Kurzy potápění

Viděli jste v televizi potápěče a toužíte si tento sport také vyzkoušet? Milujete adrenalin a došly Vám nápady? Pak byste mohli vyzkoušet potápěčský kurz. Více v následujícím článku.

To, že musíme chodit do zaměstnání a škol je jisté. Co je však zcela na našem uvážení a ochotě, jsou naše koníčky a záliby. Sportovních aktivit je velká spousta a tak se snažíme hledat vždy něco originálního. Proč se tedy nevěnovat potápění a neprojít kurzem?

Kurzy potápění

Hledáte svého koníčka a napadlo Vás, že je potápění tím, co jste si chtěli vždy vyzkoušet? Nebo jste si vyzkoušeli potápění na dovolené a toužíte se k němu vrátit? Pokud jste alespoň na jednu z výše položených otázek odpověděli ano, je na čase poohlédnout se po vhodném potápěčském kurzu. Ať již se zapíšete do kurzu pro začátečníky či pokročilé, průběh bude podobný. A dokončíte-li jej, obdržíte potápěčskou certifikaci s celosvětovou platností. Potápěčské kurzy mají několik úrovní a skládají se z teoretické části a následně pak z části praktické, která probíhá v bazénu a následně pak na volné vodě.

Škola potápění - Praha

Jestliže Vás zajímá potápění a vše kolem toho, můžete si zakoupit kurz potápění. Naučte se také vy potápět u profesionálního instruktora*** *** pana Ing. Alfréda Ducháče, který své kurzy provozuje v **Praze.

  • Kontaktujte pana** Ing. Alfréda Ducháče**
  • na telefonním čísle: +420 603 461 694
  • nebo na e-mailové adrese: fred@bublinka.cz

Buďte si jisti, že se na těchto kurzech dozvíte vše podstatné a povede vás zkušený profesionál. Možná právě kurzy potápění ve vás vyvolají celoživotní oblibu vidět podmořský svět.

Kde kurzy potápění probíhají?

Potápěčské kurzy lze absolvovat v několika lokalitách. První je samozřejmě již zmiňovaný bazén a dále pak přichází v úvahu přehrady či lomy. Toužíte-li se potápět v atraktivnějším prostředí, přichází v úvahu rovněž kurzy probíhající v zahraničních lokalitách u moře. Nejvyhledávanější zahraniční lokality jsou Egypt a Chorvatsko. K tomu, abyste si mohli tyto zahraniční kurzy vybrat je zapotřebí získat dostatečný počet zájemců.

Co je ponor na zkoušku?

Každý začátečník si může potápění vyzkoušet prostřednictví tohoto ponoru na zkoušku. Je to jedinečná možnost vyzkoušet si, jaké to je ponořit se pod vodní hladinu s dýchacím přístrojem. Díky tomu zažijeme adrenalinové dobrodružství.  A jak ponor na zkoušku probíhá? V první řadě je důležité seznámit se s potápěčskou výstrojí a naučit se základní bezpečnostní pokyny. První zkušební ponor lze absolvovat buďto v bazénu nebo v lomu. V obou případech je našemu zkušebnímu ponoru přítomen odborný dohled. Součástí zkušebního ponoru může být rovněž pořízení fotek či videa.

Jaké podmínky musíte před absolvováním potápění splňovat?

Jednou z nejhlavnějších podmínek k tomu, aby bylo možno vůbec kurz potápění či potápění na zkoušku absolvovat je, dobrý zdravotní stav. Dále je pak důležitý věk, jehož spodní hranice začíná na 10 letech. Nezletilé osoby musí mít povolení zákonného zástupce a horní hranice není omezena, zde záleží pouze na perfektním zdravotním stavu. Co nesmí chybět určitě, tak to je jistě odvaha a odhodlání.

