klubech. Pokud zrovna nechcete osobně obcházet jednotlivé kluby, popátrejte na internetu, což je mnohem rychlejší a efektivnější. Vytipujte si instruktora, podle jeho odbornosti, zkušeností a domluvte si s ním konzultační schůzku či rovnou jednu tzv. zkušební hodinu. Kvalitní trenér, kterému jde o předání zkušeností, naučit Vás kvalitně hrát, čímž rozšíříte řadu vášnivých golfistů, nebude s největší pravděpodobností nabízet například určitý počet výukových lekcí, které si budete muset zaplatit dopředu.

Povětšinou byste se měli naopak setkat s tím, že platíte jednotlivé lekce samostatně. Protože, co si budeme povídat, ne všichni si sednou s každým. A pokud byste měli trenéra, který Vám prostě nesedí, nebo Vám nevyhovuje styl jeho výuky, tak byste v prvním případě zaplatili x lekcí dopředu, a nakonec to skončí tak, že byste ze zaplacených lekcí třeba využili jen dvě. Kvalitní osobní trenér se nebojí, a je si vědom konkurence, je tedy zcela logické a počítá se tím, že si třeba vyzkoušíte dva tři trenéry a pak zůstanete u toho, který Vám nejvíce vyhovoval. Kolikrát však stačí jedna lekce u příslušného instruktora a poznáte, že s ním budete/nebudete spokojeni. U odborníka, trenéra golfu nevyjímaje, je předpoklad, že Vám zodpoví Vaše otázky, v tomto případě, týkající se samotné hry, vhodného vybavení, oděvu, golfové etiky aj.

Učíme se golf sami a s osobním trenérem Brno

Možná si říkáte proč oslovovat trenéra, když chcete začít a naučit se golf. Vždyť na internetu je tolik informací a jistě i najdete něco v odborných, tematicky laděných časopisech či knihách. Ano, jistě se můžete dozvědět spoustu užitečných rad, informací a tipů, ovšem knihy, ani internet Vás nenaučí samotné hře v praxi. Kniha Vás sotva opraví, když budete zaujímat špatný postoj při hře, nebo mít nesprávnou techniku odpalování apod. A co víc, osobní trenér Vám předá i své, studiem a praxí nabyté zkušenosti, grify apod.

Seznamte se s golfovou etikou

Společenská etika, to ano, víme, o co se jedná. Ale že golf má svoji vlastní golfovou etiku? Můžete se setkat nejen s všeobecnou golfovou etikou, ale také přímo určenou pro příslušné** golfové hřiště.** Co například zahrnuje golfová etiketa? Kupříkladu dodržování ticha při samotné hře. Není slušné, pokud budete hlasitým projevem rušit ostatní hráče, kteří se potřebují soustředit a maximálně koncentrovat. Již výše jsme zmínili, že při golfu se zklidníte, zkoncentrujete, odbouráte stres. Ovšem, pokud budete hlučet, snažit se rozptylovat ostatní, těžko sami najdete koncentraci. Určitě jste si všimli a zaujali Vás golfová autíčka, která jsou velmi výhodná, je-li** golfové hřiště** rozlehlé a Vy se nechcete příliš unavit, již z toho důvodu, že s sebou poponášíte hole. Ovšem, pokud si pronajmete vozík, je zapotřebí dbát pravidel, například jezdit přiměřenou rychlostí, tj. vozík skutečně není na závodění, i když to svádí, pro jízdu používat jen vyhrazené cesty aj.

Golfový slovník

Výše jsme uvedli několik zkratek, které jsou pro hráče golfu naprosto zažité, ovšem pro „golfem nepolíbené“, jsou jednou velkou neznámou. Co znamená kupříkladu:

PGA – neboli Professional Golfers Association, kdy se jedná o celosvětovou organizaci, která sdružuje profesionální golfisty. Stará se o vzdělávání profesionálů.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id12951 (magazinpodnikani.cz#635)


Přidat komentář