Přikrývky a výrobky z ovčí vlny

Ovčí vlna je přírodní materiál, který má naprosto unikátní vlastnosti. I v dnešní době patří mezi jeden z nejoblíbenějších textilních materiálů, který prozatím žádný jiný materiál nedokázal nahradit. Její využití je velmi široké.

Ovčí vlna a vlněné přikrývky

Ovčí vlna má hned několik pozitivních vlastností. Je termoregulační, nedochází pod ní k nadměrnému pocení, pohlcuje vodu, tedy i pot a je antistatická, což znamená, že odpuzuje prach. Navíc obsahuje lanolín, látku, která chrání před znečištěním bakteriemi a jinými mikroorganismy. Lanolín také snižuje křehkost a lámavost vlny a tím snižuje i prašnost. Vlna má uklidňující účinky na pokožku, tím, že nezpůsobuje žádné alergie, ji zklidňuje a působí protizánětlivě. Podle popsaných vlastností má všechno, co by měla pokrývka pro alergika mít. Pod vlněnou pokrývkou se však spí dobře nejen alergikům, ale každému, kdo má rad přírodní materiály a určitý komfort při spaní.

Důvodem proč využívat právě vlněné pokrývky je i to, že jejich údržba je vcelku snadná. Navíc, pokud chcete opravdu kvalitní vlněnou přikrývku, můžete se obrátit na některou z firem, která přímo vlnu zpracovává a pak z ní pokrývky i šije. Taková firma nabízí různé velikosti i zpracování vlněných přikrývek, a tak si vybere opravdu každý.

Přikrývky a výrobky z ovčí vlny

Přikrývky a výrobky z ovčí vlny

Nezasloužili byste si novou přikrývku, polštář? Jak by se Vám líbilo zachumlat se do přikrývek a povlečení z ovčí vlny či dutého vlákna? Chcete-li však kvalitu, pak určitě nenakupujte na tržnicích, spíše si zvolte výrobce, u kterého budete mít jistotu, že se jedná skutečně o profesionálně vyhotovený produkt.

S poptávkou výrobků z ovčí vlny vám můžeme doporučit obrátit se na firmu 2G LIPOV. Tato firma má vynikající reference. U firmy 2G LIPOV si můžete objednat přikrývky, polštáře, přehozy, matrace, doplňky ke zdravému spaní a mnoho dalším výrobku z ovčí vlny. ** Rodinná firma 2G LIPOV největší výrobce produktů z ovčí vlny** nejen v České ale i Slovenské republice. Velkou předností firmy 2G LIPOV je výroba na zakázku. Přitom se můžete spolehnout na vstřícné jednání, na profesionalitu a ochotu.

Pokud budete chtít konkrétní výrobek objednat, nebo se budete chtít jen informovat o produktech, pak můžete využít e-mailové adresy: eshop@2glipov.cz, telefonního čísla: +420 702 153 957 nebo přímo na webových stránkách http://www.2glipov.cz/.** Rodinná firma 2G LIPOV** vás překvapí nejen ochotou a příjemným vystupováním, ale především profesionalitou s jakou ke všem zakázkám přistupuje.Přikrývky a výrobky z ovčí vlny

 

Jak získáme vlněnou střiž?

Vlněnou střiž získáme stříháním ovcí. Ovce se stříhají jednou za rok, v zemích s teplejším podnebím dvakrát, v závislosti na plemeni. Stříhání probíhá buď postupně, nebo může stříhací stroj oddělit všechnu vlnu naráz. Vznikne tak rouno, které může vážit čtyři až pět kilogramů. Říká se, že zkušený** střihač ovcí** dokáže ostříhat ovci za tři minuty a zopakovat tento úkon sto padesátkrát za pracovní den. Po střiži se oddělí vlákna podle délky a tloušťky. Liší se podle toho, z které části těla pocházejí. Jemná vlna se používá na tkaní šatových látek a je jiná než hrubší vlákno hodící se na šití dek nebo nejhrubší vlákno, které se využije na vycpávky matrací. Ostříhaná vlna se ihned pere, protože ze srsti je třeba odstranit tuk a nečistoty jako seno a sláma. Při tomto důležitém procesu se získává vedlejší produkt, široce používaný v kosmetice - lanolín.

Jak se vlna zpracovává?

Přikrývky a výrobky z ovčí vlny

Čistá vlna má barvu slonové kosti. Bělí se, aby mohla přijmout jakýkoli barevný odstín, pak se rozvolňuje a urovnává. Nakonec se zpracovává jedním ze dvou odlišných způsobů, který se využívá pro zpracování velkého množství vlny. Zpracovat vlnu lze i v menším množství a to především na módní doplňky, různé přívěšky, ozdoby a bižuterii. Jde o zpracování plstěním nebo také filcováním, které má dvě metody a to mokré plstění a suché plstění.

