Kurzy tenisu - Kyjov

Blíží se doba, kdy se budeme ukazovat v plavkách, a proto bychom měli udělat něco pro své tělo. Nejlepším řešením je sportovat. Vhodným sportem pro kondici a hubnutí je tenis a badminton. Neumíte je? Zapište se do kurzu.

Chcete udělat něco pro své tělo a hledáte vhodný sport, kterému byste se mohli věnovat? Hledáte sport vhodný nejen pro Vás, ale také pro ostatní členy rodiny? Nebo máte malé dítě, kterému se líbí tenis, a Vy jej v jeho nadšení chcete podpořit? Vyhledejte vhodný tenisový kurz v Kyjově.

Kurzy tenisu – Kyjov

Kurzy tenisu – Kyjov

Nejvhodnějším místem v** Kyjově a okolí**, kde se můžete na tenis přihlásit** **, je Tenis centrum Pintera Kyjov. Ptáte se, proč právě zde? Odpověď je snadná, neboť se jedná o tenisové centrum, ve kterém můžete absolvovat tenisové kurzy. Můžete si zde vybrat tenisový kurz na míru přesně podle sebe. Záleží tedy pouze na vás, zda budeme chtít kurz individuální či skupinový apod. S výběrem kurzu Vám může případně pomoci zkušený trenér. Jestliže zjistíte, že tenis pro vás není to pravé, lze si zde vyzkoušet také badminton, který se v poslední době řadí mezi nejoblíbenější raketové sporty.

Všechny podrobnosti o tomto tenisovém centru získáte na internetových stránkách www.tcpkyjov.cz.

Přihlášky a dotazy směrujte na e-mail tcpkyjov@centrum.cz, popřípadě na telefonní číslo +420 775 701 618.

Tenisové kurzy, tréninky tenisu Kyjov

Tenisový kurz je jedinou možností, jak se tento sport naučit. S tímto je spojen také výběr vhodného typu kurzu. Na výběr máme individuální trénink nebo skupinový trénink. Přičemž individuální trénink potřebují úplní začátečníci, pokročilí i závodní hráči. Cílem tohoto tréninku je zdokonalit tenisovou hru a zároveň se zaměřuje na specifické potřeby hráče. Druhou skupinou tréninku je trénink skupinový. Skupinového tréninku se účastní nejvíce 4 hráči, kteří musí být na stejné hráčské úrovni a stejné věkové kategorie. Skupinový trénink mohou absolvovat jak začátečníci, tak pokročilí, avšak musí být vždy ve stejné věkové kategorii.

Tenisové centrum v Kyjově

Tenisové centrum je místem, ve kterém se provozují aktivity spojené s tenisem. Můžete zde buďto navštěvovat jednotlivé tenisové kurzy nebo zapsat sebe a své děti do tenisové školy. Tenisovou školu navštěvují děti, které nehrají tenis na závodní úrovni. Je samozřejmě možné je později zařadit do závodního tenisu, to je ale podmíněno zlepšení jejich výkonnosti. Do tenisové školy chodí děti ve věku 10-15 let a trénují zde 2x týdně a to ve skupinkách.

Tenisové kurzy

Pro všechny děti tenisové školy jsou připravovány dvakrát do roka turnaje a také herní a kondiční soustředění. Cílem této tenisové školy je zvládnout základní techniky úderů tak, aby se mohly účastnit soutěžního utkání.

Jaké jsou kategorie v tenisové škole?

První skupinou je minitenis, což je vlastně tenis, zmenšený tak, aby jej mohli hrát děti od 5 let. Hraje se na kurtu, vlastně minikurtu. Tento minikurt má také nižší síť. Rovněž míče jsou měkčí a lehčí a rakety jsou kratší a lehčí. Další druhem je babytenis. Babytenis slouží k dalšímu rozvíjení herní techniky získané v minitenisu. Dalším postupem jsou mladší žáci, starší žáci a poté dorost a dospělí.

Badminton, trénink badmintonu Kyjov

Badminton patří k raketovým sportům, které se hrají v halách. Badminton hraný v hale je zcela jiný než ten, který vidíme hrát v létě u vody. Je to sport velmi dynamický a dokáže chytit za srdce. Od roku 1992 patří badminton k olympijským sportům a díky své oblíbenosti se stal sportem, který má největší hráčskou základnu na celém světě. V Česku nedávno oslavil tento rychlý sport již 50 let.