Plnění lahví vzduchem

Nejdůležitější věcí, kterou potřebuje člověk pod vodní hladinou je vzduch. Jelikož nemáme žábry jako ryby a toužíme po potápě , jsme odkázaní na kyslíkových lahvích. Faktem je, že nám kyslíkové láhve pomáhají, avšak na druhou stranu mají jednu velkou nevýhodu. Tou nevýhodou je zde nutnost jejich doplňování. Každý potápěč si musí po celou dobu ponoru hlídat stav kyslíku ve své bombě, a jakmile tato bomba dosáhne onoho kritického bodu, musí se bez ohledu na to, kde se nachází, vynořit.

Něco málo o kyslíkových lahvích

Na kyslíkových lahvích závisí život každého potápěče. Aby potápěčům kyslíkové lahve vydržely přesně tak dlouho jak potřebují, mohou si vybrat z několika druhů. Kyslíkové lahve se dělí podle velikosti od 7 litrů až po 18 litrů. Každá kyslíková lahev musí být prověřena a opatřena platnou tlakovou zkouškou. Jestliže je potřeba naplnit lahev, která takovouto zkoušku nemá, musí ji podstoupit, jinak není možné ji použít.

Půjčovna potápěčského vybavení

Toužíte si vyzkoušet potápění, ale nechce se Vám kupovat vybavení, které není zrovna nejlevnější záležitostí? Pak je zde jediné možné řešení a tím je, jít a všechno vybavení na potápění si zapůjčit v půjčovně. Ušetří nám to nejen čas, který bychom strávili nad hledáním všech částí potápěčské výzbroje po známých či obchodech, ale především finanční prostředky. Cena za zapůjčení není tak vysoká, jak by si mohli mnozí z nás myslet a tak se nám stále vyplatí potápěčské vybavení zapůjčit. Odradit by nás mohla snad jen výška akontace u jednotlivých částí výbavy. Pravdou však je, že kdo si jednou potápění vyzkoušel, nebude litovat financí za to, aby se mohl pod hladinu opět podívat.

Jaké jsou další adrenalinové sporty?

Všichni jsme začínali svůj život hrou a všichni se ke hrám vracíme. Je v tom jen jeden rozdíl a to ten, že od her očekáváme stále více a více. Jak rosteme, potřebujeme ke svému životu také dostatečné množství adrenalinu. Ale jak jej získat? Možností je mnoho, ale ten pravý adrenalin získáváme především z adrenalinových sportů. A jaké druhy adrenalinových sportů máme? Sport se neustále vyvíjí a lidé vynalézají stále nové druhy. Hitem současné doby jsou adrenalinové sporty jako skákací boty, vodní kluzák neboli waterbird či jízda na vodních skútrech nebo sestup do podzemních jeskyní atd.

Skákací boty

Už jste potkali blázny, kteří skáčou na vysokých skákacích botách, a napadlo Vás, proč to dělají, a že byste si to chtěli vyzkoušet? Pokud zní Vaše odpověď ano, pak byste měli vědět, že Vám tyto boty pomohou k udržení fyzické kondice a umí formovat postavu. Jejich předností však je, že nijak nezatěžují klouby a páteř, jak je tomu u in-line bruslí nebo klasickém běhu.

Vodní kluzák

Novinkou ve světě sportu je v současné době sport zvaný waterbird a dostal se k nám z Ameriky. Při této sportovní aktivitě využíváme speciální skákadlo, které je postaveno na vodní hladinu. A jak funguje? Ihned poté, co na tento přístroj nastoupíme, je důležité se rytmicky pohupovat. Je-li tento pohyb prováděn správně, posunujeme se až třiceti kilometrovou rychlostí. V opačném případě spadneme do vody. Prostřednictvím tohoto sportu dosáhneme zvýšení fyzické kondice. Troufám si říci, že se tento sport stane hitem, neboť není nic lepšího, než trávit horké léto u vody a navíc získat dobrou fyzickou kondici. Bonusem je navíc zábava, kterou při tom zažijeme.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id13777 (magazinpodnikani.cz#2751)


Přidat komentář