Luxusní peřiny a polštáře

Kdo jednou spal pod luxusní peřinou, jistě si vzpomíná na to pohodlí, které přináší. Luxusní peřiny a polštáře si můžete pořídit i Vy a nezapomínejte, že díky jejich kvalitě jde o investici na celý život.

Pokud si chcete dopřát kvalitní a komfortní spánek, zvolte luxusní peřinu a polštář z prachového peří. Prachové peří je výborným tepelným izolantem a také pohlcuje vlhkost a tak jí odvádí od těla. Jak peřiny tak polštáře vyplněné prachovým peřím se mohou prát a mají dlouhodobou trvanlivost, takže se Vám investice do nich časem jistě vyplatí.

DaunenStep - historie značky

DaunenStep je italská značka s více než 100 letou tradicí, která je celosvětovou špičkou ve výrobě peřin a polštářů z prachového peří. Je výhradním dodavatelem Vatikánu a také předním dodavatelem ložního vybavení do světoznámých hotelů. Nabízí také tu nejluxusnější peřinu na světě, jejíž výplň tvoří velmi vzácné kajčí peří.

Pokud Vás zajímá historie značky DaunenStep, potom vězte, že byla založena roku 1907 Mariusem Eccelem v centru Bolzany. Roku 1920 produkce prachových prošívaných pokrývek rostla a začalo rozšířování obchodu do celé Evropy. V roce 1969 bylo sídlo firmy přemístěno na Renon Plateau a do čela firmy se postavil Eccelův vnuk Kurt. V roce 2003 byla otevřena nová dílna na břehu jezera Gardaa a i když se využívá nové příslušenství, výrobní postup se nemění. Roku 2006 se do čela společnosti postavil Eccelův syn Mario. Za celou svou stoletou historii značka DaunenStep vychází z původních výrobních procesů.

Prachové peří - DaunenStep

Produkty DaunenStep jsou plněny pouze prachovým peřím, nebo směsí prachového peří a peří. Prachové peří je velmi lehké a jemné. Každé pírko je tvořeno z tisíců jemných vláken, vyrůstajících ze středu všemi směry, což všem produktům, které jsou jimi plněny, dodává objem a měkkost. Jelikož jde o malá pera s brkem, zaručují elasticitu a výrobkům dodávají ten správný tvar. Daunenstep používá pro svou výrobu pouze peří od certifikovaných šlechtitelských farem, které garantují kvalitu a zdravotní nezávadnost hus.

Co je to prachové peří?

Peří ptáků se skládá z vrstvy krycího peří a vrstvy prachového peří. Pera prachová u dospělých ptáků leží pod peřím obrysovým a podílí se na tepelné izolaci. Rozlišujeme několik druhů prachových per. Jde o prachovitá pera, pudrovitá pera, štetinovitá pera, vlasová pera a pera štětečkovitá. Prachovitá pera mají zřetelný stvol a vyskytují se například na bázi zobáku či na nažinách. Pera pudrovitá tvoří takzvaný drobivý prach. Jde o pera s brkem a dlouhými postranními vlákny, která uvolňují drobné částice - prach - zamezují vlhnutí peří. Štětinovitá pera vyrůstají nejčastěji kolem zobáků ptáků a mají hmatovou funkci. Vlasová pera se nacházejí mezi krycím peřím. Štětečkovitá pera svou stavbou připomínají prachovité peří a nacházejí se v okolí kloaky a kolem vyústění kostrční žlázy.

Vlastnosti prachového peří

Prachové peří se může pyšnit nenahraditelnými a výjimečnými vlastnostmi, jako je izolační a nevodivá síla. Díky ní udržuje přirozenou teplotu těla. Dále potom schopností pohlcovat vlhkost, která se z těla odpařuje a odvádět ji pryč od těla. Prachové peří také vyniká tepelně-regulačním efektem a je lehké. Součástí každého produktu firmy DaunenStep je mezinárodní osvědčení NOMITE 1021, které kontroluje jejich vlastnosti. Alergeny jsou obsaženy převážně v domovním prachu, kde se vyskytují roztoči. Bavlněná vlákna zabraňují průniku a difůzi těchto parazitů daleko více, než u jakékoliv jiné přikrývky. Pokud je s produkty s prachovým peřím řádně zacházeno, mají obrovskou životnost, investice do nich se tedy vyplatí.

Prachové peří versus umělé vlákno

Mnozí dávají před prachovým peřím přednost zejména díky jednodušší údržbě peřinám vyrobeným z umělých vláken. Existuje více druhů umělých vláken jako je vlákno duté, silikonizované a mikrovlákno. Peřiny z dutých vláken jsou vlastně vyplněné polyesterovými vlákny v podobě kuliček. Jejich nevýhodou je především to, že kuličky se k sobě mohou lepit a vytvořit chuchvalce. Po prvním praní tak může být peřina naprosto zničená a Vám nezbyde nic jiného, než pořídit si novou. V případě peřin z prachového peří nic takového nehrozí.

O něco lepší než duté vlákno se jeví vlákno silikonizované, které je na povrchu opatřeno vrstvou silikonu. Tato vrstva vlákno změkčí a částečně tak zabrání také vytváření chuchvalců.

Můžete se také setkat s peřinami vyplněnými mikrovláknem, neboli někdy také vzdušným vláknem. Mikrovlákno vyniká svou jemností a měkkostí, na rozdíl od předcházejících typů vláken.

Pokud jste alergik, jistě Vás bude zajímat následující informace. Všechny vyjmenované peřiny vyplněné umělými vlákny je sice možné prát, většinu z nich ovšem jen na 40 stupňů. Ke zničení alergenů je ovšem potřeba prát na stupňů 90. To znamená, že peřiny s umělými vlákny nejsou tak zcela vhodné pro alergiky jak se na první pohled může zdát. Při nákupu tak buďte pozorní.

Luxusní peřiny, polštáře z prachového peří

Kdo by nechtěl vyzkoušet jak se spí pod luxusní peřinou? Pokud si chcete dopřát kvalitní a komfortní spánek, zvolte luxusní peřinu a polštář z prachového peří. Prachové peří vyniká důležitými vlastnostmi, jako je izolace, pohlcování vlhkosti, tepelně-regulační efekt, lehkost a dlouhodobá trvanlivost. Investice do takové peřiny se tedy časem jistě vyplatí.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id12976 (magazinpodnikani.cz#680)


Přidat komentář