Prvním zpracováním čisté vlny ve větším množství je mykání, k němuž se dříve používalo bodláků. V dnešní době tuto práci zastanou stroje vybavené několika válci se strunami z plastické hmoty. Ty vlnu promění v tenký jednolitý plát. Ke spřádání se tento plát rozdělí na tenké proužky, ty se pak třou, skrucují a vytahují, aby vytvořily nit.

Druhým způsobem zpracování čisté vlny ve větším množství je česání, při němž se vlákna češou a krátká vlákna se oddělují od dlouhých vláken. Při spřádání pak stroje urovnávají dlouhá vlákna jedním směrem. Nit, která vzniká, prochází několika stroji, dokud nedosáhne požadované jemnosti. Krátká vlákna se mykají, z dlouhých se vyrábí nit zvaná česaná příze. Nitě z mykané příze jsou těžké a jejich krátká vlákna jsou neuspořádaná. Látky z nich vypadají hrubě a povrch není celistvý.

Takto zpracovaná vlna je odolná v tahu a velmi pružná. Vlněná látka se skoro nemačká a nevytahuje se, pokud ano, snadno se vrací do původního tvaru.

Pro použití vlny v různých zpracováních se vlna barví. Používají se speciální barvy, které nijak nenaruší její přírodní podstatu. Pokud se vlna používá pro šití přikrývek, zůstává v přírodní barvě.

Jak výrobky z ovčí vlny ošetřovat?

Pokud se jedná o vlněné výrobky, jako je oblečení, je nutné prát je v předepsaných teplotách, při praní nestřídat teploty. Pokud totiž použijete nesprávnou teplotu nebo prudce teploty vystřídáte, dojde k takzvanému plstění a oblečení změní tvar i strukturu. Prát vlněné oblečení je zapotřebí v přípravku s obsahem lanolínu, což je tuk přirozeně se vyskytující v ovčí vlně. Tím se užitná hodnota vlněného výrobku výrazně prodlouží.

Údržba vlněných přikrývek je vzhledem k vynikajícím vlastnostem materiálu jednoduchá. Postačí přikrývky pravidelně větrat, případně občas vysát. Je možné je i jedenkrát za půl roku až za rok vyprat. Teplota vody by však neměla přesáhnout 25 stupňů celsia a deka by se neměla ždímat. Prací prostředek by měl opět obsahovat lanolín. Nutností je přikrývku nechat řádně uschnout.

Přikrývky a výrobky z ovčí vlny

Možností** jak udržovat vlněné přikrývky** je i nechat je vyčistit v čistírně. Zde je nutné ověřit si, zda vybraná čistírna používá technologie pro čištění vlny.

Rozšířená nabídku vlněných papučí, nově vlněné papuče s protiskluzovou podrážkou, vlněné pantofle s výšivkou, kožené pantofle pro dámy i pány a také dětské kožené botičky, vesty z ovčí vlny aj.

Jaké má ovčí vlna zdravotní účinky?

Vlněné výrobky mohou pomoci léčit takzvaným suchým teplem. Tento termín v sobě zahrnuje dvě základní vlastnosti výrobků z ovčího rouna. Schopnost ovčího rouna působit jako optimální tepelný izolant vůči vnějšímu prostředí a udržovat tak vhodnou teplotu organismu a hydroregulační schopnost, což znamená, že výrobek dobře absorbuje vlhkost produkovanou povrchem lidského těla a odvádí ji do okolního prostředí. Suché teplo tedy dokáže zabránit přehřátí, zpocení a následnému podchlazení organismu. Tato vlastnost ovčí vlny se využívá při léčení horních cest dýchacích, při nachlazení, astmatu, revmatizmu, alergiích a také pomáhá zbavit se tzv. studených nohou.Přikrývky a výrobky z ovčí vlny

Největší přednosti ovčí vlny

Oděvy vyrobené z ovčí vlny jsou elastické, jemné až hedvábně jemné na dotek. Veškeré výrobky z ovčí vlny mají termoregulační schopnost a velmi dobře odvádí pot. Jejich nepravidelná struktura vlákna zaručuje prodyšnost. Vzhledem k tomu, že je vlna přírodní proteinový materiál má antibakteriální schopnost. To znamená, že na sebe váže škodlivé substance včetně řady virů a bakterií, přičemž omezuje jejich rozklad či množení. A právě pro tuto vlastnost se velmi dobře udržuje. Stačí ji totiž pravidelně větrat. Je prokázáno, že** ovčí vlna je hypoalergenní**. Dodnes nebyla prokázána žádná alergie na spaní v přikrývkách z ovčí vlny. Právě naopak, vše ukazuje, že vlněné přikrývky jsou pro alergiky velice vhodné. Jsou často nazývány přírodním dutým vláknem.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id13001 (magazinpodnikani.cz#734)


Přidat komentář