Hypotéky a finanční poradenství - Praha 1

Jste zahlceni různými informacemi ohledně důchodové reformy? Těžko jako laici rozpoznáte, které z údajů jsou podložené, správné a nezavádějící. Uvažujete o hypotéce, ale tápete, kterému bankovnímu institutu dát přednost?

S veškerými uvedenými otázkami se můžete obrátit na fundovaného finančního poradce. U něj máte jistotu, že se Vám dostane, ne subjektivního, ale ryze objektivního finančního poradenství. Služeb finančního poradce Praha 1 však můžete využít i v jiných otázkách týkajících se financí.

Kde vzít finance na bydlení?

Již Vám nevyhovuje doposud vyřešený způsob bydlení? Je pro Vás současné bydlení příliš malé, nebo naopak velké, když se odstěhovaly dospívající děti, či zvažujete o přestěhování kvůli zaměstnání apod.? Jenže, jak vyřešit situaci, když částka za prodej současného bytu, domu, bude nižší, než částka za pořízení nového, většího bydlení, či bydlení v atraktivnější lokalitě aj.? Na spoření je již svým způsobem pozdě, pokud nějaký ten rok nemáte důvodu spěchat. Spoření však na druhou stranu není nutné nijak zatracovat. Kupříkladu, máte-li sjednané stavební spoření, pak můžete za splnění určitých podmínek, respektive hodnotících parametrů žádat o úvěr, či překlenovací úvěr. A pak je tu samozřejmě možnost v podobě hypotéky neboli hypotéčního úvěru. Díky těmto finančním produktům nebudete muset spřádat prapodivné plány, jak „přijít k penězům“.

Hypoteční úvěry Praha 1

Pojďme se blíže podívat na hypotéku, respektive hypoteční úvěr. Co si pod hypotéčním úvěrem představit? Proč dát přednost hypotéce například před různými půjčkami, spotřebitelskými úvěry apod.?

Výhody hypotečního úvěru

Rozhodnete-li se pro hypotéku, pak můžete očekávat lepší parametry, než u zmiňovaných „klasických“ půjčkách. Hypotéky jsou pro Vás příznivé ze stran doby splatnosti, fixace úrokové sazby, ale také výše úrokové sazby aj. Má to však jeden háček. Je třeba vlastnit nemovitost, kterou budete moci ručit. Příslušný finanční institut Vám rád zapůjčí, ale chce záruky. A v tomto případě se jedná o záruku v podobě nemovitosti. Samozřejmě, že se nemůže jednat například o objekt určený k demolici, garáž apod. A pokud si říkáte, že obejdete jednotlivé finanční instituty, abyste prozkoumaly jejich jednotlivé podmínky, tak je to zbytečné. Tedy alespoň v oblasti ručení nemovitostí.

Možnosti hypotéky

Hypotéky, jako takové je pak možné rozdělit na dva typy. První typ představuje hypotéky, které jsou přímo účelově vázané na pořízení nemovitosti. To v praxi znamená, že není možné čerpat poskytnuté finance například na dovolenou, koupi auta, modernizaci vybavení bytu, domu apod. Druhý typ představuje hypotéky, které Vám dávají „volné pole působnosti“. Jedná se o tzv. americké hypotéky, kdy si za poskytnutou částku můžete pořídit cokoliv, co potřebujete, chcete, přejete si. A jak již jistě tušíte, jednotlivé typy hypoték se budou lišit ve výhodách a nevýhodách.

Klasické hypotéky

Jak je to s prvním typem hypotéky? Ač Vám tento typ hypotéky nedává tolik možností, jako hypotéka americká, je pro Vás výhodnější. Ostatně, hypotéka, jako taková by měla být svým způsobem spojená s pořízením nemovitosti. Tak proč ji využívat na jiné účely, například takové, které jsme výše uvedli. Klasická hypotéka Vám přináší lepší parametry, než hypotéka neúčelová, americká.

Využití klasické hypotéky

I když je dané, že účel klasické hypotéky může být na pořízení nemovitosti, přeci jenom se Vám nabízí možností více. O klasickou hypotéku můžete zažádat i v případě, budete-li chtít zakoupit stavební parcelu, zbudovat rodinný dům, chatu, chalupu aj., ale také rekonstruovat.

