Soupravy do dětských postýlek

Jak zařídit miminku postýlku, aby byla nejen krásná, ale hlavně zdravá? Víte co je důležité a podstatné? Na co nesmíte zapomenout, aby vaše dítě spalo v klidu celou noc? Víte, že v postýlce pro novorozence, kojence a batole by neměl chybět mantinel?

Postýlka, spaní pro novorozence, kojence a batole

O zdravém spaní toho už bylo napsáno hodně a zdá se, že v povědomí lidí začíná být zdravé spaní už známou záležitostí. Ovšem něco jiného je to u dětských postýlek, tedy u spaní našich nejmenších. Máme na mysli spaní novorozenců, kojenců a batolat. Mluvíme tedy o malinkých dětech ve věku do tří let, případně do čtyř. Pak děti ze svých prvních dětských postýlek pomalu přecházejí do normálních postelí.

V čem se tedy liší vybavení a zařizování malé postýlky od postele pro větší děti a dospělé? Stejně jako jiné postele, musí i dětské postýlky mít dobrou matraci. Dobré musí být i další základní vybavení, a to prostěradlo, polštář nebo polštářek a přikrývka. Ale pak je tu něco, co postele pro větší děti a dospělé obyčejně nemívají, a to jsou nebesa, tzv. mantinely, popř. pro nejmenší ještě zavinovačka.

Co obsahuje souprava do dětských postýlek?

Máme tedy připravenu dětskou postýlku s matrací. Nyní ji můžeme vybavit soupravou do dětské postýlky. Ta obvykle obsahuje tři až osm dílů. V setech do dětských postýlek bývá polštář, přikrývka, prostěradlo, povlečení na polštář a přikrývku a také mantinel či mantinely, nebesa, někdy zavinovačka a popřípadě také kapsář. Někdy si při nakupování můžeme vybrat, které části zvolíme a poskládat si vyhovující set, někdy jsou soupravy předem složeny z určitých částí. Na trhu je jich však už dnes opravdu dostatečné množství, abychom si mohli vybrat přesně to, co se nám líbí a co pokládáme za nejlepší pro své dítě. Je dobré si připomenout některé užitečné informace o soupravách do dětských postýlek.

Polštář a přikrývka pro děti do postýlky

Polštáře a přikrývky mohou být tradičně plněny peřím. To by mělo být vždy kvalitní. V poslední době jsou z důvodu snadné údržby a lepší hygieny čím dal častěji preferovány další materiály. Polštáře, a to nejen pro děti, jsou dnes plněny vysoce kvalitním dutým vláknem z polyesterové střiže, mykané do rouna, které zaručuje pružnost, vysokou hřejivost, jemnost a lehkost. Výskyt roztočů v těchto polštářích je minimální, a proto jsou nejvíce vhodné i pro alergiky a astmatiky. Další výhodou těchto polštářů je ** snadná údržba** a možnost praní v pračce.

Použité materiály u renomovaných výrobců bývají průběžně zkoušeny a testovány. Žádejte doklady o těchto atestech při nakupování věcí pro děti.

Povlečení pro děti do postýlek

Dnešní povlečení pro děti nabízí skutečně velké množství barev a vzorů a nejrůznějších potisků a obrázků. Naštěstí je dnes už na trhu opravdu řada kvalitních výrobců, kteří si uvědomují, co dětské spaní potřebuje. U dětského povlečení věnujte pozornost především materiálu, ze kterého je zhotoveno a také zapínání. Ať už půjde o knoflíky, zip či patenty mělo by zapínání být především bezpečné, tak aby se dítě nemohlo o ně poranit. Většinou půjde tedy o zapínání krytá, schovaná do látkové lišty povlečení.

Neméně důležitý je materiál použitý na dětské povlečení. Citlivá kůže miminek rozhodně nejlépe snáší bavlnu, a to jemné bavlněné látky. Renomovaní výrobci to dobře vědí a šijí věci do dětských postýlek z jemného bavlněného krepu, damašku, flanelu či bavlněného plátna a bavlněného froté. Tyto materiály se dobře udržují, snadno perou a žehlí a vyhovují tak vysokým hygienickým nárokům, které v souvislosti s miminky máme. Věci z bavlny jsou příjemné na omak, jsou savé a vyhovují veškerým nárokům na zdravé spaní malinkých děti.

