Kompletní služby pro vaše čtyřnohé mazlíčky

Starat se o našeho domácího čtyřnohého mazlíčka je dnes na denním pořádku. A je to nejen pro jeho dobro. Pravidelná údržba psího kožíšku zamezí jak různým nemocem, tak línání či nehezkého vzhledu.

Úpravy psí srsti v psím salonu

Nemusíte svého čtyřnohého kamaráda hned nechat stříhat. Úprava srsti totiž neznamená jen stříhání. Psí srst se rozčeše, může dojít k mytí a pokud si budete přát, tak váš pejsek dostane i regeneraci na srst ** nebo masáž** a nemusíte mít obavy, že ihned, jakmile vyjdete na ulici, bude opět tím, že je mokrý, špinavý. Pejska vám i vyfénují.

Stříhání psů, ceny za stříhání psí srsti

Pokud však uznáte za vhodné, že pejsek potřebuje dlouhou srst přece jen zkrátit, svěřte ho do rukou profesionálů. Můžete si sami určit, jaký střih se bude provádět, ale pokud si nejste jisti, dohodněte se s obsluhou v psím salonu. Ti vám nejlépe poradí, co by pejskovi slušelo, v čem je jeden střih výhodný oproti jinému a který by doporučili. Ceny takového výkonu se odvíjí od velikosti psa a samozřejmě poskytovaných služeb. Pro orientaci vás stříhání vašeho středně velkého psa bude stát 350 – 550 Kč, čímž střední pes se myslí pes o velikosti od 30 do 45 cm a služba stříhání je pouze stříhání na sucho.

Rozčesání psí srsti, když je zacuchaná

Jestliže váš pejsek patří mezi dlouhosrsté a hřeben neviděl již několik pátků a svátků, nemějte obavy, i takto rozcuchaného pejska vám ochotně rozčešou a navíc doporučí vhodnou péči tak, aby nedocházelo k opětovnému rozcuchání.

Trimování psů, odstranění starých chlupů

Tím, že jste si pořídili** psa krátkosrstého** s myšlenkou, že vás péče o srst mine, jste na omylu. Psi krátkosrstí a hrubosrstí zároveň by měli pravidelně (alespoň dvakrát do roka) chodit na tzv. trimování, což je odstranění starých chlupů tak, že se odstraní i kořínky. Srst se stává hrubší a více odolná. Pokud je srst psa správně trimovaná, nedochází k línání.

Krácení psích drápků v salonu pro psy

Každý pejsek má drápky a ty potřebují stejnou údržbu, jako třeba nehty člověka. Běžně se drápky chůzí a jinými činnostmi samy obrušují, avšak někdy nemusí vypadat přirozeně. Proto je nutné je zastřihnout, zabrousit. Péče o psí drápky se také skládá z jejich čištění či zastřižení chloupků kolem drápů.

Čištění psích uší v salonu pro psy

Vašemu nejlepšímu příteli (tím je myšlen pes) se také snadno zanáší uši. Dění snadno přispívá i fakt, že kolem uší má pejsek mnohem více chlupů, než třeba člověk, takže tím spíše se špína drží. V psím salonu vám provedou jak běžné čištění uší, tak zastříhání a vytrhávání chloupků kolem uší. Nemějte obavu, je-li váš pejsek na ouška citlivější, vytrhávání psích chloupků v uších se provádí speciálním pudrem.

Odblešení psů v salonu pro psy

Trápí-li vašeho mazlíka blechy a tudíž i vás, nechte ho odblešit v salónu pro psy. Tento úkon se provádí asi tak jako odstranění běžných dětských vší z vlasů člověka a stojí na jednu návštěvu od 60 do 160 korun českých a to v závislosti na velikosti psa, druhu srsti a rozsahu samotného zablešení.

Vybělování psích slzných cestiček

Často se pejskům, zejména těm, co tráví spoustu času venku, na procházkách, zanášejí slzné cestičky. Pro příjemný a zdravý vzhled pejska je nutné je čas od času nechat vyčistit a vybělit. V salonu pro psy vám tuto službu poskytnou samostatně pouze za 50 Kč.

