Finanční poradce a finanční poradenství - Kroměříž a okolí

Finanční poradenství je obor, který zahrnuje jak správu pojištění, tak investic, ale i řešení úvěrů a hypoték. Široké spektrum činností, kde je nutné se pro dobré finanční poradce znamenitě orientovat.

Pracovní pozice známá jako finanční poradce je u nás známá, jenže ne každý finanční poradce je skutečným poradcem ve financích a jinak. Může to být také člověk, který sám lpí na zisku a tak vás, jako své klienty, může zavést do dost nepříjemných situací. Prostě ne každý finanční poradce je skutečný rádce vašich peněz.

Práce finančního poradce

Kdo je tedy finančním poradcem a kdo není, není jednoduché ihned na úvod odhalit, protože ať ten dobrý, nebo ten zrádný se mohou tvářit stejně, vypadat dost podobně, tedy upraveně, vesele, sebevědomě s nabitou hlavou informací a skvělé nálady a také vždy dokonalý zjev v značkovém obleku. To vše může být právě finanční poradce. Jak tedy rozpoznat osobu, která má spravovat vaše finance, vaše úspory a tedy dost citlivou oblast? Není jednoduché někomu věřit, a bohužel i finanční poradci jsou osoby, které jsou placeni z provizí a tak sjednaných obchodů.

Provize to začaly?

Známé jsou případy, kdy se finanční poradce nezachoval korektně a svým klientům spíš uškodil, než pomohl. To je bohužel velké riziko, a vzniklo především z toho důvodu, že finanční poradci jsou prakticky osoby, které jsou placeny, honorovány především za provize. Různé firmy to mají zařízené po svém, ale všude je to vesměs stejné. Mohou mít sice základní plat a část procento z prodeje nových smluv, ale hlavní složkou jsou prostě uzavřené smlouvy, které dělají tu správnou výplatu. A jistě není potřeba vysvětlovat, že většinou a základní prioritou, proč lidé pracují je obživa a tak i vydělávání peněz. Proto se někteří uchýlí k tomu, že vše svým klientům neřeknou, a spíše si nechají některé informace pro sebe, ve snaze dokončit započatý obchod a tak i mít zisk do vlastní kapsy.

Začínající finanční poradce

Může to vypadat, že finanční poradce je tak trochu taková havěť, která jde po výsledcích, ale nutno je znát i důvody, proč tomu tak je. Není to sice milý fakt, ale pokud někdo shání zaměstnání, potřebuje práci, pak i často narazí na nabídku této pracovní pozice – tedy finančního poradce. Jde o nabídku poměrně atraktivní, protože slibuje vysoké výdělky a flexibilní pracovní dobu, žádné nutné stání u pásu a tak podobně. Navíc často zmiňují i to, že je možnost kariérního postupu na manažerskou pozici a tak dále. Vlastně nic špatného a vesměs se jedná o pozici, která je „čistá“. To je důvodem, proč se někdo rozhodne to zkusit.

Chtějí to jejich nadřízení

Dalším důvodem, proč se občas dějí nekalosti je i to, že nadřízení finančních poradců – manažeři, chtějí výsledky a k tomu i svůj tým vedou. A zase je to o lidech a správných a nesprávných manažerech, protože jsou ti skuteční, jež dokážou tým vést a podat podřízenému finančnímu poradci pomocnou ruku, zaměřit se na výsledky, na jeho práci a zdokonalování se, učení se práci, a na druhou stranu jsou tu ti, jež je dirigují a často osoby podřízené vedou ke splnění výsledků i za cenu podvodů, nebo spíše nekalého jednání. To je smutný fakt, který existuje, ale podle toho není potřeba všechny finanční poradce házet do jednoho pytle.

Nekalé praktiky finančních poradců – neradců

Kdo se nechá do takové nevhodné práce uvrtat a špatným manažerem donutit i k nevhodným praktikám, stejně brzo skončí. Přijde se na to. Občas se to objeví a protože finanční poradci nechtějí na poradách zmiňovat, že prostě nejsou úspěšní, pak se uchýlí k tomu, že udělají obchod, o kterém nejsou zrovna přesvědčeni, že byl vhodný a pro daného jedince výhodný, ale okolnosti je k tomu vedou. A poté nasává doba, kdy si to vyčítají, nemají čisté svědomí, takže skončí, anebo se přes to přenesou, což je hrozné a klidně takových obchodů dělají dál. Mají sice zisky, ale rozhodně ne čisté svědomí.

Jak poznat dobrého finančního poradce

Především je zapotřebí vybírat z těch, kteří se v branži již nějakou dobu pochybují a také pracují pro známou společnost. Nic proti nováčkům na trhu, ale pokud je v zájmu klient, je vždy nutné vybírat prověřenou značku. Firma, která je na trhu nějakou dobu musí být úspěšná, jinak by prostě již nefungovala. Na ni se obrací mnoho osob a svěřuje své finance. Protože za tu dobu byla společnost schopna uzavřít mnoho smluv a dobrých obchodů, pak stále vzkvétá, je úspěšná a projevuje se to hned několika způsoby.

Finanční poradce jako skutečný poradce

Každý jednou začínal, ale pokud se zaměřujete jako klient na hledání svého finančního poradce, pak vybírejte z těch, kteří již tuto práci nějakou dobu vykonávají. Třeba i roky. Není složité to zjistit na internetu, podle jména lze vyhledat, zda finanční poradce je v branži nový nebo již nějakou dobu pracuje, a to podle licence České národní banky. Bez ní finanční poradce pracovat nemůže. Také je vhodné využít dnešní dobu tomu si vybraného finančního poradce prověřit a to jak na sociálních sítích, nebo prostě jednoduchým vyhledáním pomocí internetového vyhledávače. Takto se dá ověřit, jak jedná, dost o něm zjistit.

Známý je finanční poradce

A úplně nejlepší je asi doporučení, anebo pokud je finančním poradcem váš známý. Ten asi jen tak nebude zkoušet předělávat smlouvy, protože si uvědomuje obecně souvislosti a jak by nekalé jednání mohlo zničit i dobré vztahy. A jestliže je to váš hodně dobrý známý, pak je to nejlepší řešení, jak se tedy obrnit a mít skutečně člověka, který vám udělá smlouvy ne podle jeho zisků, ale především toho, abyste vy měli nejvýhodnější obchod. To je pro dobrého finančního poradce opravdu to nejlepší jméno. Jedině tak si vypěstuje síť vlastních klientů, kteří se na něj i sami obrátí, pokud budou něco potřebovat.

Zisk versus stálost

Obecně je nutno vědět, že pokud je finanční poradce opravdu kvalitním rádcem v oblasti financí, co se týče smluv, pojištění, hypoték, ale i úvěrů a mnoha dalších investic, pak je to člověk, který rozhodně hned při první návštěvě neruší všechny smlouvy, které máte, ale naopak podpoří správný výběr a doporučí i to, co může být lepší, nebo kde se dá něco doplnit, aby to bylo lepší pro klienta. Jestliže je na trhu nějaký ten pátek, pak bude dobrým poradcem, který nepotřebuje honit nové klienty, protože stávající se na něj s žádostmi o potřebnou radu obrací. A lidé potřebují občas zjistit, co je nového a vyřídit financování třeba koupě nemovitostí.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id32371 (ck#612)


Přidat komentář