Noční svítidlo do zásuvky

Jestliže uvažujete o doplnění chybějícího světelného zdroje v interiéru, který se instaluje pohodlně, bez stavebních prací a změny elektroinstalace, je svítidlo do zásuvky velmi vhodnou volbou. Jedná se o praktické, přenosné a cenově dostupné světlo.


Noční svítidla do zásuvky

Svítidla do zásuvky se stávají v poslední době čím dál tím oblíbenější a není se čemu divit. Jedná se totiž o velice praktická svítidla, zejména pro to, že se velice snadno a lehce přenesou tam, kde je zrovna potřebujete. Tento typ světla je samozřejmě stejně vhodný i do míst, kde je potřeba mít světlo trvalé, ale nechce se Vám dělat žádné úpravy elektroinstalace. Svítidla do zásuvky jsou velmi často nabízené jako LED orientační svítidla do tmy, případně mohou být s vypínačem na klasickou žárovku, většinou 40W. Noční světla do zásuvky se dobře osvědčili i do dětských pokojů, kdy mohou mít rozličné tvary a barvy, může se jednat o svítící zvířátka, princezny, autíčka, apod. Pomocí těchto světel můžeme působit i na dětskou psychiku, mohou být jako terapeutické. Dostatečný výkon těchto dětských svítidel do zásuvky je vhodný jak k hrám, tak i k odpočinku. Dětské světla mohou být vybaveny vypínačem. Mají obrovský vliv na klidný spánek dětí, protože při nočním probuzení takové tlumené světlo dítě nevyplaší, na rozdíl od tmy. Noční světlo do zásuvky, pokud je vybaveno pěkným a vkusným motivem, se může stát i ve dne pěkným doplňkem dětského pokoje. V dnešní době je na trhu celá řada výrobců nočních světel do zásuvky, které nabízejí nepřeberné množství druhů, vzorů, barev a tvarů těchto světel, které naleznou uplatnění v podstatě v každém interiéru a jsou navíc cenově dostupné.

Orientační osvětlení v domě

Orientační osvětlení také v poslední době zažívá velký boom. Orientační osvětlení jsou velmi vhodné k předcházení úrazů, zejména v místech, kde může hrozit nějaký pád, apod., jako je třeba schodiště. I zde, jak je již výše uvedeno, se velmi dobře uplatní noční svítidla do zásuvky, kdy nemusíte sekat do zdi a upravovat stávající elektroinstalaci. Svítidla do zásuvky mohou být vybavená soumrakovým čidlem, mohou být tak po celý den umístěná v zásuvce a sepnou se až po poklesu venkovního světla pod určitou mez. Noční lampičky do zásuvky mohou být také mimo soumrakové čidlo vybaveny také pohybovým čidlem. Znamená to tedy, že orientační světlo umístěné v zásuvce, v drtivé většině vybavené LED světlem, se v noci automaticky rozsvítí při pohybu osob. Jak již bylo zmíněno, jejich umístění je vhodné do chodeb, na schodiště, do sklepů, prostě všude tam, kde hrozí riziko úrazu za šera. Tím, že se jedná v drtivé většině o LED světla, je minimální spotřeba energie.

LED osvětlení, LED svítidla

Vzhledem k tomu, že dnes jsou světla do zásuvky v drtivé většině nabízeny jako LED osvětlení, není od věci se zmínit co to LED je. LED svítidla a LED osvětlení jsou moderní a velice úsporná svítidla, jež nalézají využití v každé domácnosti, ať již se jedná o bodovky, lampy, moderní dekorace nebo v našem případě jako světla do zásuvky. LED technologie je založená na polovodičové diodě, která vyzařuje světlo a je známa již z šedesátých let 20. století. Milníkem ve vývoji bylo představení vysokovýkonné LED diody, která umožnila využít tuto technologii pro všeobecné osvětlování. I přes to se jedná o poměrně mladou technologii, která má různé neduhy a je třeba ji stále zdokonalovat. Kromě úspory energie je velkou výhodou dlouhá životnost a vysoká účinnost. Mezi další výhody LED technologie patří rychlý start, technologická možnost stmívání, malé rozměry, odolnost vůči častému spínání, odolnost proti vibracím a další. LED diody neobsahují žádné škodlivé látky a tak jsou šetrné k životnímu prostředí.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id13662 (magazinpodnikani.cz#2352)


Přidat komentář