Účetnictví a daňová evidence - Litoměřice

Jste si jisti, že zvládnete vést účetnictví sami? Nebo raději zřídíte pracovní místo účetní? Anebo využijete různých účetních programů? Jde vůbec podle nich bezpečně účtovat? A co vedení účetnictví externí účetní firmou?

Začínáte podnikat a nejste si jisti vším, co je nutné vyřídit? A už vůbec nevíte, jak zvládnete vést celé účetnictví? Anebo již podnikáte a účetnictví se stává stále větším problémem? Nebo se možná vaše firma rozšířila a vy nyní máte pocit, že vám vše přerůstá přes hlavu. Anebo nevíte jak spočítat mzdy? Ne nikdo nechce říci, že podnikatel je neschopný účetní. Tak to určitě není. Jen je dnes jasné, že vést účetnictví vyžaduje znalosti, čas, účetní programy a především schopnost sledovat, orientovat se a umět uvést do účetnictví veškeré novelizace, nová znění a úpravy, které účetní zákony doprovází. A pozor ke změnám v účtování dochází poměrně často. Pravidelně v lednu každého roku, a pak kdykoli v průběhu roku. Nejčastěji se změny objevují v účetnictví, pak v mzdovém účetnictví, daních a nakonec v daňové evidenci. Právě pro tyto časté změny je vhodné zamyslet se na způsobu vedení účetnictví. Možností je několik.

Účetnictví a daňová evidence - Litoměřice

Ať už jste živnostník, drobný podnikatel nebo vlastníte větší společnost, je vaší povinností vést účetnictví. Nejlepším řešením, jak mít veškeré dokumenty a finance v pořádku, je přenechat tuto práci kvalifikovaným účetním odborníkům. Mezi ně se řadí i profesionální účetní kancelář Účetnictví Terezie, se sídlem v Litoměřicích. Účetnictví Terezie paní majitelky Bc. Zdeňky Terezie Špringlové poskytuje komplexní zpracování nejen účetnictví, ale také daňové evidence, daní, mzdové agendy či personalistiku. Samozřejmostí je i dle domluvy zastoupení na úřadech a individuální přístup ke každému klientovi. Jestliže nechcete trávit čas nad účetní problematikou a naplno se věnovat svému podnikání, jednoznačně doporučujeme využít služby této účetní kanceláře v Litoměřicích. Pro domluvení schůzky či doplnění dalších informací můžete účetní kancelář kontaktovat telefonicky na čísle +420 776 112 922 nebo emailovou adresu ucetnictviterezie@gmail.com.

Další informace nebo ceník naleznete na webových stránkách http://zdenka-terezie-springlova.webnode.cz/.

Jak vést účetnictví? Vedení účetnictví externě Litoměřice

Jako první možnost každého napadne, že účetnictví povede sám. Vždyť to nevypadá až tak složitě a existuje řada účetních kurzů. Jenže záhy zjistíte, že účetní kurzy nejsou zrovna nejlevnější a navíc je nutné docházet delší dobu a samotné účtování se v příkladech provádí lehce, ale přímo při účtování firemních účetních operací to již tak snadné a jednoznačné není. A to ani, když si pořídíte účetní program. Navíc při špatném účtování vás může čekat revize účetnictví. Druhou možností je zřídit pracovní místo a zaměstnat účetní. Ani to většinou nemusí být výhrou. Nové pracovní místo znamená vyšší náklady. Je nutné vytvořit pro účetní pracovní podmínky, nakoupit elektroniku, účetní programy. Navíc mzdu musíte platit i tehdy, když je méně práce. Poslední možností je externí účetní firma. V dnešní době se toto jeví jako vůbec nejvhodnější řešení. A to pro malé i velké podnikatele. Platíte jen za sjednané služby a můžete si zvolit, kde bude vaše účetnictví zpracováváno. Dokonce je možná spolupráce i přes internet.

Víte jaké vést účetnictví Litoměřice?

Máte hned několik možností účtování, které vycházejí ze zákona o účetnictví. Jako drobný podnikatel můžete vést daňovou evidenci, pod níž se skrývá jednoduché účetnictví. Jako účetní jednotka můžete vést účetnictví, tedy bývalé podvojné účetnictví. To je možné vést v plném nebo zjednodušeném obsahu. Účetnictví mohou vést i drobní podnikatelé, pokud mají pocit, že je pro ně výhodnější. A podnikáte-li podle jiného, než živnostenského zákona, pak máte možnost využít paušálních výdajů.

Vedení daňové evidence Litoměřice

Vedou ho malí a střední podnikatelé, pokud se nerozhodnou jinak. Zvolí-li vyšší formu účetnictví, pak u ní musí zůstat po celé účetní období. Samotné zpracování není nijak zvlášť složité. Je však problematické pohlídat a dodržet všechny novelizace účetního zákona. Proto je vhodné objednat si vedení daňové evidence účetní firmou.

