Antibakteriální vysavač - odstranění roztočů z matrací

Klasický vysavač zná každý z nás a používá jej na běžný úklid domácnosti. Vysavač je výborný pomocník, ale zvládne opravdu všechno? Co když potřebujeme vysát matrace a zbavit je roztočů? Zde pomůže antibakteriální vysavač.

Dokonale uklizená domácnost bez roztočů

Každá žena má ráda čistotu, ženy už jsou prostě takové. Všechno se doma musí blýskat, na zemi ani smítko, celá domácnost prostě musí vonět čistotou. Tajemství  dokonale uklizené a čisté domácnosti spočívá ve využití moderních pomocníků. Co se týče podlahových krytin, je jasné, že použijeme náš domácí vysavač nebo využijeme služeb úklidové firmy. Ale zamysleli jste se někdy nad tím, jestli máme domácnost opravdu čistou? Jistě odpovíte, že ano. Ale co vaše matrace? Myslíte si, že jsou vaše matrace opravdu čisté, bez roztočů? Pojďme si na tuto otázku společně odpovědět.** **

Jaké typy vysavačů existují?

Na trhu existuje opravdu velké množství typů vysavačů. Každý typ patří do své skupiny vysavačů, pro jehož účel byl vyroben. Každý vysavač má svá specifika, své přednosti a určení. Existují ovšem také, zatím možná méně, speciální vysavače, které dokáží dokonce odstranit roztoče z vašich matrací! Pojďme si jednotlivé druhy vysavačů trochu přiblížit a podívat se, k jakému účelu se každý typ vysavače hodí:

 • malé ruční vysavače - jsou určeny k rychlému úklidu malých ploch nebo automobilů
 • běžné domácí vysavače - mohou být sáčkové nebo bezsáčkové, hodí se na čištění podlahových krytin
 • víceúčelové vysavače - podlahovou krytinu dokáží vysávat suchou i mokrou cestou
 • průmyslové vysavače - používají je úklidové firmy k důkladnému čištění
 • speciální antibakteriální vysavače - jsou určeny odstranění roztočů z matrací

Ještě jste o antibakteriálním vysavači, sloužícímu k odstranění roztočů z matrací neslyšeli? Pojďme si jej tedy představit. Nejprve si ale povíme o tom, co to vlastně roztoči jsou, jak nám mohou škodit a jak se roztočů s matrací zbavit.

Rainbow jak funguje

Co jsou to roztoči?

Roztoči jsou nepatrní živočichové z řádu členovců, jejichž velikost nepřesahuje třetinu milimetru. V našich domácích podmínkách jsou nejrozšířenější bytové druhy roztočů zejména Dermatophagoides pteronyssinus a Dermatophagoides farinae. Domácí roztoči se živí organickými částicemi obsaženými v prachu. Tyto částice tvoří nejčastěji lupy a částečky oloupané, odumřelé kůže, která ulpívá během spaní na polštáři, přikrývce či na matraci. Roztoči se hojně podílejí na vzniku prachu, kdy vylučují své exkrementy a trávicí enzymy. Právě tyto složky prachu, které neudržovaná matrace obsahuje, jsou pro lidský organismus nejdráždivější. Roztoči mají rádi teplo, vlhko a tmu, proto jsou nejlepšími podmínkami pro jejich množení právě matrace.

Jak poznáme roztoče v matraci?

Nejjednodušším vodítkem pro odhalení přítomnosti roztočů ve vaší matraci či polštáři je jejich rostoucí hmotnost. Hmotnost průměrné matrace se totiž díky přítomnosti roztočů a vylučováním jejich výkalů může během zhruba deseti let až zdvojnásobit. Pokud se vám tedy během úklidu zdá, že vaše matrace, přikrývka či polštář jsou nějak čím dál těžší a těžší, nyní už víte, co je toho příčinou.

Čím nám přítomnost roztočů v matraci škodí?

Během svého života dokáže jeden jediný roztoč vyprodukovat až 200x více exkrementů, než je jeho vlastní hmotnost. Uvádí se, že v jednom gramu prachu žije přibližně 1500–5000 roztočů. Je proto potřeba s prachem a roztoči v matracích bojovat. Ale jak? Představme si v boji s roztoči výčet možných opatření:

 • odstranění alergenů z interiérů
 • dostatečné větrání během celého roku
 • pravidelné větrání polštářů, dek a matrací
 • odstranění roztočů z matrací antibakteriálním vysavačem

Přibližně 10 % hmotnosti dva roky starého polštáře může tvořit podíl mrtvých roztočů s jejich výkaly. Roztoči navíc produkují alergeny. A protože zhruba třetinu našeho života tvoří spánek na matraci, měli bychom této problematice věnovat zvýšenou pozornost. Kdy naposled jste svoji matraci čistili? A máte jistotu, že vyčištění bylo opravdu účinné?