Další služby psích salonů**

**

Psí salony nabízejí kromě pravidelných, udržujících, služeb také služby další.

Chovatelské potřeby

Neboli možnost koupě jakýchkoli chovatelských potřeb pro pejska. Ať už se jedná o ty základní, tzn. pelíšky, obojky, vodítka přes hračky až to celou luxusní výbavu psího miláčka.

Z pelíšků lze vybírat jak podle barvy (i když to nejspíš nebude to hlavní rozhodující), tak velikosti nebo tvaru. Mimo klasické košíky jsou v nabídce také ty se stříškou, jakoby spacáky, anebo úplné střechy na boudičkách do domu, jež jsou vyrobené z molitanu a potažené textilií.

Nesmí chybět ani tašky pro vašeho malého pejska, díky kterým jej snadno přenesete, dále také různé polštářky či dečky na přikrytí.

Určitě si vyberete ze širokého spektra nabídky obojků. Lze se rozhodovat jak podle tloušťky – pro velkého a mohutného psa určitě širší obojek, tak podle materiálů – opět pevnější materiál pro miláčka poněkud většího a silnějšího, a také podle vzhledu – barvy nebo jednotlivých ozdůbek. Myslete však vždy na to, aby pejskovi seděl a aby ho nikde neřezal.

K obojku patří i vodítko. To samozřejmě v salonu také seženete. Existují jako vodítka tzv. klasické, tak natahovací. Klasické vodítko je o viditelné poznání levnější, ale to natahovací zase praktičtější a lépe se nosí.

Kosmetika pro péči o psy

Lze si zakoupit i kosmetiku pro péči o pejska. Ať jsou to** šampony dle druhu psa**, přípravky proti klíšťatům, blechám a jiným cizopasníkům, nebo pouze pečující kosmetika na rozčesávání, snadnou úpravu psích chlupů a v poslední době se dokonce objevily i parfémy pro psy.

Nezapomeňte svému pejskovi pořídit i kartáče, hřebeny a další nutnosti pro pravidelnou úpravu jeho kožíšku. Pokud si nevíte rady, v salonu vám ochotně doporučí, co by pro vašeho miláčka bylo nejvhodnější.

Oblečení pro psy

Poslední dobou není nic neobvyklého, jestliže je pejsek ať už částečně nebo zcela oblečený. V zimě jsou třeba i pro velké psy vhodné třeba psí boty, které chrání packy nejen proti mrazu, ale hlavně proti chemickým posypům, zejména solí. Taková sůl je sice dobrá proti namrzlému chodníku, avšak ani vaše auto, ani vaše boty a už vůbec váš pejsek z ní nebude nadšen.

Jestliže máte** psa krátkosrstého** a tím spíše, je-li většinu času uvnitř domu, bytu či v kanceláři, je nutné mu pořídit ochranu proti nachlazení ledvin. Takový pěkný a teplý svetr jistě přijde vhod v zimní dny.

Na procházky do přírody či za deštivých dnů je vhodné čtyřnohému kamarádovi pořídit nepromokavou kombinézu. Pejsek tak bude volně skotačit a vám odpadne zdlouhavá údržba a mytí psa po procházce.

Krmivo a pamlsky pro psy

V salonu také lze zakoupit krmivo a pamlsky pro psy. Ať už to základní, nutné s dostatečnou výživou pro konkrétního psa, či jiné doplňky stravy a oblíbené pamlsky, které by měl pejsek dostávat výchovně, tedy jestliže poslechne příkazu apod. Oblíbené jsou** čokolády** pro psy, také sušenky a žvýkací kosti pro čištění zubů.

Pokud váš pejsek však trpí častějším výskytem zubních kazů či jinými nezvyklostmi v oblasti ústní hygieny, pořiďte mu novinku v této oblasti – ústní vodu proti zubnímu kazu a zápachu z úst.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id12791 (magazinpodnikani.cz#318)


Přidat komentář