Účetnictví - podvojné účetnictví Litoměřice

Dříve podvojné účetnictví má několik podob, a i způsobů účtování. Zpracovávat ho ze zákona musí všechny účetní jednotky, které jsou zapsány v obchodním rejstříku, nebo jejich obrat je větší než 25 mil. Kč za rok, pak podnikatelé, kteří jsou účastníky sdružení bez právní subjektivity, pokud i jen jeden z účastníků vede účetnictví, a nakonec ti, kteří vedou účetnictví na základě vlastního rozhodnutí. Celé účetnictví musí být zpracováno podle účetního zákona. Tedy přesně, jasně, průhledně a prokazatelně. Nesmí se přesunovat, ani přepisovat účetní operace. Je nutné zachovat přesnou posloupnost jednotlivých účetních operací. Zde je nutné říci, že každý podnikatel, který má v účetnictví přepisy, škrty či opravy je brán jako nedůvěryhodný. Toto je možné minimalizovat s pomocí účetních programů. Ale ani ty vám nedají jistotu, že bude vše v pořádku. Tu získáte jen s externí účetní firmou, která vše zpracuje opravdu profesionálně, vyhotoví všechny měsíční i roční účetní uzávěrky, zpracuje DPH, vypracuje daňové přiznáni a v případě potřeby provede i rekonstrukci účetnictví.

Co je rekonstrukce účetnictví Litoměřice?

Rekonstrukce účetnictví je vlastně jeho kompletní kontrola zpracování účetnictví. Může být prováděna z různých důvodů, včetně nařízení vyšších orgánů. Může jít o špatně odvedené zpracování účetnictví, nedůsledné účtování a nečitelné přepisy, zničení dat v počítači, kdy podnikateli chybí datová záloha, nebo nesouhlas účetních dat. Velikost rekonstrukce je vždy podle potřeb zadavatele.

Co je výsledkem rekonstrukce účetnictví?

Celá rekonstrukce účetnictví probíhá podrobnou kontrolou všech zaúčtovaných položek a jejich porovnáním. Výsledkem je rozdílný způsob hospodaření firmy. Pokud je nalezeno více chyb, je možné vypracovat i dodatečné podání daňového přiznání.

Mzdová agenda Litoměřice

Začíná vystavením evidenčního listu zaměstnance a pokračuje vedením mzdové agendy. Samozřejmě je nutné v termínech vypracovat mzdy, předat je zaměstnancům a odvést všechny odvody. Jde zejména o odvody zdravotního pojištění, sociálního zabezpečení a záloh na daň z příjmu. Mimo to je nutné odhlásit a přihlásit zaměstnance na zdravotní pojišťovně a na správě sociálního zabezpečení, připravit podklady pro případné kontroly. Největším problémem u mzdové agendy je dodržování termínů. Sjednáte-li si externí účetní firmu, pak máte vyhráno. To ona se postará o všechny odvody a to v termínu a zároveň i vše zpracuje bez jediné chyby.

Daňová agenda Litoměřice

Každý rok je nutné vypracovat daňové přiznání. To podávají fyzické i právnické osoby. Pro své klienty vypracovává externí firma daňová přiznání automaticky. Zároveň i s daněmi jako je daň z přidané hodnoty a silniční daň. Pak jsou tu klienti, kteří účetní firmu osloví jen jedenkrát ročně. I těm je samozřejmě daňové přiznání zpracováno bez chybičky.

Zastupování na úřadech Litoměřice

U všech výše zmiňovaných služeb je možné sjednat i zastoupení na úřadech. Tato služba se vyplatí nejen proto, že vám budou odsunuty daňové termíny na pozdější dobu, ale i pro velkou úsporu času i financí.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id14116 (magazinpodnikani.cz#3093)


Diskuze a zkušenosti

alex ruschik | 11.04.2015 16:05
Re: Účetnictví a daňová evidence - Litoměřice Nazdar Mam firmu v Velemine, jen bydlim od CR 650 km, v Holandsku. Musim bydlit v okoli rynku a ne v okoli produkce. W CR chicim zamestnat invalide 2-j kategorii, na 16 hodini v tydnu. (jeste ne mam zanestnance). Za 2014 r sam vyplnil vsechne udaje do DU v Litochovicich, za 2015 r (doufam uz vyhledam zamestnanca) myslim ze nutne je pomoc ucetnika. Jake udelate servisy (optymalizace dani a jine spravy)? KOlik to stoji? (a kolik mohu usetrit :)) Za 3 tydne budu v CR, mohu sam pirijst to vas. Zdravim Alex Ruschik Murena F&H, Velemin (omluva za chyby, jsem polsky obcan)

Terezie | 21.07.2016 14:49
Stačí v případě potřeby zavolat a o všem podstatném se domluvíme osobně:)


Přidat komentář