Nosítka pro děti - druhy, výběr

Používání šátků, klokanek, vaků a různých jiných nosítek nám usnadňují život při vychovávání našich miminek. Pokud používáte tyto vymoženosti, můžete mít miminku u sebe doslova celý den.

Indiáni používají techniku nošení dětí již od pradávna

Pokud nosíte miminko v těchto nosítkách během dne, máte s ním neustálý kontakt a Vaše vzájemné citové pouto se neustále zvětšuje. Ne všechna nosítka jsou vhodná na celodenní nošení.

Co ocení Vaše miminko na nosítkách pro děti

** **Při nošení poskytnete dítěti mnohem zajímavější výhled než z kočárku. Vaše pohyby budou dítěti připomínat rytmus, který zná z maminčina bříška. Tělesné teplo a neustálé pohupování budou příznivě působit na trávení.

Co ocení nosič nosítek pro děti

** **Při nošení nejsou omezením schody, přeplněné dopravní prostředky ani kočárkům nepřístupné terény. Neklidné děti se v nosítku často vyspí mnohem lépe a déle než v postýlce. S nosítkem zvládnete i lehčí domácí práce a nebudete tak nuceni volit mezi vařením a plačícím dítkem. Nosítko je neocenitelný pomocník když dítě onemocní nebo ho trápí prořezávající se zoubky a vaši přítomnost vyžaduje permanentně.

Praktičnost nosítek pro děti

 • s nosítkem se bez obav dostanete na eskalátory, do tramvaje, autobusu i vlaku

 • při vaření a uklízení se vám nebude dítě „plést pod nohy"

 • můžete jít nakupovat do všech obchodů aniž byste museli nechávat dítě v kočárku bez dozoru

 • nosítko složíte do malého balíčku a může být součástí vašeho batohu, tašky či kočárku

 • nosítko i s dítětem lze bezpečně přenést z rodiče na druhého aniž by bylo nutné dítě z nosítka vyndávat

Pohodlné nošení nosítek pro děti**

**

 • ergonomické bederní a ramenní popruhy

 • dlouhá záda pro oporu dítěte

 • možnost nosit dítě vepředu nebo na zádech

 • váha dítěte se při nošení rozloží

Vysoká bezpečnost nosítek pro děti**

**

 • nosítko nemá žádnou železnou konstrukci, která by mohla zranit dítě, nemá žádné klouby nebo spoje, které by mohly skřípnout dětské prsty

 • zapínání je na bezpečnostní přezky, které si dítě samo neotevře, nebo na zavazování pro ta nejmenší miminka

** SNADNÉ POUŽITÍ**

 • nosítko je vhodné pro děti od narození do váhy 20 kg

 • nosítka jsou vhodná i pro malá miminka, což umožňuje bezpečné a zdravé nošení i novorozeněte

 • doba nošení dítěte v nosítku není ničím omezena, je jen na vás a vašem dítěti, jak dlouho se vám nošení bude líbit

Atraktivní design nosítek**

**

 • nosítko je vyrobeno z příjemných kvalitních a pevných látek

 • můžete vybírat z mnoha vzorů jak pro holčičky tak kluky nebo z neutrálních barev

Dětská sedačka neboli krosnička

Krosničky se prodávají v různých velikostech, konfiguracích, s různým množstvím doplňků a v různých barvách. Vyplatí se vybírat nejen podle vzhledu. Důležité je, aby nosítko vyhovovalo vašemu dítěti a poskytovalo mu komfort i při dlouhodobějším používání. Nosítko můžeme začít používat od té chvíle, kdy dítě již může bez asistence samo sedět a dokáže držet hlavu vzpřímenou. Mladší děti ještě nemají dostatečně vyvinuté zádové svaly a „hroutí“se a použití nosítka by mohlo ohrozit jejich zdravý vývoj. Horní věková hranice závisí na růstu a vývoji vašeho dítěte a pohybuje se mezi 3 a 5 roky. Lékaři doporučují neuspěchat použití nosítka, nedělat dlouhé výlety a co nejčastěji přerušovat pobyt dítěte v nosítku. Pokud si nejste jisti, vyplatí se konzultace s pediatrem.

MANDUCA

Dětské nosítko Manduca je určena pro batolata a děti od 3,5 - 20 kg.

S Manducou můžete nosit na břiše, na zádech a na boku.