Služby finančního poradce v oblasti hypoték Praha 1

A nyní se dostáváme k jádru věci, tj. proč oslovit finančního poradce ohledně hypotéky. Základní, obecné informace hypotékách, si můžete sami dohledat, to není problém. Co je však třeba podotknout, zdůraznit, že se jedná skutečně jen o obecné informace, tj. nejsou šité na míru právě pro Vás, Vaše možnosti, současnou finanční situaci apod. Odborný finanční poradce Vám pomůže se více zorientovat v hypotékách, na základě zjištění Vaší situace, Vám doporučí ten nejvhodnější produkt, respektive finanční instituci, doporučí, o jakou výši úvěru můžete zažádat, pomůže Vám s vyplněním žádosti apod. Jednotlivé služby finančních poradců se pak liší. Některý finanční poradce bude „jen“ Vašim rádcem, jiný navíc nezůstane obrazně řečeno pouze u teorie, ale „dovede“ Vás až k získání hypotéky aj.

Služby finančního poradce Praha 1 – daňové odpočty

Zůstaneme-li ještě u hypoték, pak Vám přináší i další výhody. Po získání financí budete ve stanovených termínech splácet určenou částku. Ovšem, nebudete jen platit. Budete moci získat i „něco“ nazpět. Hypotéky jsou zajímavé totiž i tím, že je možné si odečíst zaplacené úroky z daňového základu, a to dokonce až do výše 300 000 Kč. I v této věci, jak postupovat, respektive jak si zažádat o odečet, čím dokládat zaplacené úroky apod., Vám bude nápomocný Váš finanční poradce se specializací na hypotéky.

Důchodová reforma, zajištění na stáří

Opustíme nyní budování nového bydlení a rekonstrukci stávajícího a přesuneme se také do budoucnosti, ovšem ve směru finančního zajištění se „na stará kolena“. Možná je Vám dvacet, třicet, čtyřicet a na dobu, kdy již nebudete výdělečně činní, ještě nepomýšlíte. Máte plno starostí se současností, tak proč si ještě přidělávat vrásky a špatnou náladu s pomyšlením, jak se Vám bude v seniorském věku dařit hůře, než nyní. Jenže o to právě jde.

Penzijní připojištění Praha 1

Zase tak hůře se Vám dařit nemusí, pokud přeci jen oželíte nějaký ten čas pro získání informací, jak se zajistit, až budete v důchodu. Můžete být skromnými, kdy Vaše výdaje pokryjí příjmy. Jenže jiné to bude v době, až si přestanete vydělávat. Důchod rozhodně nebude dosahovat částek, ani těch průměrných, které jste si domů měsíc, co měsíc přinášeli. Chcete-li si žít slušně i nadále, pak je dobré se nespoléhat jen na vyplácení důchodu, ale také mít „něco“ našetřené. Přímo určeným finančním produktem, který Vám pomůže s výdaji v seniorském věku, je penzijní připojištění. I v tomto případě máte na výběr stran institucí, které penzijní připojištění nabízí.

Odborné poradenství v oblasti penzijního připojištění Praha 1

I zde se jednotlivé instituce liší. Je to celkem pochopitelné. Snaží se nalákat potenciální klienty. Pro Vás však bude důležité nehledět jen na viditelná lákadla, která je možné spatřit v médiích, ale také se soustředit na ty skrytá, která již lákadlem být nemusí. Sednout si však k internetu a začít porovnávat jednotlivé nabídky, pro Vás může být zdlouhavé, nepřehledné, unavující apod. Samotná jednotlivá čísla však ještě nemusí být vypovídající. Vždy je třeba brát produkt, jako celek. Tápat stran penzijního připojištění však nemusíte. Nemusíte se ho ani vzdát, což by byla škoda vzhledem k poskytování státního příspěvku. Obraťte se na vybraného finančního poradce a on za Vás „udělá“ veškerou práci. Můžete mu plně důvěřovat. Poskytne Vám objektivní finanční poradenství, doporučí produkt přímo šitý Vám na míru.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id13997 (magazinpodnikani.cz#2974)


Přidat komentář