Jak se badminton hraje?

Závodní badminton se hraje, jak již bylo uvedeno výše ve sportovních halách a tělocvičnách a to na speciálních kurtech rozdělených sítí ve výšce 155 cm. Co se týče hry samotné, pak se hraje v několika disciplínách a to ve dvouhře, čtyřhře a smíšené čtyřhře. Dvouhru hrají dva hráči proti sobě a to ve složení muž a muž, žena a žena. Čtyřhru hrají dva hráči proti dalším dvěma hráčům a to ve složení dva muži proti dvěma mužům a dvě ženy proti dvěma ženám. Poslední hrou je smíšená čtyřhra a tu hrají, jak již napovídá název čtyři hráči a to vždy muž a žena na obou stranách. Každá z těchto výše uvedených typů her má svá pravidla, která se musí striktně dodržovat.

Jaké vybavení vyžaduje badminton?

Stejně tak, jako musíme mít speciální vybavení na tenis, musíme si jej pořídit také v případě, že se chceme věnovat badmintonu. Na badminton bychom si měli koupit pohodlné oblečení a především pohodlné boty, které nás nebudou tlačit ani jinak omezovat ve hře. Nesmíme zapomenout na fakt, že je, ač se to nezdá badminton velmi rychlým sportem. A právě proto vyžaduje velmi pohodlnou obuv, která se vyrábí přímo pro tento druh sportu. Jak již bylo uvedeno výše, je badminton raketovým sportem a proto si musíme koupit badmintonovou raketu. Základem této hry je odpalování míčků, které se prodávají v dóze. Nakupujete-li vybavení pro začátečníky, vystačíte si s tzv. startovním setem, který je jednak cenově dostupný a obsahuje jak dva kusy badmintonových raket, tak i sadu míčků.  Existují však i sady, které obsahují větší pBadmintonočet raket i míčků. V případě, že se chcete s badmintonem seznámit a budete za tímto účelem absolvovat první zkušební lekci, nemusíte si vybavení kupovat. Každá škola, ve které tento sport provozují, má k dispozici vše, co je potřeba a rádi Vám proto vše na místě zapůjčí.

Jaká je historie badmintonu?

Badminton je nejstarším sportem na světě a jeho historie sahá až do 7. století, kdy Číňané provozovali hru badmintonu podobnou. Mimo tento kontinent byla tato hra rozšířena mezi indiány Severní, Střední a Jižní Ameriky a poté se objevila ve střední Evropě, kde však byla zapomenuta. Modernější podoba badmintonu byla hrána v indickém městě Puna okolo roku 1850 britskými vojáky, kteří ji přivezli do Anglie. Zde v roce 1850 dostala tato hra své současné jméno, tedy název badminton.

Nevíte jaký sport si vybrat?

I takovýto problém může nastat. Zde neexistuje žádná prověřená univerzální rada. Ať si již zvolíte jakýkoli druh sportu, měli byste vybírat především podle sebe. Nikdo by Vás neměl nutit do žádné aktivity, která se Vám nelíbí. Pouze sport, který si zvolíte sami, Vás bude bavit a budete při jeho vykonávání velmi šťastní. Především dětem bychom neměli určovat, jaký druh sportu budou vykonávat. Můžeme jim tak třeba i nevědomky zprotivit sport, který by si mohly v budoucnu chtít samy vybrat. Děti můžeme pouze podporovat v jejich výběru, ale vybírat bychom za ně neměli. Pravda je, že jak tenis, tak badminton vyžadují dostatek fyzické kondice a mluvíme-li o badmintonu, platí to dvojnásob. I když se to nezdá, patří právě badminton k nejrychlejším sportům na světě. Samozřejmě nemluvíme o badmintonu, který si plácáme v létě u vody. Letní badminton není sport v pravém slova smyslu, jedná se pouze o rekreační aktivitu. Jako takovou ji mohou hrát všichni bez jakékoli výjimky.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id13810 (magazinpodnikani.cz#2784)


Přidat komentář