Možnosti odstranění roztočů z matrace

Možností, jak se zbavit roztočů je několik, každá má svoje klady a zápory. Pojďme se tedy na problém s odstraňováním roztočů podívat. V podstatě můžeme uvést hlavní tři způsoby likvidace roztočů: Likvidace roztočů na slunci - roztoči nesnášejí sluneční světlo. Můžete tedy matrace pravidelně vynášet ven a nechat je větrat. Tedy pokud máte kde a kdy a pokud bude zrovna v tu chvíli svítit slunce... Levné, ale nejisté, tedy nevhodné řešení. Výměna matrace - roztoči se množí tak rychle, že svými výkaly dokáží vaši matraci do roka prakticky zamořit. Můžete si tedy každý rok koupit novou matraci. Za několik let se vám to poněkud prodraží. Likvidace roztočů antibakteriálním vysavačem - antibakteriální vysavač dokáže roztoče odstranit a zlikvidovat. Jeho pořízení sice znamená jednorázový finanční výdaj, ale celkově je to nejbezpečnější a z dlouhodobého hlediska nakonec nejlevnější řešení.

Vysávání roztočů z matrace

Možná si nyní myslíte - vysát roztoče z matrace, to už tady přece bylo a výsledek nebyl příliš přesvědčivý ani dlouhodobý. Ano, bylo tomu tak, ale dříve. Nyní je tu výrobek, antibakteriální vysavač, který opravdu dokáže roztoče z matrace odstranit. A umí to velmi dobře! Že jste o něm ještě neslyšeli? Že si neumíte představit, jak antibakteriální vysavač pracuje? Pojďme si tedy jeho vlastnosti představit a podívat se, na jakém principu antibakteriální vysavač pracuje.

Antibakteriální vysavač

Co to tedy vlastně antibakteriální vysavač je? Antibakteriální vysavač má na rozdíl od klasického vysavače odlišnou konstrukci, která zaručuje bezpečnou likvidaci roztočů z vašich matrací. Jak je to možné? Antibakteriální vysavač má totiž UV-C sterilizační lampu, která dokáže zlikvidovat z vašich matrací až 99,9% bakterií a roztočů. Vibrační destička antibakteriálního vysavače uvolní miliony roztočů, kteří jsou hákovitě zakleslí a běžnému vysavači by odolali. Dvoustupňová mikro-alergická filtrace spolu s vysokým sacím výkonem antibakteriálního vysavače bezpečně a efektivně odstraní bakterie, roztoče a jejich výkaly z vašich matrací, polštářů, peřin a dalšího čalouněného nábytku.

Certifikace Rainbow

Výhody antibakteriálního vysavače

A jaké jsou výhody antibakteriální vysavače oproti běžným vysavačům? Pojďme si přednosti antibakteriální vysavače shrnout do přehledného výčtu:

 • bezpečná likvidace roztočů z vašich matrací
 • odstranění až 99,9% bakterií a roztočů
 • vibrační destička antibakteriálního vysavače mechanicky uvolní pevně zachycené roztoče
 • UV-C sterilizační lampa roztoče a bakterie usmrtí
 • vysoký sací výkon
 • dvoustupňová mikro-alergická filtrace
 • zdravý a bezpečný spánek
 • výborný prostředek pro alergiky a astmatiky

Antialergický vysavač chrání váš zdravý spánek

Antibakteriální vysavač je moderní výrobek, který dokáže odstranit bakterie, roztoče a další choroboplodné zárodky s vašich matrací. Díky unikátní konstrukci antibakteriálního vysavače, které se běžné typy vysavačů nemohou ani zdaleka rovnat, je výborným řešením pro alergiky a astmatiky. Při tom jeho cena není příliš vysoká - antibakteriální vysavač můžete pořídit již zhruba od 5000 Kč.** Přestože mnohé klasické vysavače obsahují tzv. HEPA filtr, antibakteriální vysavač umí mnohem víc!** Dokáže z vašeho domova vytvořit čisté a zdravé prostředí, kde se budete cítit dobře a bezpečně. Chraňte svoje zdraví a zdraví vašich nejmilejších, vašich dětí. Péče o postele a tedy o matrace by měla být prvořadým úkolem. Zdravé děti, zdravý spánek - postarejme se o to, ať se nám také v noci dobře dýchá. Nedovolme, aby měli roztoči u vás doma navrch.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id12801 (magazinpodnikani.cz#334)


Přidat komentář