Filtrační konvice na vodu

Vodu potřebujeme ke svému životu všichni a to denně. Proto je potřeba věnovat velkou pozornost její kvalitě, která v poslední době velmi pokulhává. Proto se výrobci snaží, aby nám mohli nabídnout prostředky, kterými si vodu můžeme sami čistit.

Vodu pije doslova každý, neboť bez vody bychom nemohli žít. Voda z vodovodu je sice dobrá a snadno dosažitelná, ale na druhou stranu, co si budeme povídat o kvalitě se moc mluvit nedá. A když už je kvalitní, je zase plná chloru. A k tomu, abychom vodu od chloru a jiných nečistot očistili, používáme různé čističky vod. Některé lze nasadit přímo na vodovodní kohoutek. Nejčastějším způsobem však je použití filtračních konvic.

Filtrační konvice na vodu

Výrobců, kteří se zaměřují na filtrační konvice je velká spousta. Máme-li žízeň, je nejlepším způsobem jak ji zahnat napít se doušku dobré studené vody. A to se nám podaří jen tehdy, máme-li doma filtrační konvici, díky které si můžeme dopřát nevídaný chuťový zážitek.

Dalším problémem, se kterým se v souvislosti s vodou v kohoutku můžete potýkat je velká tvrdost vody. Také tento problém odstraní již výše zmiňované filtrační konvice. Tím, že ji budete používat se zbavíte jednak všech bakterií, nadbytečného chloru, ale také vodního kamene. Vodní kámen je velkým problémem jak pro nás, tak rovněž pro kuchyňské spotřebiče, jakými nejčastěji jsou varné konvice apod.

Jak funguje filtrační konvice?

Výhodou filtrační konvice je fakt, že k jejímu používání nepotřebujete žádný elektrický proud. Filtrační konvice zapadnou navíc do každého druhu interiéru a to díky tomu, že si výrobci dávají záležet na jejich designu, který je velmi rozmanitý. Většina filtračních konvic, které jsou běžně k dostání fungují na bázi filtračních patron, které jsou velmi lehce měnitelné.

Funkce filtračních patron je poměrně jednoduchá a velmi dokonalá. První fází, ve které zbavíte vodu cizorodých částic je čištění pomocí jemné síťky, kterou filtrační konvice obsahuje. Druhou a to je ta nejdůležitější fáze, je průchod vody uhlíkovou částí patrony. V této patroně se voda zbaví chloru, pesticidů atd. To znamená, že se voda zbaví zápachu a celkově se zlepší její chuť. Některé druhy patron obsahují rovněž iontový měnič, jehož pomocí se odstraní vodní kámen.

Jaká je životnost filtračních patron?

Patrony do filtračních konvic nemusíte nijak zvlášť sledovat. Každá konvice je sledována zabudovaným monitorem, který Vám ukazuje, buďto jak dlouho ještě můžete danou patronu používat, nebo Vám spočítá skutečný objem již přefiltrované vody. Obecně však platí, že životnost jedné patrony je zhruba 300litrů.

Výhody filtračních konvic

Nespornou výhodou filtračních konvic je to, že si nemusíte proto, aby byla Vaše voda dobrá kupovat drahé čističky vody, které je potřeba zabudovat do kohoutku. Můžete si ji vzít kdekoliv sebou, třeba na dovolenou, aniž by Vám zabrala spoustu místa. Výhodou bezesporu je nízká pořizovací cena. A v neposlední řadě je potřeba vyzvednout fakt, že si ji můžete pořídit o objemu od 1.1litr až 3.7 litrů vody. Záleží pouze na Vás, kterému objemu dáte přednost.

Cena filtrační konvice

Pokud Vás zajímá cena filtrační konvice, tak je potřeba vzít v úvahu celkový její objem, značku výrobce a také design. Ten nejzákladnější model o velikosti o objemu 1.1 litr pořídíte od 380,-Kč. Kupujete-li filtrační konvici, je potřeba se informovat na jeho cenu a objem vody, kterou budete moci přefiltrovat.

