Kurz sebeobrany - Ostrava

Jen v roce 2010 zaznamenala policie obrovský nárůst kriminality snad ve všech odvětvích trestné činnosti. Z mravnostních deliktů bylo nejčastější znásilnění. Ženy by proto měly znát alespoň základní prvky sebeobrany. Kde a jak začít? Poradíme Vám!

Meziroční nárůst** kriminality** v České Republice tvoří 6 - 15%. Alespoň takto to uvádějí policejní statistiky. Nejčastěji přibývá pokusů o znásilnění a** loupežných přepadávání bezbranných žen a důchodců**. A jsou to právě ženy a staří lidé, kteří se ve většině případů nedokáží násilníkům sami ubránit. Ve 23% všech případů stojí za trestnými činy děti a mladiství do 15 let.

Mezi nejčastější prostředí s největším výskytem kriminality jsou označovány diskotéky, supermarkety, vlaková a autobusová nádraží, parkoviště, opuštěné objekty a odlehlé objekty. Většina trestné činnosti se odehraje v nočních hodinách. Je až s podivem, kolik kolemjdoucích lidí, přehlíží páchání zla na bezbranných osobách, i když jsou tomu na vlastní oči svědky. Každý třetí člověk přiznává, že pokud by byl svědkem znásilnění či jiné trestní činnosti, mlčel by ze strachu o vlastní život.

Jak se aktivně bránit proti násilníkům?

I žena, která může na první pohled působit nevinně a zranitelně, dokáže** násilníka přemoci a ubránit se mu**. Jak? Samozřejmě** sebeobranou**.

Kurz sebeobrany Ostrava

Sebeobrana je činnost, která není dána člověku od přírody. Musíte se ji naučit a neustále se procvičovat, aby jste v ní mohli býti úspěšní. Jako je tomu u sportu, i tady jde o vítězství - mnohdy životní. Sebeobrana je vlastně střet skutečného boje, který Vás může kdekoli a kdykoli překvapit. Nezapomeňte, že obrana dosahuje stejných prvků jako útok. Jde o to, naučit se nejprve teoretickou část obrany, a až poté nastudovat část praktickou - čili samotnou obranu. Sebeobrana musí být spontánní a zároveň provedena logicky, ale bez přemýšlení. Musí se Vám vetřít do podvědomí, aby jste ji mohli používat instinktivně.

Jedním z nejefektivnějších bojových umění pro reálnou sebeobranu je Wing Chun Kung Fu.

Wing Chun Kung Fu

je tradiční bojové umění pocházející podle tradice až z kláštera Šaolin. Je založeno na principu efektrivních technik obrany a útoky. V celém cvičení se prolíná důraz na efektivitu a zdravý životní styl.

Wing Chun Ostrava

Je to jednoduše trénink o pocení, ubírání na váze, výdrži, schopnost být silný, zábavě, posilování vůle, fitness a skupinovém cvičení. Je to cesta, jak zjistit, kam až sahají vaše hranice. Příležitost, kde se utkat sám se sebou. Výzva, způsob, jak znovu získat dávno ztracenou kondici.

Klub Wing Chun Ostrava je založen na historckých tradicích s hlubokými kořeny. Nabštivte stránky školy a využijte široké nabídky cvičení Wing Chun v Ostravě.

Power Plate

Používání přístroje Power Plate® pomáhá stimulovat okamžité zlepšení v oblasti oběhu, okysličení krve a odstraňování toxinů. Cvičení může pomoci zredukovat výskyt celulitidy a získat tak jemnější a hladší siluetu. Přístroj Power Plate® je ovšem víc než jen cvičební nástroj a nabízí schopnost namasírovat a zrelaxovat celé tělo. Pasivně působí na všechny skupiny svalů v těle, čímž ihned zvyšuje oběh, a pro dosažení ještě většího uvolnění pomáhá ulevit od chronické i běžné bolesti.

Taktiky sebeobrany pro ženy i děti

Nejen ženy, ale také děti se mnohem častěji setkávají s trestní činností. Bohužel zde figurují spíše jako oběti. Jak si můžeme pomoci při krizové situaci a jak se bránit?

Nejlepší prevenci proti kriminalitě je nechodit sám pozdě v noci odlehlými místy a parky, kde je možnost napadaní opravdu vysoká. Někdy se může stát okolí Vaším přítelem. Snažte se schovat, vytvořit pro násilníka překážky, které Vám umožní rychlejší útěk. Když hodíte útočníkovi něco pod nohy, zpomalí ho to a Vy máte větší šanci na záchranu. Útěk je v tomto případě důležitý faktor. Dalším neméně důležitým faktorem je křik. Pokud budete nahlas křičet a volat o pomoc, je daleko pravděpodobnější, že si Vás někdo všimne a přispěchá Vám pomoci. Ve vysokém stupni nebezpečí se osvědčilo volat "Hoří ". Lidi totiž toto volání berou jako alarmující. Pokud už Vás útočník dostihne, neudělejte ze sebe snadnou kořist. Zkuste se bránit jak to jen jde - kousáním, škrábáním, kopnutím do rozkroku.

Děti by u sebe měly nosit mobilní telefon a mělo by jim být dopředu jasně vysvětleno, že s cizím člověkem nikdy nenastoupí do auta, nesmí se s ním bavit a nikomu, koho neznají, nesmějí věřit!

Jaká jsou pravidla sebeobrany

Existuje několik zásadních pravidel sebeobrany, které Vám opravdu mnohdy dokáží zachránit život.

  • Vždy se vyhni nepříteli - neprovokuj! Důležité hlavně pro ty, kteří rádi vyhledávají konflikt a nebojí se sami vypravit do nočního světa.
  • Akce je rychlejší než reakce! Mějte na paměti, že útočník bude vždy o krok před Vámi. Je dobré dopředu předvídat.
  • Nechoď do boje, který je předem prohraný! Pokud jste napaden útočníkem, na kterého si netroufáte ani ve snu, je lepší udělat vše, co po Vás chce. Pokud po Vás požaduje finanční hotovost, dejte mu ji. Je lepší být chudý než mrtvý.
  • Nedůvěřuj neznámým! I člověk, který působí na okolí velmi slušně a mile, může ve svém nitru skrývat ohavnou zrůdu.
  • Když už musíš bojovat, zapomeň na čest! Boj znamená jednoho vítěze a jednoho poraženého. Zapomeňte na fair play a dejte útočníkovi co proto, bez ohledu na Vaše slušné vychování. To on je ten zlý!
  • Překvapil Tě? Překvap ho i Ty! Útočník-násilník si myslí, že když na ženu "vybafne" v parku celý nahý, že ji ohromí a překvapí. Ve většině případů se stalo, že napadená žena se násilníkovi sama nabídla, ten zpanikařil a utekl. A těchto případů je celá řada!
  • Věř svému instinktu! I Váš nepříjemný pocit ze strachu Vás může zachránit. Důležité je věřit signálům svého těla.

Sebeobraně je třeba porozumět. Odborní profesionálové Vás naučí potlačit svůj strach díky nově nabitým zkušenostem. Neváhejte se naučit základům bojového umění, které Vám třeba jednoho dne zachrání život...

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id13131 (magazinpodnikani.cz#1036)


Přidat komentář