Nosítko na miminko Manduca umožňuje ergonomické nošení s dokonalou oporou zad a správným postavením končetin. Měkký, ale pevný materiál zádové opěrky poskytuje dokonalou oporu páteři. Měkké polstrování v okolí nožiček zaručuje pohodlí dítěte a zabraňuje vzniku otlaků. Díky blízkému kontaktu Vašeho těla a dítěte se nemění výrazně těžiště a nošení Vás fyzicky nezatěžuje.

Nosítko pro miminko Manduca odpovídá EN normě 1309:2:2005. Jednotlivé detaily nosítka jsou zpracovány tak, aby odpovídaly nejnáročnějším požadavkům na bezpečné nošení: spona na bederním pásu s trojitým jištěním, elastická poutka u všech spon, zabraňující nechtěnému rozepnutí popruhů, kapuce k fixaci hlavičky spícího dítěte pro výrobu se používají netoxické materiály.

Dětské nosítko Manduca poskytuje dokonalý uživatelský komfort nejen pro děti, ale i pro ty, kteří nosí. Speciálně tvarovaný bederní pás a bohatě polstrované ramenní popruhy dokonale rozkládají váhu mezi ramena, záda a bedra.

KLOKANKA

Další způsob nošení dětí!

Nádherná a velice praktická klokanka je velice pohodlná jak pro Vaše děťátko, tak i pro Vás.

Klokanka je určena pro pohodlné a přirozené nošení Vašeho miminka od prvních chvilek, kdy potřebuje nerušeně spinkat a zároveň vnímat pocit bezpečí, až po doby, kdy začnete s Vaším dítětem podnikat výlety a procházky a nožičky už si potřebují odpočinout.

Klokanka je vyrobena podle potřeb dítěte, které se musí cítit bezpečně a pohodlně, a rovněž podle potřeb rodiče, který dítě nosí.

Důmyslně vypracovaná konstrukce klokanky umožňuje 4 polohy nošení a jeden způsob připnutí na postýlku či ohrádku pro úplně malinkatá miminka. Hluboká kapsa je plně přizpůsobena potřebám ležícího miminka, poskytuje pohodlné uložení tělíčka a umožňuje tak najít tu nejlepší polohu pro klidné spinkání. Klokanka je taktéž přizpůsobena pro nošení větších dětí, kde kapsa poslouží jako sedák. Pohodlné nošení zajišťuje pevná plastová přezka a polstrovaný popruh.

Šátky na nošení dětí

Šátků na nošení dětí je nepřeberné množství. Firmy se předhánějí ve výrobě a za důsledek to má stále větší množství různých značek. Útěchou Vám může být snad jen to, že se mezi sebou příliš neliší, neboť princip šátků na nošení dětí zůstává stejný.

V minulosti po celá tisíciletí nosili rodiče své děti v různých šátcích, v určitých zemích je tento způsob nošení používán až dodnes.

 • V šátku je miminko šťastné a spokojené, protože šátek děťátku připomíná pobyt v bříšku. Miminko v šátku slyší maminčino srdíčko, hlas a cítí její teplo.
 • V šátku na rozdíl od babyvaku či klokanky je dítě pro maminku lehké, protože váha i těžiště dítěte jsou blízko těla, správně se rozloží na obě ramena a celá záda.
 • Šátek při pevném uvázání podporuje správný vývoj kyčlí a páteře.
 • Šátek je výborný pomocník při domácích pracech, utišení a také při kojení.
 • Dítě nošené v šátku se mnohem rychleji osamostatňuje, protože získává větší množství podnětů než děti, které se vozí pouze v kočárku.

Všechny tyto výrobky na nošení Vašich miminek je možno si také zapůjčit. Stále více firem nabízejí tuto možnost, aby bylo možno si dané nosítko vyzkoušet. Podle oka totiž nemůžete poznat, že právě to nosítko, co jste si vybrali bude pro Vás a Vaše děťátko tím ideálním řešením. Proto pokud máte možnost vyzkoušení na pár dní, určitě ji využijte, již proto, že nosítka nejsou nejlevnější. Bylo by škoda utratit peníze za nosítko, na které se tak těšíte a poté jej nechat ležet ve skříni jen proto, že Vám nevyhovuje.

Cena nosítek pro děti

Ceny těchto nosítek se pohybují okolo 2.000,-Kč a více, což si myslím není zase až tak velká suma, vzhledem k tomu, že Vám ušetří spoustu problémů spojených se složítým cestováním s kočárkem. A neustálá blízkost s Vaším drobečkem je k nezaplacení!!

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id12644 (magazinpodnikani.cz#100)


Přidat komentář