Co může způsobit tvrdá voda?

Tvrdá voda má za následek vodní kámen, který se usazuje na spodku varné konvice a tím zanáší topné těleso. Ty samé problémy však způsobuje také u praček a snižuje tak energetickou náročnost. Vodní kámen je velký nepřítel bojlerů a topení, u kterých zanáší vnitřek. Vodní kámen celkově škodí, pokud jej doma máte, musíte počítat s tím, že zaplatíte více peněz za opravy a výměny spotřebičů a pokud budete s opravou otálet, snižuje se celkově účinnost zanešených spotřebičů.

Velkým problémem, pokud máte tvrdou vodu, je, že Vaše prací prášky mají nižší účinnost praní. Používáte-li myčku na nádobí, komplikuje Vám vodní kámen život tím, že na umytých sklenicích budete neustále mít viditelné zaschlé kapky. Pokud na svém těle pozorujete po koupání, že je Vaše pokožka vysušená, je to důkaz toho, že voda, která Vám doma teče z kohoutku je tvrdá.

Filtrační patrony do konvice

Nedílnou součástí filtračních konvic jsou filtrační patrony, bez kterých je Vám filtrační konvice prakticky na nic. Při výběru filtrační konvice v obchodě je potřeba ještě před její koupí zjistit, kolik peněz stojí filtrační patrony. Mohlo by se Vám dost dobře stát, že si zakoupíte filtrační konvici, do které budete patrony shánět jen z těží a navíc za ně zaplatíte ještě více, než za samotnou konvici.

Cena filtračních patron

Filtrační patrony nejsou nejlevnější záležitostí, ale za to, že budeme mít zdravou a nezávadnou vodu to prostě stojí. Na zdraví se nesmí šetřit, a pokud doma máme ještě děti, platí to dvojnásob. Cena jedné filtrační patrony se pohybuje od 250,-Kč. Každý druh patrony však stojí jinak. Chcete-li zjistit cenu filtrační patrony, musíte znát značku výrobce a také samozřejmě konvice. Chcete-li při koupi filtračních patron ušetřit, vyplatí se, kupovat je ve větším množství.

Zdravotně nezávadná voda

My lidé potřebujeme vodu ke svému životu nejvíce ze všeho**. Bez vody** bychom se nikdy v životě neobešli. Ne vždy je však voda k pití určená a proto bychom se vždy, když pijeme vodu někde venku měli přesvědčit, zda je to voda pitná. Napijete-li se vody, která je zdravotně závadná, vystavujete se riziku nějaké nákazy. Některé vody, zejména v přírodě, mohou obsahovat škodlivé bakterie, a pokud se jí napijete, může Vám mimo jiné hrozit také smrt.

Pokud doma máte malé děti, měli byste dbát na čistotu vody dvojnásob. Některé maminky jsou tak starostlivé, že svým miminkům vaří pouze jídlo z vody balené a navíc ještě převařené. V našich obchodech jsou také k dostání přímo vody kojenecké a balené v plastových lahvích.

Jistě si pamatujeme období záplav, kdy bylo dobré a čisté vody v postižených oblastech nedostatek a proto se tam musela balená voda dovážet. Buďme moc rádi, že dnes máme tu možnost natočit si vodu z kohoutku.

Cena vody

Všichni jistě víte, že voda se neustále zdražuje a tak je potřeba se zamyslet nad tím, jak to všechno dopadne. Jsou dokonce státy, jako Velká Británie či Irsko, kde například neplatíte za vodu studenou vůbec nic. Bylo by to krásné, kdyby se toto zavedlo také u nás. Je však potřeba přestat snít. Vodu budeme muset** platit neustále**. Bez vody se žít nedá, a pokud si chceme její kvalitu zvýšit, můžeme si například pomoci tím, že si koupíme filtrační konvici a pomůžeme si tak ke kvalitnějšímu pití.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id12806 (magazinpodnikani.cz#342)


Přidat komentář