Osobní trenér golfu - kurzy golfu, Sokolov a okolí

Golf je sport, který provozuje stále více lidí. Elegance a ležérnost, které se snoubí v této aktivitě, se totiž hodí i pro méně pohyblivé jedince a atmosféra golfu zase umožňuje projednávat i obchod. Jak se golf můžete naučit?

Golf v Čechách, golfová hřiště v Česku

I když by se mohlo zdát, že** golf** k nám pronikl až v posledních letech, nebo že se** golfová hřiště** objevovala u nás jen sporadicky po revoluci, tak tomu tak není.** Golf** se u nás začal hrát již na počátku minulého století a stejně, jako je dnes tento sport vnímán, se mu věnovaly i vyšší vrstvy. Ovšem existovali i profesionální hráči golfu a konala se i různá utkání. To se odehrávalo hlavně před druhou světovou válkou. Jak možná tušíte, golf čekala zkouška při nástupu komunismu.

Totalitní režim měl golf skutečně za průnik kapitalistických manýrů do našich zemí. Nicméně golf se hrál stále, i když byly sporty, které byly více propagované. Po revoluci se golfoví nadšenci mohli opět více aktivně snažit o osvětu v tomto sportu. Obliba golfu roste ale hlavně v posledních letech, kdy se o golfu hovoří jako o snobském sportu, jenž provozují bohatí podnikatelé, kteří se při této činnosti soustředí spíše na obchodní jednání. Když se ale podíváte na to, že na karlovarském filmovém festivalu si takový Marek Eben nebo Jiří Bartoška nenechají uniknout golfová klání, tak uvidíte, že to s tím snobstvím tak žhavé nebude. Zejména poslední dva roky přichází golfu na chuť stále více lidí. Je to totiž sport, který možná může vypadat nudně, ale není tomu tak. Jednak se jedná o kolektivní sport. Není zde přehnaná rivalita, kdy se bojuje o míč, a tudíž také nehrozí zranění. Golf není až tak akční, a tak jej mohou provozovat méně pohybliví nebo starší lidé. Ovšem soustředěnost, správné držení hole, určitý dress code a přesnost odpalu jsou základem, který vede k úspěšnému provozování golfu.

Co potřebujete ke golfu?

Pokud chcete více provozovat tento sport, tak počítejte, že vybavení není levnou záležitostí. Potřebujete kvalitní holi, postupně si zakupujete více typů. Je očekáváno, že budete mít i příhodný oděv, který je v oblasti golfové společnosti očekáván. Nosí se tričko s rukávy a límečkem, ženy mohou obléci i tričko s límečkem bez rukávů. K tričku si vezmete dlouhé kalhoty nebo šortky ke kolenům, ženy pak mohou vzít sukni. Nemyslete si ale, že to je dáno snobstvím, jak se někteří snaží tvrdit. Když se někdo více věnuje jakémukoli sportu, tak investice do něj jsou větší a určité zvyky jsou logické, ať se jedná o golf, fotbal nebo plavání.

Golf - jaký máte handicap?

Zmiňovat zde terminologii nemusíme, ale co většinu lidí, i ty, kteří se golfu nechtějí věnovat, zajímá, je jedno heslo. Handicap neboli hendikep. Často se o něm mluví, hráči golfu se zmiňují o různých číslech, ale širší veřejnost často neví, o co se jedná a jak se handicap měří.

Handicap je tedy stupeň, který ukazuje na výkonnost a úroveň, které hráč golfu dosahuje. Každý hráč začíná na startovním čísle 54 a tím, jak se hráč zlepšuje, tak se číslo snižuje. Číslo samotné pak vyjadřuje, kolik odpalů nad normu je hráč schopen odehrát v rámci kola. Pokud se jedná o profesionální hráče golfu, tak ti jsou na takové úrovni, že se u nich handicap už neuvádí.

Jaká jsou pravidla golfu?

Golfové hřiště se skládá z několika jamek, kam se odpalují golfové míčky. Při sportu je pak nejdůležitější odpal, kterým hráč přibližuje míček do jamky. Zde je důležité správné držení hole, postoj hráče, namíření do jamky nebo síla úderu. I když golf vypadá jednoduše, tak hra není zas až tak fyzicky jednoduchá, ale díky určité kardiovaskulární nenáročnosti ji mohou provozovat i lidé méně fyzicky zdatní.

Když hrajete golf, tak musíte dostat míček do jamky a to nejlépe za co nejmenšího počtu úderů. I zde existují určité hranice, kde všude se smíte pohybovat, ostatní oblast už je pak klasický aut, a pokud se tam dostanete, tak se vracíte na místo, kde jste hráli poslední odpal. Počítá se vám ovšem trestná rána. Až si vyzkoušíte golf, uvidíte, jak je složité odhadnout zejména sílu úderu. I když se pohybujete v blízkosti jamky, snadno přestřelíte nebo naopak nedostřelíte.

Míčku samotného se všeobecně nesmíte dotknout, musíte hrát tak, jak jste odpálili poslední hod. Pokud se vám podařilo míček umístit na nehratelné místo (např. vadí zde strom nebo jiná překážka), tak pak se musí míček přemístit, ale máte rovněž trestnou ránu.

Golf může mít i různé překážky, jako je písek či voda, na závěrečném poli s jamkou, tzv. greenu, je pak čistý terén.

Důležité je i určité sportovní chování. Golf je klidná hra, tak se nehodí být příliš hluční nebo přehnaně pobíhaví. Při odpalech si dejte zejména pozor, ať neodpálíte i spoluhráče, což se občas stává.

Golf a minigolf

Pokud se jdete někam bavit s přáteli, tak se často stává, že u restaurací je i přilehlé hřiště, kde se hraje minigolf. Jedná se o volnočasovou aktivitu, která ale s klasickým golfem má jen společné odpaly a určitý systém hry.** Minigolf** je vyloženě zábava pro ty, kteří nechtějí jen tak posedávat u dobrého pití. Různý terén a překážky nevyžadují vyloženě profesionální údery, není zde třeba dress code ani více typů holí. Leccos ale zde můžete natrénovat na klasický golf.

Kurzy golfu Sokolov a okolí

Máte stále pocit, že golf není až tak záživná hra? Skutečně tomu tak není. Jedná se o sofistikovaný sport, který má svá pravidla a uvidíte, že jednotlivé švihy vám pomohou získat si lepší kondici. S nadcházejícím jarem se proto vydejte na green na Sokolovsku. Jednak se zabavíte a užijete si aktivitu s přáteli.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id12941 (magazinpodnikani.cz#608)


Přidat komentář