Prostěradla do dětských postýlek

Existuje několik typů prostěradel. Často se používá klasické prostěradlo z bavlněného plátna, které může být buď jednobarevné nebo vzorované. Dnes už se ale větší oblibě těší napínací prostěradlo. Je opět buď šité z plátna, ale také z froté nebo žerzeje. Vždy však dáváme přednost tomu, aby bylo opět vyrobené z bavlněné látky. Většinou je i prostěradlo z látky stejného vzoru jako povlečení polštářku a přikrývky nebo je s ostatními částmi povlečení barevně sladěno. Nezřídka bývá prostěradlo do dětské postýlky ještě ozdobeno našitým volánem.

Mantinel do postýlky

Nebo také ohradníček či nárazníček. Tak se říká látkové lehoučce vyztužené ohrádce, která se přivazuje nebo připíná na postýlku. Když miminko začne v postýlce cestovat, pak mu mantinel v postýlce poskytne ochranu před tvrdým dřevem postýlky. Ale především, a to je u dětského postýlkového mantinelu pro miminko opravdu nejdůležitější, chrání jej před průvanem. Látkový mantinel je tedy nejen velmi zdobným prvkem postýlky, ale především je důležitý pro zdraví miminka, které tak má hlavičku chráněnou před průvanem a každý lékař potvrdí, že je to pro zdraví právě u malých dětí nesporně velmi důležité.

Dále zabraňuje prostrkování ručiček a nožiček mezi tyčkami. Ohraničí a zútulní postýlku, což je pro děti velmi příjemné. Samozřejmě je velmi pěknou dekorací, bývá z látky stejného dekoru jako povlečení a další věci ze soupravy a postýlce dokáže dodat na něžnosti a půvabu.

Nebesa k dětské postýlce

Nebesa rozhodně nemusí být základní součástí dětských postýlek. Jejich pořízení však není finančně tolik náročné a z malé postýlky umí udělat doslova pohádkové zákoutí pro malého spáče. Bývá složeno ze dvou částí, tj. z univerzálního držáku na nebesa a samotné látky, kterou je držák potažen. Držák je jednoduchý a účelný a jeho montáž je velmi jednoduchá, rychlá a snadná. Látka na baldachýnek neboli nebesa je samozřejmě stejného vzoru jako ostatní součásti setu do dětské postýlky. Postýlka s nebesy působí naprosto kouzelně a nepochybně povznese dojem celého dětského pokojíčku či koutku na spaní.

Zavinovačka, kapsář, polštářky, vak na spaní

Trh dnes nabízí ještě celou řadu dalších doplňků k základnímu vybavení souprav do dětských postýlek. Patří k tomu mimo jiné např. další polštářky, třeba ve tvaru válečků. Avšak důležité pro novorozence a kojence jsou bezesporu** zavinovačky.** Můžete si vybrat menší či větší. Užitečný je také pytel na spaní, který může být letní a zimní. Pytel na spaní se zapínáním na zip je skutečně neobyčejně praktický a funkční. Nemusíte mít strach, že se vaše miminko odkope a prochladne. Dítě je celou noc v teple a spokojeně spí. Zrovna tak užitečné jsou bezesporu i praktické kapsáře, které mají různé velikosti a počet kapes a přivazují se nebo připínají na postýlku. Všechny součásti souprav do dětských postýlek jsou opět vždy sladěny stejnou látkou. Ta mívá něžné dětské vzory a barvy, které se právě hodí pro nejmenší děťátka.

Kde nakupovat soupravy do dětských postýlek?

Je třeba si rozvážit kde a v jakém obchodě budeme nakupovat. Dnes existuje skutečně široká nabídka vybavení dětských pokojíčků včetně souprav do dětských postýlek. Nakupujte proto u ověřených firem, které garantují kvalitu a zdravotní nezávadnost materiálu, použitého pro dětské zboží. Můžete si vybrat buď nákup v kamenném obchodě, nebo na internetu, ale vždy volte kvalitní a renomované obchody a firmy. Vyhnete se tak zklamání a budete spokojeni vy, ale především vaše děťátko.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id12758 (magazinpodnikani.cz#268)


Přidat komentář