Kurzy tenisu - Praha

Zaujal Vás tenis a chcete se jej naučit? Máte doma děti, kterým se tenis líbí a chtěly by si jej vyzkoušet? Pak je zde jen jedna možnost jak toho dosáhnout. Tou možností je vyhledat profesionální tenisovou školu či kurz tenisu.

Tenis byl donedávna brán jako sport, který si mohou dovolit pouze bohatí lidé. Do určité doby tomu tak i bylo, ale dnes je vše jinak a tak můžete třeba i Vy nechat zapsat sebe nebo své dítě do tenisové školy Praha na kurzy tenisu.

Kurzy tenisu v Praze

Tenis je sport jak jen to říci, dle mého názoru vznešený. Abychom však mohli tenis hrát alespoň trochu jako profesionálové, je potřeba se jej naučit. A kde jinde se nám to podaří, než v tenisové škole či na kurzech tenisu? To, že se na kurz tenisu přihlásíte kupříkladu ve svých čtyřiceti letech, není vůbec žádná ostuda. Profesionální trenéři jsou schopni naučit jak malé děti, tak i mládež nebo právě Vás ve vyšším věku. Je to jeden z mála sportů, který mohou provozovat téměř všechny věkové kategorie, což mu dává na oblíbenosti. Proto neváhejte, a pokud chcete udělat něco pro sebe a tenis se Vám líbí, nebojte se navštívit kurz tenisu, kde si tento sport můžete vyzkoušet. Mnohé tenisové školy nabízí první lekci tzv. na zkoušku, abyste mohli zjistit, jestli je to sport právě pro Vás.

Jak vybírat tenisovou školu?

Výběr tenisové škole bychom neměli nechat jen tak. Je to skvělý sport, a abychom se jej naučili co nejlépe, potřebujeme k tomu skvělého trenéra. Tím trenérem by měl být především profesionál, mající s tenisem dostatek zkušeností, které nám může postupně předávat. Mnohé tenisové školy nabízí kurzy tenisu, ale nemají kvalifikované trenéry, což vede k tomu, že se sice tento sport naučíme, avšak nebude to tzv. ono. Abychom při výběru školy měli jistotu, že narazíme na profesionály, kteří trénují kupříkladu v tenisové škole, která je uvedena v úvodu tohoto článku, je vhodné poptat se po okolí. Vhodné je najít si pár tipů na internetu a následně jednotlivé vytipované školy či kurzy namátkově navštívit. A právě prostřednictvím těchto namátkových návštěv zjistíme, jaké má daná škola či tenisový kurz zázemí.  Samozřejmostí by měla být prohlídka tenisových dvorců atd. K tenisu patří neodmyslitelně také potřebné vybavení. Pokud jej ještě nemáte, je vhodné poptat se v daném zařízení, které jsme si pro výuku tenisu vybrali, zda Vám nemohou poradit s jeho výběrem.

Co je nutné k tenisu? Tenisové potřeby

Podmínkou číslo jedna je koupit si odpovídající tenisovou raketu a v neposlední řadě také vhodné oblečení a obuv. Dobrý tenis se dá hrát jen s kvalitní raketou, pohodlnými botami a lehkým oblečením. Jen těžko byste mohli běhat po kurtu v nepohodlných botách a nepříjemném oblečení o špatně vypletené raketě ani nemluvě. Chybí nám zde je tenisové míčky, bez kterých není tenis tenisem. Mnohé tenisové školy či trenéři pořádající tenisové kurzy nabízí tyto míčky jako součást výuky, avšak na domácí trénink si je budete muset koupit také. S výběrem Vám jistě rádi pomohou prodavači ve specializovaných sportovních prodejnách. Máte již nakoupeno vybavení a myslíte si, že to stačí? Hned první lekce Vás přesvědčí o tom, že se pletete. Tenis, ten vyžaduje nejen dobrou fyzičku, ale především houževnatost a vytrvalost, bez nichž se jej prostě hrát nenaučíte. Tou nejhlavnější podmínkou je nenutit se do hry, ale dokázat si ji užít. Pokud Vaše dítě tenis nemá rádo, vůbec ho nezkoušejte donutit, aby ho milovalo. Trápili byste nejen ho, ale také sebe a navíc byste za to ještě paradoxně museli platit. Pokud však naopak tenis milujete a Vaše ratolest taky, pak je tenisový kurz dokonalou volbou. Odměnou Vám později bude čas, který společně strávíte u sportu, který Vás ještě více sblíží. A co Vy víte, třeba se z Vaší ratolesti vyklube další špičkový tenista, bodující na prestižních tenisových turnajích. A pokud se to stane, pak budete jen vzpomínat na to, jak jste jej v tomto výjimečném sportu podporovali.

V jakých podmínkách se hraje tenis?

Tenis je hrán na tenisových dvorcích obdélníkového tvaru a na dokonale rovném povrchu. Tenisové hřiště má přísně daná pravidla, nejen co se jeho velikosti týče, ale také v souvislosti se sítí, která je umístěna v jeho středu. Mluvíme-li o povrchu, na kterém lze tenis hrát, pak jsou zde tři druhy. Každý z těchto povrchů umožňuje jinou rychlost a výšku odrazu míče, čímž je měněn celý styl hry. Tenis se hraje na antuce, která je červená a zelená. Červenou antuku můžeme vídat na French Open a zelenou především v USA. Dále je zde tvrdý povrch jako beton, který je k vidění na Australian Open a beton potažený asfaltem na US Open. Posledním druhem povrchu je tráva, která je typická pro již zmiňovaný britský Wimbledon.

Historie tenisu

Hra tenis byla patentována v roce 1875 v Anglii a první Wimbledon se konal dva roky poté v roce 1875, což předurčili tenis k tomu, že se zařadí mezi celosvětově nejoblíbenější sporty, což se také stalo. Jak stoupala jeho obliba mezi lidmi, stoupala i jeho prestiž, což mu zařídilo účast na olympiádě a to již v roce 1924 avšak do olympijského programu byl zařazen již v roce 1896. Po olympiádě, ve které se tenis objevil vůbec poprvé, byl vyřazen, avšak v roce 1988 se mezi olympijské sporty vrátil. Pro podporu tenisu byla jeho nadšenci založena v roce 1913 Mezinárodní tenisová federace, dnes známá pod zkratkou ITF. Dodnes je tenis olympijským sportem a sloužil jako inspirace při vzniku dalších sportovních aktivit. Díky tenisu tak mohly vzniknout sporty jako squash či ricochet nebo plážový tenis. Také tyto sporty, které vnikly právě díky tenisu, se těší velké oblibě nejen u nás, ale také ve světě.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id13805 (magazinpodnikani.cz#2779)


Přidat komentář